Фільм “Земля блакитна, ніби апельсин”: про людські стосунки в екстремальних ситуаціях
Документальний фільм режисерки Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин” представив міжнародний трейлер та постер.
Світова прем’єра створеної за підтримки Держкіно стрічки Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин” відбудеться 24 січня 2020 року в конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю 2020 Sundance Film Festival. Вперше в історії українського кіно фільм українського режисера буде представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно.
Після цього фільм братиме участь в MoMA Doc Fortnight (лютий 2020, Нью-Йорк), де також буде першою українською картиною, представленою на цьому відомому фестивалі новаторського документального кіно у Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорку (MoMA, Museum of Modern Art NYC).
ЛОҐЛАЙН
“Земля блакитна, ніби апельсин” розповідає про сім’ю, яка живе в “червоній зоні” Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.
СИНОПСИС
Воєнні дії на сході України тривають шостий рік. Обстріли у Красногорівці (“червона зона” Донецької обл.), де живуть мати-одиначка Ганна та її четверо дітей, не припиняються. Але поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім наших героїв повен життя і світла. Мама й діти мають різні захоплення, грають на різних музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
Творчий процес ставить питання про те, яку силу має мистецтво в темні часи? Як розказати про війну, користуючись художніми засобами? Можливо, кінозйомки як психодрама дозволяють Ганні та її дітям говорити в такий спосіб про власні травми і зберегти в собі людяність та життєрадісність.
Зйомки фільму тривали 2017-2019 рр. у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької обл., а також у Києві.
Авторський документальний фільм про життя і дорослішання у прифронтовій зоні та мистецтво в часи війни.
ОСНОВНІ ЦІННОСТІ
Людські стосунки в екстремальних ситуаціях, мистецтво як лікувальний засіб, міцний зв’язок між сім’єю та людяність в часи війни.
Режисером та автором сценарію є Ірина Цілик, фільм є її повнометражним дебютом.
Ірина Цілик – українська письменниця, кінорежисерка. Зняла короткометражні ігрові кінофільми “Вдосвіта” (2008), “Помин” (2012), “Дім” (2016) й два документальні фільми для кіноальманаху “Невидимий батальйон” про жінок на війні (2017). Також Ірина Цілик є авторкою восьми книжок, виданих в Україні (поезія, проза, дитячі видання). Учасниця численних міжнародних літературних фестивалів.
Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик. Звукорежисер – Йонас Максвитіс. International Sales: CAT&Docs.
Стрічку створено українською продакшн-компанією “Альбатрос Комунікос” (продюсер Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією “Мунмейкерс” (продюсер Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).