fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

пташеня

“Пофарбоване пташеня” вийде в український прокат 10 грудня

382

10 грудня в широкий кінотеатральний прокат виходить “Пофарбоване пташеня” режисера Вацлава Маргоула, знятий у копродукції Чехія, Словаччина, Україна. 

За сюжетом фільму, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Стрічка є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером.

Дивіться офіційний український трейлер «Пофарбоване пташеня»: відео

Разом із головним героєм, 11-річним Петром Котляром із Чеського Крумлова, у фільмі грають багато відомих акторів та світових зірок: Стеллан Скарскард (Чорнобиль, Німфоманка) та Гарві Кейтель (Скажені пси, Кримінальне чтиво), Удо Кір (Доґвіль), Джуліан Сендз, Баррі Пеппер.

Також у стрічці знялися Алла Соколова, Ніна Шуневич та Остап Дзядек з України та ряд акторів з інших країн.

Автором сценарію та режисером Пофарбованого пташеня” є Вацлав Маргоул. Ще в 2012 році він отримав за сценарій фільму спеціальну нагороду у Каннах. Світова прем’єра відбулась на 76-му Венеційському фестивалі, де він став номінантом на кращий фільм та отримав приз Кіно для UNISEF.

Зйомки відбувалися протягом 16 місяців в Україні, Словаччині, Польщі та Чехії, загалом на 43 локаціях, приблизно 100 знімальних днів, протягом яких було знято 263 сцени, 1520 кадрів та зроблено 3531 дубль. Чехія висунула фільм на премію “Оскар” у 2020 році. Він пройшов до шорт-листа в номінації “Міжнародний повнометражний фільм”, але до номінантів не потрапив.

Фільм виграв у 9 пітчингу Держкіно у грудні 2016 року. Розмір державної підтримки — 9,5 млн грн. Загальна вартість виробництва фільму — 173,6 млн грн.

Читайте також –

Режисер Вацлав Маргоул про “Пофарбоване пташеня”: Мій фільм – поза часом