Кінофестиваль “Молодість” 2020: коли і де дивитись найцікавіше
Коли і де в рамках кінофестивалю “Молодість” покажуть українські фільми “Let It Snow”, “Земля блакитна, ніби апельсин”, “Вусатий фанк”, “Передчуття”, “Зарваниця” та інші.
22 серпня в Києві відбулась урочиста церемонія відкриття 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”. На події оголосили міжнародне журі всіх конкурсних програм та учасників кінофестивалю, покази яких проходитимуть до 30 серпня в кінотеатрі “Жовтень”, “Будинку кіно” та під відкритим небом – під Аркою Дружби народів. “Нове українське кіно” обрало з програми українські прем’єри, які точно варто подивитись.
Let it snow
“Let It Snow” — дебютна картина режисера Станіслава Капралова, створена в копродукції України, США та Іспанії. Фільм розповідає про сноубордистку та шанувальницю екстремального спорту на ім’я Міа. Коли супутник дівчини раптово зникає в засніжених горах, вона змушена шукати порятунку самостійно. Героїні доведеться зіткнутися не тільки з суворою природою, а й бігти від безликого маніяка, який переслідує її на чорному снігоході і затіяв жорстоку гру.
Головну роль у фільмі “Let it snow” виконали Іванна Сахно (“Шпигун, який мене кинув”, “Тихоокеанський рубіж: Повстання”, “Іван Сила”). Права на триллер вже придбав найбільший американський дистриб’ютор “Lionsgate”, тож цікаво, чим саме стрічка так вразила компанію. Українські глядачі побачать фільм на екранах взимку, тож прем’єрний показ на кнофестивалі “Молодість” – чудова нагода переглянути його першими.
Коли: 26 серпня, 19:00
Де: кінотеатр “Жовтень”
Земля блакитна, ніби апельсин
Фільм Ірини Цілик розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.
По темі: Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав головні нагороди Docudays UA
Стрічка “Земля блакитна, ніби апельсин” стала першим українським фільмом, який здобув нагороду за найкращу режисуру на американському фестивалі незалежного кіно “Санденс”. Також фільм отримав головні нагороди Docudays UA.
Коли: 29 серпня о 17:00 та 30 серпня о 19:00
Де: у відкритому кінотеатрі під Аркою Дружби народів та і кінотеатрі “Жовтень”
Парфенон
Дебютна ігрова картина Мантаса Кведаравічюса — єдина повнометражна стрічка, створена у копродукції з Україною, яка потрапила
до Міжнародного конкурсу 49-го КМКФ «Молодість».
У дешевому борделі біля підніжжя афінської фортеці, чоловік пригадує вражаючі події свого життя. Його пошуки любові та слави багато хто переказує і проживає: повія з непоправним минулим, гангстер, якого переслідують нещастя, іконописиця, яка не має віри. В одній з тих історій чоловік знаходить своє багатство, в інший – він стає пророком-блукачем, у ще іншій – він повертається додому до своєї дружини. Спогади зраджують його, але він точно знає, що в одному з цих життів його буде вбито.
Коли: 28 серпня о 16:00 та 29 серпня о 16:30
Де: кінотеатр «Жовтень» та Будинок кіно
Зарваниця
Документальний фільм Яреми Малащука та Романа Хімейи розповідає про паломницький центр, розташований на роздоріжжі католицького і православного світу – “новому Єрусалимі” в Західній Україні. Щороку тисячі віруючих спрямовуються до Зарваниці, долаючи довгий шлях через місця і села, щоб дістатися до місця, де на їхнє переконання в XIII столітті з’явилася Діва Марія.
Стрічка не позбавлена гумору і показує простих людей, які обмінюються новинами, фотографують, дають інтерв’ю і бачать чудеса.
Коли: 27 серпня о 19:00, 28 серпня о 21:15 та 29 серпня о 13:00
Де: кінотеатр “Жовтень”, Кіно42 та ще раз у “Жовтні”
Вусатий фанк
Документальний фільм “Вусатий фанк” досліджує Золоту епоху української музики 70-х років через творчість ВІА Водограй, Мрія, Світязь, Володимира Івасюка, Назарія Яремчука та інших.
По темі: Нова дата: фільм “Вусатий фанк” про українську музику 70-х вийде 8 вересня
Після періоду “відлиги”, в СРСР почали створюватися музичні колективи, покликані стати аналогами західних рок-груп. Вони отримали назву ВІА – “вокально-інструментальні ансамблі”. Наступне десятиліття стало “золотою” епохою української поп-музики. Фільм досліджує феномен українського “вусатого фанку”, який не втратив актуальності й досі. Режисером фільму виступив колишній менеджер гуртів “Скрябін” та “Океан Ельзи” – Олександр Ковш.
Коли: 27 серпня, 21:00 та 28 серпня, 19:15
Де: кінотеатр “Жовтень” та Кіно42
Ваш Василь
“Ваш Василь” — саме так Василь Стус підписував свої листи рідним та друзям з ув’язнення. Цей фільм – реальна історія життя поета, побудована на уривках з віршів, щоденників, листів, виступів та уривків з допитів. Василь Стус очима рідних та друзів, не оминаючи незручних фактів.
Головною музичною темою фільму став трек львівського репера Кашляючого Еда на вірш Василя Стуса “Ще й до жнив не дожив”. Крім того, для фільму були записані сучасні аранжування улюбленої музики Стуса та віршів, прочитаних ним особисто у 1970-х роках. Авторка ідеї та сценаристка фільму про Стуса – Світлана Рудюк. Режисери – Світлана Рудюк та Олександр Авшаров.
Коли: 24 серпня, 18:00
Де: у відкритому кінотеатрі під Аркою Дружби народів
Передчуття
Повільне життя провінційного приморського містечка N раптом порушує локальний скандал, який розгортається навколо чоловіка, що пішов з життя. Про місце його поховання знають лише дружина та друг, але вони категорично відмовляються повідомити про це іншим. Таким нібито був заповіт небіжчика, дивака, закоханого у море. Кожен з героїв шукає відповіді на власні питання, проте шукає їх зовні, в соціумі, в інших, а тому не знаходить. Відчуття тривоги розлите просто неба. Щось має статися.
Режисер стрічки – В’ячеслав Криштофович (“Дрібниці Життя”, “Два Гусари”, “Ребро Адама”, “Приятель небіжчика”, “Самотня жінка мріє познайомитись”). Головні ролі у фільмі виконують Станіслав Боклан, Лариса Руснак, Ксенія Ніколаєва, Олександр Токарчук та інші. Світова прем’єра ʺПередчуттяʺ відбулася у грудні в Берліні.
Коли: 27 серпня, 19:00
Де: Будинок Кіно
В. Сильвестров
Документальний фільм Сергія Буковського присвячений особистості знаменитого українського композитора, лауреата Шевченківської премії та номінанта на “Греммі” Валентина Сильвестрова. Композитор не боявся експериментувати і відкривати нове, використовуючи в своїй творчості техніки авангарду і постмодернізму.
Картина складається з трьох частин, кожна з яких висвітлює певний період в житті 82-річного композитора. Частина 1 “Вірус виразності” документує процес студійних записів і репетицій Сильвестрова, його перфекціонізм і увага до деталей. Частина 2 “Зона пам’яті” – відверта бесіда композитора з режисером, в якій він згадує своє дитинство в часи Другої світової війни, перші твори для фортепіано і авангардні пошуки в період соцреалізму. Частина 3 “Alleluia” показує зустріч Сильвестрова з юними учасниками хору “Щедрик” та розкриває нові грані його характеру.
Коли: 28 серпня о 19:00 та 29 серпня о 20:45
Де: кінотеатр “Жовтень” та Кіно42
«Ми є. Ми поруч»
Новий фільм Романа Балаяна чорно-білий та розповідає історію хірурга, який припускається помилки в діагнозі свого семирічного хрещеника. Всі події у фільмі розгортаються в Києві.
У головних ролях – актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв («Хайтарма», «Кіборги») та акторка Катерина Молчанова («Моя бабуся Фані Каплан», «Гуцулка Ксеня»). Мінкульт виділив на створення цього твору 19,5 мільйонів гривень.
Коли: 24 серпня о 19:00
Де: кінотеатр “Жовтень”
Поїзд “Київ-Війна”
Поїзд Київ — Війна — це повнометражний документальний фільм режисера Корнія Грицюка. Драматична історія поїзда Київ — Костянтинівка, з унікальними долями, болем, спогадами, надіями таких різних його пасажирів, є історією сучасної України.
Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку — невелике промислове місто на сході країни, відразу за яким починається лінія фронту. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями.
Коли: 23 серпня о 19:00 та 29 серпня о 16:00
Де: кінотеатр “Жовтень”
Загалом до програми увійшло 150 стрічок з різних країн світу. Традиційно на кінофестивалі “Молодість” відбудуться три основні конкурсні програми – студентських, короткометражних і повнометражних дебютів. Повна програма кінофестивалю доступна за цим посиланням.
Квитки на будь-які сеанси кінофестивалю “Молодість”: https://ticketsbox.com/
Читайте также