fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Земля блакитна, ніби апельсин

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав головні нагороди Docudays UA

918

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» (The Earth is blue as an orange) Ірини Цілик отримав головні нагороди 17-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА та у міжнародній DOCU/СВІТ.

25 квітня в рамках Docudays UA відбулася українська прем’єра документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик.

“Ми вирішили віддати нагороду журі в конкурсі DOCU/СВІТ фільму, який вражає креативністю режисерських рішень і позитивністю персонажів, який доводить нам, що створення фільму у жорстких умовах також може бути актом витривалості та позитивного впливу на родину та спільноту”, – повідомляється на сторінці фестивалю.

«Земля блакитна, ніби апельсин» розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

Режисер – Ірина Цілик.Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик. Звукорежисер – Йонас Максвитіс. International Sales: CAT&Docs.

Стрічку створено українською продакшн-компанією “Альбатрос Комунікос” (продюсер Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією “Мунмейкерс” (продюсер Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

«Земля блакитна, ніби апельсин» − перший український фільм, який здобув нагороду за найкращу режисуру на американському фестивалі незалежного кіно “Санденс”, який влаштовують щороку з 1978 року.

На 17 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA був також представлений повнометражний фільм «War Note» режисера Романа Любого, у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА.

Фільм отримав “Спеціальну відзнаку” у номінації «RIGHTS NOW!» від правозахисного журі. “Журі вирішило не оцінювати цей фільм у конкурсі й виокремити його, адже будь-який фільм про війну в Україні дуже важливий, найбільш важливий, і це не підлягає обговоренню”, – йдеться на сторінці фестивалю.

Крім того,фільм «War Note» отримав “Приз глядацьких симпатій” та “Приз імені Андрія Матросова від організаторів Docudays UA”: “За трепетну, безмежну любов до людей і життя. За відчайдушну чесність відкриття нових несподіваних якостей світу, який досі здавався зрозумілим”, – повідомляється організатори Docudays UA.

27 квітня, у рамках Docudays UA 2020, відбулася українська прем’єра фільму «War Note» виробництва Babylon’13.

«War Note» – унікальний фільм, який повністю змонтовано з особистих відео українських військових, знятих у військовий час та поза війною, аби розповісти світові про авторів цих записів і країну, на захист котрої вони встали.

Режисерська робота: Роман Любий. Продюсування: Марко Супрун. Операторська робота: Євген Шевченко, Олексій Болдирєв, Іван Матейко, Валерій Пузік, Роман Базенко, Володимир Небір, Дмитро Бабкін, Валерій Ананьєв. Монтаж: Роман Любий, Володимир Тихий. Звук: Андрій Нідзельський.

Також, у межах індустрійної секції DOCU/ПРО фестивалю відбулась презентація українських документальних повнометражних фільмів на стадії виробництва та постпродукції Ukrainian Doc Preview. Шість кінопроєктів було представлено відбірникам світових фестивалів і представникам міжнародних фондів, сейлз-компаній та броадкастерів, які тепер отримають нагороди.

Нагороду від Українського інституту у розмірі 150 тис. на промоцію та дистрибуцію майбутнього фільму грн отримали стрічка «Сіль з Бонневілю» режисера Семена Мозгового.

Це фільм про тернистий шлях до своєї мрії. Двоє українців намагаються встановити рекорд швидкості в класі 350 MPS-VG на модифікованому ІЖ-49 1951 року випуску на міжнародних змаганнях швидкості «Bonneville Speed Week» у США. У даному змаганні українці беруть участь вперше.

Режисером є Семен Мозговий, продюсерами – Тарас Босак, Артем Колюбаєв, Максим Лещанка та Антон Хільман.Створений компанією «Мейнстрім Пікчерз» за підтримки Держкіно України.

Цікаво, що у процесі зйомок герої стрічки «Сіль from Bonneville» двічі встановили у цьому змаганні рекорд швидкості.

Довідка

24 квітня вперше в Україні 17-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, присвячений темі дорослішання, відбувся онлайн.

І хоча всі призи вже роздано, Docudays UA на цьому на завершується: більшість стрічок фестивальної програми можна переглянути безкоштовно у віртуальному кінотеатрі DOCUSPACE до 10-го травня включно.

Читайте також 

“WHAT AM I?” Дмитра Томашпольського відібрано до конкурсної програми міжнародного кінофестивалю Fantaspoa at Home