fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Земля блакитна, ніби апельсин

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав головні нагороди Docudays UA

1 176

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» (The Earth is blue as an orange) Ірини Цілик отримав головні нагороди 17-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА та у міжнародній DOCU/СВІТ.

25 квітня в рамках Docudays UA відбулася українська прем’єра документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик.

“Ми вирішили віддати нагороду журі в конкурсі DOCU/СВІТ фільму, який вражає креативністю режисерських рішень і позитивністю персонажів, який доводить нам, що створення фільму у жорстких умовах також може бути актом витривалості та позитивного впливу на родину та спільноту”, – повідомляється на сторінці фестивалю.

«Земля блакитна, ніби апельсин» розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

Режисер – Ірина Цілик.Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик. Звукорежисер – Йонас Максвитіс. International Sales: CAT&Docs.

Стрічку створено українською продакшн-компанією “Альбатрос Комунікос” (продюсер Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією “Мунмейкерс” (продюсер Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

«Земля блакитна, ніби апельсин» − перший український фільм, який здобув нагороду за найкращу режисуру на американському фестивалі незалежного кіно “Санденс”, який влаштовують щороку з 1978 року.

На 17 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA був також представлений повнометражний фільм «War Note» режисера Романа Любого, у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА.

Фільм отримав “Спеціальну відзнаку” у номінації «RIGHTS NOW!» від правозахисного журі. “Журі вирішило не оцінювати цей фільм у конкурсі й виокремити його, адже будь-який фільм про війну в Україні дуже важливий, найбільш важливий, і це не підлягає обговоренню”, – йдеться на сторінці фестивалю.

Крім того,фільм «War Note» отримав “Приз глядацьких симпатій” та “Приз імені Андрія Матросова від організаторів Docudays UA”: “За трепетну, безмежну любов до людей і життя. За відчайдушну чесність відкриття нових несподіваних якостей світу, який досі здавався зрозумілим”, – повідомляється організатори Docudays UA.

27 квітня, у рамках Docudays UA 2020, відбулася українська прем’єра фільму «War Note» виробництва Babylon’13.

«War Note» – унікальний фільм, який повністю змонтовано з особистих відео українських військових, знятих у військовий час та поза війною, аби розповісти світові про авторів цих записів і країну, на захист котрої вони встали.

Режисерська робота: Роман Любий. Продюсування: Марко Супрун. Операторська робота: Євген Шевченко, Олексій Болдирєв, Іван Матейко, Валерій Пузік, Роман Базенко, Володимир Небір, Дмитро Бабкін, Валерій Ананьєв. Монтаж: Роман Любий, Володимир Тихий. Звук: Андрій Нідзельський.

Також, у межах індустрійної секції DOCU/ПРО фестивалю відбулась презентація українських документальних повнометражних фільмів на стадії виробництва та постпродукції Ukrainian Doc Preview. Шість кінопроєктів було представлено відбірникам світових фестивалів і представникам міжнародних фондів, сейлз-компаній та броадкастерів, які тепер отримають нагороди.

Нагороду від Українського інституту у розмірі 150 тис. на промоцію та дистрибуцію майбутнього фільму грн отримали стрічка «Сіль з Бонневілю» режисера Семена Мозгового.

Це фільм про тернистий шлях до своєї мрії. Двоє українців намагаються встановити рекорд швидкості в класі 350 MPS-VG на модифікованому ІЖ-49 1951 року випуску на міжнародних змаганнях швидкості «Bonneville Speed Week» у США. У даному змаганні українці беруть участь вперше.

Режисером є Семен Мозговий, продюсерами – Тарас Босак, Артем Колюбаєв, Максим Лещанка та Антон Хільман.Створений компанією «Мейнстрім Пікчерз» за підтримки Держкіно України.

Цікаво, що у процесі зйомок герої стрічки «Сіль from Bonneville» двічі встановили у цьому змаганні рекорд швидкості.

Довідка

24 квітня вперше в Україні 17-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, присвячений темі дорослішання, відбувся онлайн.

І хоча всі призи вже роздано, Docudays UA на цьому на завершується: більшість стрічок фестивальної програми можна переглянути безкоштовно у віртуальному кінотеатрі DOCUSPACE до 10-го травня включно.

Читайте також 

“WHAT AM I?” Дмитра Томашпольського відібрано до конкурсної програми міжнародного кінофестивалю Fantaspoa at Home