fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Призер Санденсу «Земля блакитна, ніби апельсин» виходить у широкий прокат

367

Фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин», який отримав премію за найкращу режисуру у категорії світового документального кіно на кінофестивалі «Санденс», виходить в український прокат 26 листопада. Також у київський кінотеатрах відбудеться серія спеціальних показів за участі членів знімальної групи фільму.

Про це повідомляє пресслужба фільму. «Земля блакитна, ніби апельсин» – повнометражний дебют режисерки та письменниці Ірини Цілик, який став справжньою документальною сенсацією року. Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю «Санденс», де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму.

Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно. Європейська прем’єра пройшла на 70-у Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу.

Фільм продовжує успішну фестивальну історію, зокрема, отримав Гран-прі та нагороду за «Найкращу операторську роботу» найбільшого польського фестивалю документальних фільмів Millennium Docs Against Gravity, нагороду як «Найкращий дебют» на кінофестивалі Biografilm в Італії, визнаний «Найкращим фільмом про права людини» на DokuFest у Косово та увійшов до офіційної програми престижних міжнародних кінофестивалів: CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США, IDFA у Нідерландах – найбільшого кінофестивалю документального кіно у світі, та ще понад 60 інших фестивалів. Також «Земля блакитна, ніби апельсин» визнана найкращим документальним фільмом року за версією Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

По темі: «Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми найбільшого фестивалю документального кіно у світі

Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Фільм створено українською продакшн-компанією «Альбатрос Коммунікос» (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією «Мунмейкерс» (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди). Фільмування проходило у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві.

«Думка про те, що нарешті всі зможуть побачити наш фільм на великих екранах, дуже надихає мене. Колись, ще в інституті, ми вчили, що таке “видовищна ситуація”: це сукупність різних факторів, від м’якості крісел до якості зображення, звуку тощо, які впливають на сприйняття кіно. Тож я бажаю глядачам, аби видовищна ситуація була сприятливою, і ніщо не завадило вам пірнути у світ наших героїв, які попри всі труднощі, не втрачають любові до життя. До зустрічі на великих екранах України!» — коментує Ірина Цілик.

Земля блакитна, ніби апельсин

Земля блакитна, ніби апельсин

Земля блакитна, ніби апельсин

Земля блакитна, ніби апельсин

Земля блакитна, ніби апельсин

Земля блакитна, ніби апельсин

Земля блакитна, ніби апельсин

Нагадаємо, напередодні, 25 листопада, у столичному кінотеатрі «Київська Русь» відбувся урочистий прем’єрний показ за участі творчої групи та героїв фільму. Також у київський кінотеатрах відбудеться серія спеціальних показів за участі членів знімальної групи фільму: 26 листопада у кінотеатрі «Жовтень»; 27 листопада у кінотеатрі «Планета Кіно» РЦ Блокбастер, а також у кінотеатрах «Сінема Сіті» та «KINO42». Детальна інформація про покази — на сайтах кінотеатрів.

Читайте також –

Любов матері – всеосяжна: фільм «Мати Апостолів» вийде в кіно 3 грудня (трейлер)