fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

кіноколо

Переможці “Кіноколо 2020”: найкращим фільмом стала «Атлантида» Васяновича

419

Оголошено переможців третьої національної премії кінокритиків «Кіноколо» 2020. Хто отримав головні нагороди – повний список лауреатів.

Відсьогодні у кінотеатрі «Жовтень» стартував щорічний фестиваль «Київський тиждень критики», який познайомить українських глядачів з найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. Відкривала фестиваль церемонія нагородження третьої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

Премію за найкращий фільм цьогоріч кінокритики присудили драмі «Атлантида» Валентина Васяновича – це історії про 2025 рік, після перемоги України у війні з Росією.

Всі лауреати:

Найкращий повнометражний ігровий фільм – «Атлантида» реж. Валентин Васянович, прод. Володимир Яценко

Найкращий режисер – Валентин Васянович, фільм «Атлантида»

Найкращий актор – Юрий Кулініч, фільм «Погані дороги»

Найкраща акторка – Оксана Черкашина, фільм «Погані дороги»

Найкращий короткометражний ігровий фільм – «Нетерпимість» реж. і прод. Станіслав Битюцький

Найкращий документальний фільм – «Земля блакитна, ніби апельсин» реж. Ірина Цілик, прод. Анна Капустіна

Найкращий анімаційний фільм – «Віктор_Робот» реж. Анатолій Лавренішин, прод. Олена Голубєва

Відкриття року – «Погані дороги» реж. Наталка Ворожбит, прод. Юрій Мінзянов, Дмитро Мінзянов

Кіноколо

Нагадаємо, лідерами за кількістю номінацій третьої Національної премії кінокритиків «Кіноколо» стали драма «Погані дороги» Наталії Ворожбит (6 номінацій), драма «Атлантида» Валентина Васяновича (4 номінації) та документальна стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик (3 номінації).

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» – щорічна премія, заснована у 2018 році, що визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. У 2019 році найкращим фільмом року стала драма «Додому» Нарімана Алієва, у 2018 – драма «Донбас» Сергія Лозниці.

До комітету КІНОКОЛА входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ; українські кінокритики, чиї рецензії та критичні матеріали виходять в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує 44 члени. Лауреати премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх поданих фільмів українського виробництва, які відповідають умовам премії, члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців.

Організаторами премії «Кіноколо» виступають Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Портал «Нове українське кіно» виступає медіа-партнером події.

Читайте також –

Фестивальні хіти, класика антиутопій та найкраще українське кіно: 4-й «Київський тиждень критики» стартує 22 жовтня