fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги ворожбит

“Погані дороги” Ворожбит взяли три нагороди на кінопремії “Кіноколо”

423

Дебютний ігровий фільм української режисерки Наталки Ворожбит “Погані дороги” переміг у номінаціях “Відкриття року”, “Найкращий актор” (Юрій Кулініч) та “Найкраща акторка” (Оксана Черкашина) третьої національної премії кінокритиків “Кіноколо”.

Церемонія нагородження українських фільмів переможців “Кіноколо” 2020 відбулася 22 жовтня в рамках відкриттям кінофестивалю “Київський тиждень критики”.

Авторкою найкращого повнометражного дебюту стала Наталка Ворожбит – вона здобула премію “Відкриття року” за стрічку “Погані дороги”. “Це дуже відповідальна нагорода, все ж таки переможців визначають професійними кінокритиками, – розповіла порталу “Нове українське кіно” режисерка. – І я дуже рада за моїх акторів, всю мою команду. Для мене це дійсно великий аванс і це надихає на майбутню роботу”.

За нагороду в номінації “Відкритті року” також змагалися фільми “Віктор_Робот” Анатолія Лавренішина (нагорода “Найкращий анімаційний фільм”), “Зарваниця” Романа Хімейя та Ярема Малащука і “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик (нагорода “Найкращий документальний фільм”).

Переможцем в номінації “Найкраща чоловіча роль” премії “Кіноколо” став Юрій Кулініч за роботу в стрічці “Погані дороги”. Його конкурентами були Андрій Римарук (“Атлантида”), Ахтем Сеітаблаєв (“Ми є. Ми поруч”) та Євген Ламах (“Бульмастиф”).

Нагороду за “Найкращу жіночу роль” здобула колега Юрія Кулініча за фільм “Погані дороги” Оксана Черкашина. “Моя героїня працювала медичкою в одному з батальйонів в зоні АТО. Вона втратила свого коханця, кохану людину. Власне з цієї точки неповернення починається її шлях в кіно в прямому і у візуальному сенсі”, – розповіла вона.

Претендентами на премію в цій номінації також були Людмила Білека (“Атлантида”), Марина Кошкіна (“Забуті”) та Оксана Вороніна (посмертно) за “Погані дороги”.

погані дороги кіноколо

Драма “Погані дороги” — екранізація Наталки Ворожбит власної п’єси. Драматургиня віддзеркалила в цих історіях своє особисте бачення війни на Сході, авторську рефлексію на десятки інтерв’ю і свідчень реальних людей, зібраних нею в регіоні військового конфлікту у 2014 році, коли була волонтером у школі міста Миколаївка Донецької області. Уперше п’єса була поставлена у Лондонському театрі Royal Court в жовтні 2017 року. Тоді ж був написаний і сценарій фільму.

Реальність герої сприймають через призму психологічних травм. Усі вони – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає.

Дивіться офіційний міжнародний трейлер “Погані дороги”: відео

Над картиною працювали Kristi films за підтримки Українського культурного фонду. Продюсери фільму – Юрій Мінзянов та Дмитро Мінзянов. Оператор-постановник – Володимир Іванов, художник-постановник – Марина Пшеничникова.

На українські екрани стрічка вийде на початку 2021 року.

Читайте також 

Кіноколо 2020: найкращим фільмом року стала драма «Атлантида» Валентина Васяновича