fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Земля блакитна

«Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми найбільшого фестивалю документального кіно у світі

392

Стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик увійшла до престижної програми Best of Fests найбільшого фестивалю документального кіно у світі – IDFA.

Про це повідомляє Артхаус Трафік. Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі (IDFA) відбудеться з 18 по 29 листопада у змішаному офлайн та онлайн-форматі. Добірка Best of Fests складається з тридцяти глядацьких хітів та призерів «Санденсу», Каннського, Берлінського та інших кінофестивалів світу.

Дебютний фільм режисерки та письменниці Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Земля блакитна

фільм Земля блакитна ніби апельсин

Стрічку створено українською продакшн-компанією «Альбатрос Коммунікос» (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією «Мунмейкерс» (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

Фільмування проходило у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві. Сценаристом картини виступила Ірина Цілик, оператором – В’ячеслав Цвєтков. Над монтажем працював Іван Банніков та Ірина Цілик, звукорежисер фільму – Йонас Максвитіс.

Світова прем’єра «Землі блакитної, ніби апельсин» відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю «Санденс», де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно.

По темі: Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» вийде в прокат 26 листопада (трейлер)

Європейська прем’єра пройшла на 70-у Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу.

фільм Земля блакитна ніби апельсин

Земля блакитна

Фільм продовжує успішну фестивальну історію, зокрема, отримав Гран-прі та нагороду за «Найкращу операторську роботу» найбільшого польського фестивалю документальних фільмів Millennium Docs Against Gravity та нагороду як «Найкращий дебют» на кінофестивалі Biografilm в Італії.

По темі: Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав головні нагороди Docudays UA

Кінокартина визнана «Найкращим фільмом про права людини» на DokuFest у Косово та увійшла до офіційної програми престижних міжнародних кінофестивалів: CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США та ще понад 40 інших фестивалів. Також стрічку відібрано до шорт-ліста Премії Європейської кіноакадемії у категорії «Найкращий документальний фільм».

У широкий український прокат «Земля блакитна, ніби апельсин» вийде 26 листопада.

Читайте також

Фільм «Захар Беркут» покажуть на телебаченні у День захисника України