fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм Земля блакитна ніби апельсин

Фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” вийде в прокат 26 листопада (трейлер)

533

Документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик про життя і дорослішання у прифронтовій зоні та мистецтво в часи війни з’явиться в кінотеатрах країни з 26 листопада цього року. Творці стрічки представили офіційний український трейлер.

У прокат “Землю блакитну, ніби апельсин” випустить кінокомпанія Arthouse Traffic. Глядачі зможуть побачити документальну картину на екранах українських кінотеатрів з 26 листопада, – повідомляє PR-служба кінострічки. – Та вже 29 серпня стрічку можна буде переглянути на Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість”.

“Ми отримали величезну хвилю відгуків від українських глядачів під час показу нашого фільму на Docudays UA. І все ж було трохи не по собі від розуміння, що люди дивляться його з ноутбуків.
Думка про те, що нарешті всі зможуть побачити наш фільм на великих екранах, дуже надихає мене”, – коментує режисерка картини Ірина Цілик.

Фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” – повнометражний дебют режисерки та письменниці. Назва стрічки — це цитата з вірша поета-сюрреаліста Поля Елюара, яка, за словами режисерки, певною мірою передає сюрреалістичну суть балансування героїв між паралельними вимірами війни та миру.

фільм Земля блакитна ніби апельсин

Документальна картина розповідає про сім’ю, яка живе в “червоній зоні” Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Сценарист – Ірина Цілик. Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик. Звукорежисер – Йонас Максвитіс.

фільм Земля блакитна ніби апельсин

Дивіться офіційний український трейлер стрічки: відео

Стрічку створено українською продакшн-компанією “Альбатрос Коммунікос” (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією “Мунмейкерс” (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди). Фільмування проходило у 2017—2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві.

Світова прем’єра “Землі блакитної, ніби апельсин” відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю “Санденс”, де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно.

Європейська прем’єра пройшла на 70-у Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де “Земля блакитна, ніби апельсин” стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу.

По темі: Фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” отримав головні нагороди Docudays UA

Фільм продовжує успішну фестивальну історію, зокрема, став фільмом-закриття Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, показ відбудеться 29 серпня, отримав нагороду як “Найкращий дебют” на кінофестивалі Biografilm в Італії, визнаний “Найкращим фільмом про права людини” на DokuFest у Косово та увійшов до офіційної програми престижних міжнародних кінофестивалів CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США та понад 40 інших фестивалів.

фільм Земля блакитна нібли апельсин

фільм Земля блакитна нібли апельсин

Читайте також

За крок до вічності: фільм “Де ти, Адаме?” вийде в прокат 3 вересня