fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Зірка Давида Черкаського

Фільм “Зірка Давида Черкаського” вже в кінотеатрах

531

Документальний фільм з елементами анімації  “Зірка Давида Черкаського” розповідає про творчий шлях видатного режисера-мультиплікатора, автора класики “Острів скарбів” та “Пригоди капітана Врунгеля”

Про це повідомляє прес-служба Держкіно. “Фільм розповідає про автора через його роботи: від першої – до «крайньої», так і незавершеної. Як вони створювалися, як розроблялися герої і сюжетні лінії і в якій атмосфері все це відбувалося”, – говорить режисер Сергій Волков.

Робота над картиною розпочалася у 2018-му році, ще за життя Давида Яновича. Тоді кінопроєкт режисера та автора сценарію Сергія Волкова з робочою назвою “Давид – свято довжиною в життя” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Продюсером стрічки є Світлана Степаненко (кіностудія “Кінематографіст”). Дистриб’ютор – компанія Kinolife Distribution.

Для роботи над фільмом були запрошені найближчі друзі і співавтори Давида Черкаського, які пропрацювали з ним багато років: близький друг і незмінний художник Радна Сахалтуєв (їхньому творчому тандему вже понад 50 років); актори Віктор Андрієнко та Валерій Чигляєв; композитор Володимир Бистряков; автор пісень Аркадій Гарцман; дружина Черкаського та художник-мультиплікатор Наталія Марченкова, а також відомі мультиплікатори Ігор Ковальов та Юрій Норштейн, кінокритик Лариса Малюкова та інші прекрасні люди.

У фільмі “Зірка Давида Черкаського” було використано безліч матеріалів: фрагменти оригінальних мультфільмів, фотографії, малюнки, ескізи та кінохроніка різних років. Фільм створений в дусі самого Маестро Черкаського, і присвячується його світлій пам’яті.

Зірка Давида Черкаського

Серед робіт режисера “Острів скарбів” (1988), “Пригоди капітана Врунгеля” (1978), “Лікар Айболить” (1984—1985), “Прощайте, фараони!” (1974), “Чарівник Ох” (1971) та інші.

острів скарбів черкаського

давид черкаський

Ось, що говорив сам Давид Черкаський про своє життя:

«У мене дуже сумнівні правила життя. Році в 1980-му мені доручили зробити мультфільм про наркомана. У мене вийшла комедія. Хоча я дуже старався показати, як це жахливо. Я не вмію робити трагедії, для цього потрібен особливий дар. Як і для того, щоб робити веселе кіно.

Я народився оптимістом, і це великий дар. Може, і нерозумно виглядає, але я вважаю, що це щастя. У мене є знайомі, яким все не подобається: сонце, дощ, буря, відсутність бурі. Вони вранці прокидаються і починають ненавидіти той день, в якому будуть жити. Я не дозволяю собі сумувати, не живу минулим або майбутнім – я живу в дану секунду. Це і є життя, а не те, що було вчора або те, що буде завтра. А взагалі, все добре було, все було чудово. Залишилося, загалом, не так вже й багато жити. Чому б не зробити це весело і красиво?»

Читайте також

“Киснева станція”: в Україні знімуть фільм про Мустафу Джемілєва (тизер)