fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Рутенія. Повернення коду нації

“Рутенія. Повернення коду нації” онлайн: фільм виклали у відкритий доступ

4 133

Переглянути історико-дослідницький фільм “Рутенія. Повернення коду нації” онлайн – про шрифт, символіку й українську візуальну ідентичність – можна безкоштовно на Youtube.

Як повідомляють творці стрічки, переглянути документальний фільм  “Рутенія. Повернення коду нації” онлайн, який досліджує історію виникнення писемності на наших теренах, можно на його Youtube-каналі.

Стрічка режисерки Антоніни Готфрід знайомить глядача з українською школою каліграфії та відновленою абеткою “РУТЕНІЯ”. Це розповідь про боротьбу українців за самоідентифікацію через державні символи, мову, мистецтво і візуальне втілення мови – шрифт. У фільмі коментарі спеціалістів перебиваються графічними мікро-роликами, кожен з яких є графічною презентацією однієї з літер Рутенії, і таким чином за весь фільм презентується вся абетка.

Подивитись документальний фільм “Рутенія. Повернення коду нації” можна на нашому сайті нижче або на Youtube-каналі “Рутенія Фільм” за посиланням.

Фільм акцентує увагу на питанні: хто ми, як зароджувалась наша мова, який графічний одяг має носити українська мова тощо. Стрічка розповідає історію виникнення писемності в Європі і створення унікального українського шрифту “Рутенія”. У проєкті використано матеріали та результати багаторічних досліджень кандидата історичних наук Олександра Босого, авторський доробок каліграфа й художник-графіка Василя Чебаника та матеріали проєкту Дмитра Лісенбарта “Графіка української мови”.

Режисером картини є Антоніна Готфрід, автори сценарію – Наталія Яковлева та Антоніна Готфрід, продюсер фільму – Наталія Яковлева. Виробник стрічки – кінокомпанія Банк Ідей. Створення історико-дослідницької кінокартини було завершено в лютому 2020 року.

Проєкт стрічки з робочою назвою “Рутенія. Бренд Україна” став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно і отримав державну підтримку в розмірі 580 000 грн (79 % загальної вартості виробництва).

Нагадаємо, всеукраїнська телепрем’єра документальної кінокартини відбулася на “5 каналі” та телеканалі “Прямий” до Дня Прапора та Дня Незалежності України. Також фільм показали у програмі показів літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба».

Читайте також –

“Українська символіка”: трилогію про Герб, Гімн, Прапор виклали онлайн