fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кіновернісаж просто неба

«Кіновернісаж просто неба» покаже останню програму літнього кінотеатру

467

«Східняк», «Рутенія. Повернення Коду Нації», «Заповідник Асканія», «Поза зоною \ TERA», «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» та інші – такими українськими фільмами у програмі 11-15 вересня завершуються покази літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба».

Безкоштовні покази «Кіновернісажу» добігають кінця — протягом 7 тижнів під пам’ятником Шевченку збираються любителі українського кіно, і щодня — аншлаги. У програмі останього тижня організатори події Up Ua Studio покажуть українські художні, документальні фільми, мультфільм та короткий метр.

В рамках рубрики «Суперхіт щосуботи» 12 вересня дивіться мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» режисера Олега Маламужа. Завершується програма літніх показів найновішим фільмом «Східняк» Енді Іви з Богданом Бенюком у головній ролі, який з 20 серпня у прокаті.

Початок сеансів щодня о 20:00. Вхід вільний!

Програма останнього тижня безкоштовних показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:

11 вересня — документальний день у «Кіновернісажі просто неба»:

«Заповідник Асканія», реж. Андрій Литвиненко, 2019

Дія фільму відбувається в найбільшому степовому заповіднику Європи. Тут уживаються дуже різні види тварин і людей: науковець, директор, колишній хіппі, молоді репери, а також буйволи, зебри і пелікани. Вже ціле століття Асканія захищає природу від змін, які несе людина. Та чи прийме вона зміни, необхідні для власного виживання?

«Рутенія. Повернення Коду Нації», реж. Антоніна Готфрід, 2020

“Рутенія. Повернення Коду Нації” – документальний фільм, в основі якого лежить дослідження візуальної екології сучасної України. Фільм досліджує історію виникнення писемності на наших теренах, знайомить глядача з українською школою каліграфії та відновленою абеткою “РУТЕНІЯ”. Це розповідь про боротьбу українців за самоідентифікацію через державні символи, мову, мистецтво і візуальне втілення мови – шрифт.

12 вересня — мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», реж. Олег Маламуж, 2018

За сюжетом, історія трапилась у чарівному місті Києві – за часів відважних воїнів, прекрасних принцес і могутніх чаклунів. Мандрівний артист Руслан, який мріє стати лицарем, зустрів прекрасну Мілу і закохався в неї, навіть не підозрюючи, що дівчина – донька київського князя.

Але щастю закоханих не судилося тривати вічно: злий чаклун Чорномор з’явився в магічному вихорі і на очах Руслана викрав кохану, прагнучи перетворити силу її кохання на власну чаклунську могутність. Не роздумуючи, Руслан рушив у погоню за вкраденою принцесою, щоб, здолавши всі перешкоди та небезпеки на своєму шляху, довести, що справжня любов – сильніша за магію.

13 вересня«Мудаки. Арабески» (кіноальманах), 2011. Альманах короткого метру, де представили свої роботи знані нині режисери Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Жанна Максименко-Довгич, Віра Яковенко та інші.

«Поза зоною \ TERA», реж. Нікон Романченко, 2018

Коли твій син перебуває в зоні воєнних дій на Сході України, а в телефоні чуєш лише «Зараз, на жаль, відсутній з’язок з вашим абонентом». Головна героїня вирушає на пошуки сина, сподіваючись знайти його живим, хоча сама, виснажена тривогою, давно перетворилася на примару.

14 вересня — «Dzidzio Перший Раз», реж. Михайло Хома, Тарас Дронь, 2018. Фільм на «Кіновернісажі» представить сам виконавець головної ролі та співрежисер —  DZIDZIO (Михайло Хома). Благодійний показ із субтитрами для нечуючих і слабочуючих глядачів.

У селі Дзідзьо починає життя із дуже делікатної для себе ситуації. Його друг та сусід Бодя Павук починає розважати Дзідзя у свій брутальний спосіб. Але у чоловічий тандем втручається тендітна дівчина із дивним ім’ям Квітка. Пристрасті розпалюються, емоції вирують, інтриги посилюються. Яким буде перший раз Дзідзя?

15 вересня — «Східняк», реж. Енді Іва (Андрій Іванюк), 2019

За сюжетом, боєць з позивним «Борода» – невгамовний оптиміст та здатен вирішити будь-яке питання. Ось і цього разу, він – перший, коли треба відправитися в штаб, щоб «вибити» необхідне для забезпечення свого підрозділу. У напарники Борода бере з собою молодого новачка, якого кличуть «Режисер». Разом їм доведеться їхати крізь блокпости, прифронтові міста й села, зустрічатись із військовими і цивільними, потрапляючи у різні халепи – кумедні та не дуже…

По темі: Одного разу на Сході: рецензія на фільм «Східняк»

Нагадаємо, із 25 липня по 15 вересня щодня о 20:00 у парку Шевченка біля пам’ятника Шевченка в Києві працює літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба» — показують безкоштовно найкращі українські кінохіти останніх років для киян і гостей столиці.

Подію організовує українська кінокомпанія «Up Ua Studio» за підтримки ДержКіно України, Шевченківської райдержадміністрації та КО «Київзеленбуд».

Читайте також –

Львівський фестиваль Wiz-Art показує онлайн 12 українських короткометражних фільмів