fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сквот 32

До Дня українського кіно “Суспільне” покаже сучасні фільми

462

“З України до Голівуду”, “Райдуга над Каракумами”, “Стрімголов” та “Сквот 32” – українські стрічки, які покаже “Суспільне” на телеекранах 12 і 13 вересня, До Дня українського кіно.

Вже завтра, 12 вересня, у національне професійне свято працівників кінематографії телеканал UA: Культура покаже три фильми:

о 10:00 (повтор о 19:55) – документальна стрічка “З України до Голівуду” режисерів Станіслава Сукненка та Галини Кувівчак-Сахно, побудована на реальних історіях емігрантів з України, які певним чином причетні до голлівудського кінематографу.

По темі: “З України до Голлівуду”: фільм про перше масштабне дослідження “українського сліду” у Голлівуді

о 11:30 – документальна стрічка “Райдуга над Каракумами” режисера Валерія Балаяна відтворює спогади учасників подій Другої світової війни. Фільм розповідає про Київську кіностудію, що евакуюється до Ашгабада — міста, котре надало притулок радянським кінематографістам. Саме там, за тисячі кілометрів від лінії фронту, створюють один із найвідоміших воєнних фільмів в історії кіно — «Райдугу» режисера Марка Донського.

З роботою Київської кіностудії того періоду також тісно пов’язане ім’я одного з грандів світового кінематографу Олександра Довженка. Його фільм «Україна в огні» було заплановано знімати в Ашхабаді восени 1942 року. Проте сценарій стрічки, написаний режисером безпосередньо на фронті, практично розгромив і особисто заборонив екранізувати Йосип Сталін.

Райдуга над каракумами

о 22:03 – психологічна драма “Стрімголов” Марини Степанської (16+). Події фільму відбуваються в сучасному Києві, де головні 27-річні “негерої” намагаються зробити непростий вибір в умовах “героїчного часу”. Стрічка має успішну фестивальну історію.

По темі: Червоний, Стрімголов та інші: Держкіно виклало 5 нових фільмів у відкритий доступ

13 вересня, о 22:00 в ефірі телеканалу UA: Перший можна буде переглянути молодіжну романтичну драму “Сквот 32” режисера Саші Лідаговського. Стрічка 2019 року розповідає про сучасну українську молодь, яка знаходиться в пошуках себе та свого місця в божевільному ритмі мегаполісу. Дівчина-фотограф Ліза раптово потрапляє у старий київський будинок, що назавжди змінює її життя.

Довідка

«День українського кіно» отримав статус офіційного державного професійного свята в 1996 році. 12 січня 1996 року в Києві, другий Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 52/96 «Про день українського кіно», який наказував відзначати цю дату щорічно у другу суботу вересня місяця. В указі йдеться, що нове професійне свято в країні вводиться «на підтримку ініціативи працівників кінематографії України».

Читайте також

«Кіновернісаж просто неба» покаже останню програму літнього кінотеатру