fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сквот 32

До Дня українського кіно “Суспільне” покаже сучасні фільми

1 007

“З України до Голівуду”, “Райдуга над Каракумами”, “Стрімголов” та “Сквот 32” – українські стрічки, які покаже “Суспільне” на телеекранах 12 і 13 вересня, До Дня українського кіно.

Вже завтра, 12 вересня, у національне професійне свято працівників кінематографії телеканал UA: Культура покаже три фильми:

о 10:00 (повтор о 19:55) – документальна стрічка “З України до Голівуду” режисерів Станіслава Сукненка та Галини Кувівчак-Сахно, побудована на реальних історіях емігрантів з України, які певним чином причетні до голлівудського кінематографу.

По темі: “З України до Голлівуду”: фільм про перше масштабне дослідження “українського сліду” у Голлівуді

о 11:30 – документальна стрічка “Райдуга над Каракумами” режисера Валерія Балаяна відтворює спогади учасників подій Другої світової війни. Фільм розповідає про Київську кіностудію, що евакуюється до Ашгабада — міста, котре надало притулок радянським кінематографістам. Саме там, за тисячі кілометрів від лінії фронту, створюють один із найвідоміших воєнних фільмів в історії кіно — «Райдугу» режисера Марка Донського.

З роботою Київської кіностудії того періоду також тісно пов’язане ім’я одного з грандів світового кінематографу Олександра Довженка. Його фільм «Україна в огні» було заплановано знімати в Ашхабаді восени 1942 року. Проте сценарій стрічки, написаний режисером безпосередньо на фронті, практично розгромив і особисто заборонив екранізувати Йосип Сталін.

Райдуга над каракумами

о 22:03 – психологічна драма “Стрімголов” Марини Степанської (16+). Події фільму відбуваються в сучасному Києві, де головні 27-річні “негерої” намагаються зробити непростий вибір в умовах “героїчного часу”. Стрічка має успішну фестивальну історію.

По темі: Червоний, Стрімголов та інші: Держкіно виклало 5 нових фільмів у відкритий доступ

13 вересня, о 22:00 в ефірі телеканалу UA: Перший можна буде переглянути молодіжну романтичну драму “Сквот 32” режисера Саші Лідаговського. Стрічка 2019 року розповідає про сучасну українську молодь, яка знаходиться в пошуках себе та свого місця в божевільному ритмі мегаполісу. Дівчина-фотограф Ліза раптово потрапляє у старий київський будинок, що назавжди змінює її життя.

Довідка

«День українського кіно» отримав статус офіційного державного професійного свята в 1996 році. 12 січня 1996 року в Києві, другий Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 52/96 «Про день українського кіно», який наказував відзначати цю дату щорічно у другу суботу вересня місяця. В указі йдеться, що нове професійне свято в країні вводиться «на підтримку ініціативи працівників кінематографії України».

Читайте також

«Кіновернісаж просто неба» покаже останню програму літнього кінотеатру