fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Wiz-Art

Львівський фестиваль Wiz-Art показує онлайн 12 короткометражних фільмів в національному конкурсі

506

13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art проходить з 7 по 13 вересня у новому форматі – на онлайн-кінотеатрі та офлайн у Львові. Розповідаємо, що і де можна встигнути подивитись.

Як повідомляє прес-служба кураторського об’єднання Wiz-Art, у програмі фестивалю 232 короткометражних фільмів з понад ста країн світу. За нагороди в Національному конкурс змагаються 12-ть українських фільмів.

Найкращі за версіями журі та глядачів отримають грошові винагороди. Також на прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю міський голова Львова Андрій Садовий анонсував грант від міста для команди фільму, який здобуде Приз глядацьких симпатій.

«Львів’яни, які хочуть прийти і подивитися фільми на великому екрані – мають можливість це зробити в кінотеатрах міста. Ті, хто не мають можливості прийти особисто, можуть залогінитися на нашій онлайн-платформі Big Short і переглянути фільми онлайн», – розповіла програмна директорка Wiz-Art Ольга Райтер.

Подивитись онлайн-програми, проголосувати за фільми та залишити свої відгуки режисерам і знімальним групам можна на сайті онлайн-кінотеатру Wiz-Art Film Festival Online, попередньо зареєструвавшись. Або ж офлайн у Львові. Перегляд фільмів онлайн є безкоштовним та можливим на території всієї України.

Портал “Нове українське кіно” виступає медіа-партнером фестивалю. 

Програма національного конкурсу

 • 1. Mute (режисер Кирило Земляний)
 • 2. Tilia (режисерка Тетяна Усова)
 • 3. Секрет, дівчина і хлопець (режисерка Оксана Казьміна)
 • 4. Вода (режисерка Даша Волга)
 • 5. Колообіг (режисер Олексій Радинський)
 • 6. Дзвінок (режисер Кадім Тарасов)
 • 7. У нашій синагозі (режисер Іван Орленко)
 • 8. Врятуйте мене, лікарю! (режисер Дмитро Грешко)
 • 9. Манч і Денчик (режисер Максим Коцький)
 • 10. Любов і риби (режисер Миро Клочко)
 • 11. Сурогат (режисер Стас Сантімов)
 • 12. Килим (режисерка Наталія Кисельова)

Частину добірок можна переглянути з 7 вересня 19:30, а частина відкриватиметься у зазначені у розкладі день та годину. Фільми будуть доступними для перегляду до 13 вересня 23:59.

Спеціально на прохання Wiz-Art п’ятеро українських режисерів та режисерок зняли фільми-рефлексії про карантин. Роботи Христини Сиволап, Романа Бордуна, Нікона Романченка, Зої Лактіонової та Богдани Смирнової покажуть під час онлайн-кінопоказу Ukrainian Directors on Quarantine.

В індустріальній секції фестивалю Wiz-Art Lab заплановані виступи та розмови українських та іноземних кінематографістів. Переглянути Wiz-Art Lab можна онлайн.

Окрім конкурсних програм, глядачі фестивалю можуть переглянути фільми-переможці 10 європейських фестивалів та долучитися до обрання найкращого європейського короткометражного фільму року. Це відбувається тому, що у 2019-му Wiz-Art став одним з десяти фестивалів-засновників Європейської глядацької нагороди.

До складу журі Національного конкурсу увійшли британський письменник, режисер, член Академії кіномистецтва і наук Декель Беренсон, культуролог, арт-менеджер і генеральний директор Довженко-Центр: Dovzhenko Centre Іван Козленко та Катерина Горностай, режисерка-документалістка та викладачка Києво-Могилянської академії.

Довідка

Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art з 2008-го щороку організовує кураторське об’єднання Wiz-Art. Цьогоріч фестиваль відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства з питань кіно та Львівської міської ради.

Wiz-Art

Читайте також

Дивні дні: «Київський тиждень критики» оголошує програму ретроспективи