Львівський фестиваль Wiz-Art показує онлайн 12 короткометражних фільмів в національному конкурсі
13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art проходить з 7 по 13 вересня у новому форматі – на онлайн-кінотеатрі та офлайн у Львові. Розповідаємо, що і де можна встигнути подивитись.
Як повідомляє прес-служба кураторського об’єднання Wiz-Art, у програмі фестивалю 232 короткометражних фільмів з понад ста країн світу. За нагороди в Національному конкурс змагаються 12-ть українських фільмів.
Найкращі за версіями журі та глядачів отримають грошові винагороди. Також на прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю міський голова Львова Андрій Садовий анонсував грант від міста для команди фільму, який здобуде Приз глядацьких симпатій.
«Львів’яни, які хочуть прийти і подивитися фільми на великому екрані – мають можливість це зробити в кінотеатрах міста. Ті, хто не мають можливості прийти особисто, можуть залогінитися на нашій онлайн-платформі Big Short і переглянути фільми онлайн», – розповіла програмна директорка Wiz-Art Ольга Райтер.
Подивитись онлайн-програми, проголосувати за фільми та залишити свої відгуки режисерам і знімальним групам можна на сайті онлайн-кінотеатру Wiz-Art Film Festival Online, попередньо зареєструвавшись. Або ж офлайн у Львові. Перегляд фільмів онлайн є безкоштовним та можливим на території всієї України.
Портал “Нове українське кіно” виступає медіа-партнером фестивалю.
Програма національного конкурсу
- 1. Mute (режисер Кирило Земляний)
- 2. Tilia (режисерка Тетяна Усова)
- 3. Секрет, дівчина і хлопець (режисерка Оксана Казьміна)
- 4. Вода (режисерка Даша Волга)
- 5. Колообіг (режисер Олексій Радинський)
- 6. Дзвінок (режисер Кадім Тарасов)
- 7. У нашій синагозі (режисер Іван Орленко)
- 8. Врятуйте мене, лікарю! (режисер Дмитро Грешко)
- 9. Манч і Денчик (режисер Максим Коцький)
- 10. Любов і риби (режисер Миро Клочко)
- 11. Сурогат (режисер Стас Сантімов)
- 12. Килим (режисерка Наталія Кисельова)
Частину добірок можна переглянути з 7 вересня 19:30, а частина відкриватиметься у зазначені у розкладі день та годину. Фільми будуть доступними для перегляду до 13 вересня 23:59.
Спеціально на прохання Wiz-Art п’ятеро українських режисерів та режисерок зняли фільми-рефлексії про карантин. Роботи Христини Сиволап, Романа Бордуна, Нікона Романченка, Зої Лактіонової та Богдани Смирнової покажуть під час онлайн-кінопоказу Ukrainian Directors on Quarantine.
В індустріальній секції фестивалю Wiz-Art Lab заплановані виступи та розмови українських та іноземних кінематографістів. Переглянути Wiz-Art Lab можна онлайн.
Окрім конкурсних програм, глядачі фестивалю можуть переглянути фільми-переможці 10 європейських фестивалів та долучитися до обрання найкращого європейського короткометражного фільму року. Це відбувається тому, що у 2019-му Wiz-Art став одним з десяти фестивалів-засновників Європейської глядацької нагороди.
До складу журі Національного конкурсу увійшли британський письменник, режисер, член Академії кіномистецтва і наук Декель Беренсон, культуролог, арт-менеджер і генеральний директор Довженко-Центр: Dovzhenko Centre Іван Козленко та Катерина Горностай, режисерка-документалістка та викладачка Києво-Могилянської академії.
Довідка
Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art з 2008-го щороку організовує кураторське об’єднання Wiz-Art. Цьогоріч фестиваль відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства з питань кіно та Львівської міської ради.
Читайте також