fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

оскар

“Оскар” 2021: оголошено учасників національного відбору

574

Фільми “Атлантида”, “Мої думки тихі” та “Земля блакитна, ніби апельсин” візьмуть участь у національному відборі на висування на премію “Оскар” від України.

Про це повідомляє Український оскарівський комітет. Цього року обрано три стрічки – претенденти бути висунутими на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Міжнародний повнометражний фільм” від України.

До списку увійшли: драма “Атлантида” режисера Валентина Васяновича, лірична комедія “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча та документальна стрічка “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик. Всі кінокартини українських режисерів отримали визнання як в Україні, так і за кордоном, та лише один фільм стане кандидатом на найпрестижнішу в світі нагороду в кінематографі.

Результати щодо національного відбору будуть відомі 24 вересня.

2020 – “Атлантида”, режисер Валентин Васянович

Драма Валентина Васяновича “Атлантида” розповідає про майбутню перемогу України над Росією. Події стрічки відбуваються у 2025-у році. З моменту закінчення війни пройшов рік. Територія Донбасу визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

2020 – “Мої думки тихі”, режисер Антоніо Лукіч

За сюжетом комедії “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча, молодий звукорежисер-фрілансер Вадим, зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити “незручну Україну” та вирушити в “привабливу Канаду”, подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина – мама Вадима.

2020 – “Земля блакитна, ніби апельсин”, режисер Ірина Цілик

За сюжетом документальної стрічки Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин”, воєнні дії на сході України тривають шостий рік. Обстріли у Красногорівці (“червона зона” Донецької обл.), де живуть мати-одиначка Ганна та її четверо дітей, не припиняються. Але поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім наших героїв повен життя і світла. Мама й діти мають різні захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Довідка

Найпрестижніша щорічна нагорода в кінематографі США  вручається за 24 основними номінаціями і спеціальними номінаціями Американською академією кіномистецтва, починаючи з 1929 року.

93-я церемонія вручення премії “Оскар” за досягнення у галузі кінематографу за 2020 рік відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

Читайте також

12 фільмів, які Україна висувала на “Оскар” за роки Незалежності