fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Атлантида" Валентина Васяновича

В прокат виходить драма “Атлантида” Валентина Васяновича

556

5 листопада в широкий кінотеатральний прокат виходить найтитулованіший фільм року – драма “Атлантида” Валентина Васяновича, національний претендент на премію “Оскар” від України у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

“Атлантида” Валентина Васяновича отримала широкий міжнародний успіх: фільм показали на понад 50 фестивалях, – повідомляє прес-служба фільму. Світова прем’єра фільму відбулась на Венеційському кінофестивалі у секції “Горизонти”, де “Атлантида” здобула історичну для України перемогу.

Окрім цієї перемоги, фільм отримав ще кілька Гран-прі, став найкращим фільмом Міжнародного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю та отримав нагороду як найкращий фільм і за найкращу режисуру Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

По темі: Переможці “Кіноколо 2020”: найкращим фільмом стала «Атлантида» Васяновича

Український Оскарівський Комітет обрав “Атлантиду” національним претендентом на премію “Оскар” від України у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. Також стрічка увійшла до довгого списку Премії Європейської кіноакадемії та була презентована членам Голлівудської асоціації іноземної преси, яка присуджує премію “Золотий глобус”. Картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори кількох європейських країн.

По темі: «Атлантида» – претендент на «Оскар» від України

Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду “Повернись живим” Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Продюсерами фільму виступають Валентин Васянович, Ія Мислицька (“Плем’я”, “Присмерк”) та Володимир Яценко (“Додому”, “Дике поле”). Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила “Студія Гармата фільм”. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic.

Напередодні, 3 листопада, у столичному кінотеатрі “Сінема Сіті” відбувся урочистий прем’єрний показ за участі творчої групи. Фільм представили режисер Валентин Васянович, актори Андрій Римарук, Людмила Білека, Василь Антоняк та творча група фільму. Гостями прем’єрного показу стали: Андрій Хливнюк, Римма Зюбіна, Арам Арзуманян, Микита Вакулюк, Аркадій Непиталюк, Наріман Алієв, Ірина Цілик, Київстонєр, Руслана Хазіпова, Катерина Молчанова, Євген Янович, Поліна Толмачова, Дмитро Суханов, Марина Кудерчук, Павло Остріков, Пилип Іллєнко та інші.

атлантида

Валентин Васянович і творча група фільму

Цікаво, що до виходу фільму в прокат створена AR-маска для Instagram з ефектом тепловізора. Ці пристрої рятують життя наших бійців на фронті, а у стрічці такий ефект з’являється в одній із ключових сцен. Шукайте маску за лінком і назвою Thermal Scanner, знімайте Stories в обіймах найближчих людей і позначайте сторінку фільму.

Нагадаємо, перші київські покази фільму “Атлантида” Валентина Васяновича відбулися у програмі «Фокус: Україна-Франція» 4-го Київського тижня критики, ставши фільмом-відкриття фестивалю.

Атлантида Васяновича

Читайте також –

“Мавка”, Атлантида” і “Довбуш” – найочікуваніші українські фільми (опитування)