fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Киснева станція

“Киснева станція”: в Україні знімуть фільм про Мустафу Джемілєва (тизер)

721

“Кисень свого народу” – саме так автори біографічної драми про Мустафу Джемілєва назвали правозахисника. “Киснева станція” – це новий проєкт від творців стрічки “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”, режисера Івана Тимченко та сценариста Михайла Бриних.

Майбутня повнометражна художня кінокартина розповідатиме про лідера кримськотатарського народу, правозахисника та радянського політв’язня Мустафу Джемілєва.

Для всього вільного світу Мустафа Джемілєв – символ боротьби кримсько-татарського народу за своє право повернутися на батьківщину, в Крим, і водночас – приклад тотального порушення прав людини в СРСР, – йдеться в описі тизера стрічки, представленого кінокомпанією Svitlofor FILM. – А втім, для мешканців якутського селища Зирянки (маленького бараку на території великого радянського концтабору) Мустафа Джемілєв – незрозуміла, чужа, зайва людина.

“Почасти тому, що принциповість Мустафи справляє враження зверхності, почасти внаслідок його небажання “жити, як усі” в дегенеративному середовищі, де процвітає злочинність, кругова порука та відсутність щонайменших принципів і моралі” – пишуть творці фільму.

Киснева станція

Та хто ж такий цей маленький і впертий чоловік, хто такий цей Мустафа Джемілєв? – ось питання, що ставлять перед собою герої цієї стрічки, чиї життєві шляхи – випадково, а чи внаслідок свідомого вибору, – переплелися з пекельними випробуваннями самого Мустафи: правозахисника у країні цілковитого безправ’я.

Киснева станція – не тільки одна з основних локацій, але й одна з чільних метафор фільму: людина, яка протягом життя страждає від тотального браку кисню (свободи) в СРСР – щодня наповнює киснем (своїм життям) іржаві балони імперії. Одначе Мустафа Джемілєв – це і є кисень, кисень свого народу.

Дивіться перший тизер фільму “Киснева станція”: відео

Кінопроєкт став переможцем 14-го конкурсного відбору Держкіно. Загальний бюджет – 32,3 млн грн, орієнтовний обсяг державної підтримки – 17,8 млн грн.

Зйомки картини стартують у березні 2021 року. Робота над стрічкою відбуватиметься у мажоритарній копродукції. До складу продюсерської команди увійшли: Світлана Соловйова (Світлофор Фільм, Україна), креативний продюсер стрічки Олеся Драшкаба, Чаглар Еркан (Dijital Sanatlar, Туреччина), Марта Лачас (La Camera Independent, Польща), Мартінас Мікенас (Strictly Baltic, Литва).

Орієнтовна прем’єра – осінь 2022 року.

киснева станція

Читайте також

Фільм “Заборонений” про Василя Стуса покажуть на телебаченні