fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм про Василя Стуса

Фільм “Заборонений” про Василя Стуса покажуть на телебаченні

3 616

На безглузду заборону книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані відреагувало не лише телебачення. Фільм також повернеться в кінотеатри – з 29 жовтня «Забороненого» знову покажуть в мережі «Планета Кіно».

“Ви знаєте, що таке ефект Стрейзанд? Я вчора дізнався. Загуглите. Ми повертаємо в прокат фільм про Василя Стуса – «Заборонений». Якщо не можна читати книгу, подивіться кіно (якщо нас не закриють), – написав у себе в Facebook співвласник мережі Кінотеатрів «Планета Кіно» Дмитро Деркач.

Щодо телебачення, то фільм про Василя Стуса покаже канал «1+1». Точна дата й час показу поки невідомі.

Події фільму Романа Бровко розгортаються у 1965 році. Молодий поет Василь Стус, роль якого виконує Дмитро Ярошенко, не може змиритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні.

Цікаво, що автор книги «Справа Василя Стуса» Вахтанг Кіпіані, після перегляду фільму, залишився про нього неоднозначної думки. “Подивився стрічку “Заборонений”. Слів мало, але я спробую. “Доярка з Хацапетівки”, лише з актором схожим на Василя Стуса в головній ролі. Розумію, що це художнє кіно, але викинути рух людини до самої себе і залишити плакат на стіні – це дуже сумне видовище. Режисеру, і це видно, хотілося зняти трилер і він при цьому пожертвував історичним тлом, яке набагато цікавіше і “кінематографічніше” за створене ним. Совєтський антисовєтський фільм”.

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд ухвалив рішення, яким частково задовольнив позов народного депутата від Партії “Опозиційна платформа – за життя» Віктора Медведчука до журналіста та історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat про заборону видання та розповсюдження книги «справа Василя Стуса».

Читайте також

Фільми, за якими можна вивчати історію України (інфографіка)