fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

20-11-7.mp4

Кінофестиваль «Молодість» оголосив переможців: фільм «20-11-7.mp4» став найкращим у Національному конкурсі

559

Українські фільми «20-11-7.mp4», «Паперушка», «Глибока вода», «Слава», «Кімната Батіка», «Мрія Кіри», «Ми розходимося», «ГАЗ» — серед найкращих стрічок цьогорічних конкурсних програм 50-го КМКФ «Молодість».

У київському кінотеатрі просто неба біля Арки Дружби народів 5-го червня відбулася урочиста Церемонія нагородження переможців ювілейного Molodist Kyiv International Film Festival, яку провели акторка театру і кіно Ірма Вітовська та телеведучий Єгор Гордєєв.

Журі оголосили найкращі фільми у повнометражній, короткометражній і студентській секціях Міжнародного конкурсу, міжнародному Документальному конкурсі, Національному конкурсі, конкурсній програмі «Сонячний зайчик» і Teen Screen, а також обрали Ґран-прі ювілейного фестивалю.

Найкращим фільмом Національного конкурсу стала короткометражна стрічка «20-11-7.mp4» Аліни Панасенко, яка отримала 50 000 грн нагороди від MEGOGO.

Опис: Батько з сином вперше за декілька років вирішили разом повечеряти. Чи зможуть вони знайти спільну мову?

20-11-7.mp4

Особливу відзнаку Національного конкурсу отримали три короткометражні українські стрічки: «Слава» Марини Нікольчевої, Максима Васяновича; «Глибока вода» Анни Дудко; «Паперушка» Лілії Остапович.

Опис: Мстислава знало пів Києва. У 1991-му здобуття Незалежності так його захопило, що він відростив козацькі вуса і пішов на вулицю співати про Україну. Він кричав свої пісні понад 20 років. Співав погано, але щиро. У тих піснях вороги України гинули у страшних муках. Він був погано пристосований до життя, незахищений і щирий. Отримував копійки від перехожих, погрози й образи – від «мєнтів» та обивателів. У вільний від «роботи» час пиячив, читав і шастав по всіх усюдах, брав участь у конкурсах патріотичної пісні, подорожував Україною і мріяв знятися у кіно. Коли він помер, виявилось, що це все була не шизофренія, а краса і правда.

Слава

Слава

Опис: Казка про гладку та самотню Русалку середніх літ, яка живе на дні озера та має магічну здатність дивитися крізь воду хоч за тисячі миль. Її улюблена забава – підглядати за людьми через труби водогонів. Одного разу під час такого підглядання русалка закохується в чоловіка, й засліплена пристрастю, заявляється до нього в квартиру.

Глибока вода

Глибока вода

Опис: Іва приїздить у самобутню та колоритну гірську провінцію, де забуті місця віють теплим ароматом минулих подій і ще більше розпалюють нестримне бажання повернути перше кохання – Бориса, котрий якраз готується до одруження. Іва всупереч соціальному устрою бездумно йде в епіцентр подій – на святкування весілля, щоб досягти своєї мети, котра невідомо як обернеться.

Паперушка

Паперушка

Переможцем коопродукційного маркету Boat Meeting став український проєкт «Мрія Кіри» режисера Дениса Колеснікова та продюсера Андрія Корнієнка. Він отримав $10 000 на послуги постпродакшену від компанії Star Media.

Опис: Історія розповідає про молоду бібліотекарку Кіру, яка не може реалізувати себе в цій професії. Кіра бореться за право отримати будь-яку офіційну роботу в мегаполісі з метою отримання офіційного стажу, мігруючі до Австралії. При цьому Кіра намагається виховати свою молодшу сестру, з якою вона зберігає «страшну» таємницю.

Мрія Кіри

Спеціальну відзнаку журі Boat Meeting отримав український проєкт «ГАЗ» режисера Євгена Сафонова та продюсерки Каріни Хвостенко.

Переможцем першого Серіального пітчинґу став проєкт «Ми розходимося», який представили продюсерка Стефанія Соловйова, режисерки та сценаристки Каріна Бєлова та Вікторія Дмитрієва. Він отримав на створення тизеру, промо та медійну підтримку 15 000$ від 1+1 media та «Київстар ТБ» і $10 000 від MEGOGO.

Опис: Історія розказує про пару, що у запалі сварки домовляється розійтися, як тільки знайде заміну одне одному. Низка карколомних побачень дозволяє героям краще зрозуміти себе та відповісти на запитання: чи було кохання? Чи залишилось воно? Та чи можна його повернути?

«Ми розходимося»

Особлива відзнака у Міжнародному конкурсі: короткометражна українська стрічка «Кімната Батіка» Марії Халпахчі.

Опис: Дія фільму відбувається в наш час на Сході України. Ми зустрічаємося з 16-річним Федотом у той момент, коли він душить себе струною, стоячи перед дзеркалом. У вхідні двері дзвонять. До нього приходять у гості дві подружки. Кірі – 16-ть, вона сексуальна та нахабна. Діні – 14-ть, вона меланхолійна та не може розмовляти після психологічної травми. Підлітки п’ють коктейль «Папа Карло». По скайпу дзвонить мама Федота, яка нещодавно переїхала з коханцем до Києва. Вона не знає про те, що Батік (тато Федота) пішов сорок днів тому до магазина та зник.

Кімната Батіка

* * *

Ґран-прі ювілейної «Молодості» отримала стрічка «Стаючи Моною» режисерки Сабіне Люббе Баккер — вона отримає $10 000 нагороди від Офіційного партнера, оператора державних лотерей «М.С.Л.».

Найкращим повнометражним фільмом Міжнародного конкурсу стала картина «Кельти» Міліци Томовіча — приз у $2000 надає Офіційний партнер фестивалю, компанія MEGOGO.

Найкраща короткометражна стрічка Міжнародного конкурсу — «Чорне сонце Палермо» Жозефін Жуане, вона отримає $2000 призу за підтримки Асоціації кіноіндустрії України.

Нагороду у $2000 від Володимира Клименка розділять переможці студентської секції Міжнародного конкурсу«Я хочу повернутись, повернутись, повернутись» Ельзи Розенґрен і «Філіпіньяна» Рафаеля Мануеля.

Перший в історії «Молодості» міжнародний Документальний конкурс виграла стрічка «Гарячі новини» Сушміта Ґоша та Рінту Томаса — вони отримають $2000 призу від Офіційного партнера фестивалю, ЦУМ Київ.

У конкурсній програмі «Сонячний зайчик» перемогла картина «Макове поле» Євґена Жебеляну — $2000 нагороди за неї виплатить фестиваль «Молодість».

А приз у $2000 від Міжнародного Інституту Глибинної Психології отримає переможець конкурсу дитячих фільмів Teen Screen, «Космічний хлопчик» Олів’є Перу.

Повний список переможців тут

Дивіться урочисту Церемонію нагородження 50-го ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», виступи запрошених музикантів — співачки й бандуристки KRUTЬ і фольк-квартету DakhaBrakha, а також найяскравіші моменти фестивалю.

Нагадаємо, у минулому році серед переможців 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» відзначилися короткометражний фільм “Схрон” Оксани Войтенко у (Національному конкурсі) та “Бульмастиф”Анастасії Буковської (у Міжнародному конкурсі). Повнометражна стрічка “Нижній горизонт” Жанни Озірної отримав спеціальну відзнаку журі Boat Meeting.

50-ий КМКФ «Молодість» проходив з 29 травня по 6 червня 2021 року. Почесну нагороду – “Скіфського оленя” за внесок у світове кіномистецтво від КМКФ “Молодість” – отримав польський актор Данієль Ольбрихський.

Читайте також

Український фільм “Нижній горизонт” отримав спеціальну відзнаку на кінофестивалі “Молодість”