fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги Наталки Ворожбит

В прокат виходить драма «Погані дороги» Наталки Ворожбит (дивіться фото backstage)

480

20 травня у широкий український прокат виходить фільм-призер Венеційського кінофестивалю – «Погані дороги» режисерки Наталки Ворожбит, авторки серіалу «Спіймати Кайдаша» та фільму «Кіборги».

«Погані дороги» – повнометражний дебют драматургині та сценаристки Наталки Ворожбит, екранізація її хітової однойменної п’єси, яку ставили у Лондоні та Києві.

Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».

У фільмі зіграли: Юрій Кулініч, Оксана Черкашина, Зоя Барановська, Марина Клімова, Анна Жураківська, Ігор Колтовський, Юлія Матросова, Анастасія Паршина, Катерина Жданович, Андрій Лелюх, Володимир Гурін, Дмитро Орлов, Оксана Вороніна, Сергій Соловйов

Світова прем’єра драми відбулася у програмі «Тиждень критики» Венеційського кінофестивалю у 2020 році, де вона була відзначена другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як «найбільш інноваційна стрічка в конкурсі».

За темою: Фільм «Погані дороги» Ворожбит здобув приз на Тижні кінокритиків у Венеції

Українська прем’єра фільму пройшла на фестивалі «Київський тиждень критики» у програмі «Фокус: Україна-Франція», організованій Українським інститутом спільно з Французьким інститутом в Україні. Наталка Ворожбит визнана авторкою найкращого повнометражного дебюту – режисерка здобула Національну премію кінокритиків «Кіноколо» у категорії «Відкриття року». А актори Юрій Кулініч та Оксана Черкашина визнані найкращими у відповідних акторських категоріях Премії. Також стрічка отримала п’ятнадцять номінацій на кінопремію «Золота Дзиґа», церемонія нагородження відбудеться у червні.

Продюсерами фільму виступили Юрій Мінзянов та Дмитро Мінзянов. Виробництво здійснив кінопродакшн «Kristi Films» за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія «Артхаус Трафік». Промокампанія фільму здійснюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У київських кінотеатрах відбудеться серія спеціальних показів за участі творчої групи з Q&A після: 20 травня у кінотеатрі «Планета Кіно» (ТРЦ Блокбастер); 21 травня у «Мультиплексі» (ТРЦ Комод), 22 травня у кінотеатрі «Київська Русь» відбудеться спеціальний безкоштовний показ для ветеранів АТО та їх сімей, 23 травня у «Жовтні», 26 травня у KINO42, а 27 травня у кінотеатрі «Ліра». Детальна інформація та квитки – на сайтах кінотеатрів, реєстрація на безкоштовний показ для ветеранів проходитиме на сторінці фільму у фейсбуці.

Фільм вийде в прокат у форматі зі звукоописом для незрячих людей та розгорнутими субтитрами для нечуючих людей. Глядачі з порушенням зору або слуху зможуть переглянути фільм у всіх кінотеатрах країни, завантаживши мобільний застосунок Earcatch або Subcatch на свій телефон. Доступні формати фільму створені за підтримки програми «Дім Європи» Європейського Союзу.

Дивіться фото зі зйомок фільму

Погані дороги Наталки Ворожбит

Погані дороги Наталки Ворожбит

Погані дороги Наталки Ворожбит

Читайте також

Новий фільм Романа Балаяна «Ми є Ми поруч» вийде на великі екрани 8 липня