fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги ворожбит

Фільм “Погані дороги” Ворожбит здобув приз на Тижні кінокритиків у Венеції

629

Дебютний ігровий фільм української режисерки Наталки Ворожбит «Погані дороги» здобув приз Веронського кіноклубу (Verona Film Club Award) на 35-му Міжнародному тижні кінокритиків у Венеції – паралельній програмі Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Про це повідомляє “Детоктор Медіа” з посиланням на сайт тижня кінокритиків. “Ця нагорода присуджується «найбільш інноваційному фільму конкурсу»”, – йдеться в повідомленні.

Конкурсна програма Міжнародний тиждень критики — це незалежна паралельна програма Венеційського міжнародного кінофестивалю, яка проводиться Національною спілкою італійських кінокритиків (SNCCI) у Венеції вже в 35-й раз. Цьогоріч до програми увійшли дев’ять дебютних фільмів з різних країн світу, серед них і «Погані дороги».

Погані дороги Венеція

Наталя Ворожбит із призом. Фото: facebook.com/sicvenezia

Погані дороги” — екранізація Наталки Ворожбит власної п’єси, присвяченої військовим і цивільним Донбасу. Реальність герої фільму сприймають через призму психологічних травм.

“Усі вони – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає”, — коментують творці стрічки.

Гран-прі Міжнародного тижня кінокритиків у Венеції отримав фільм «Привиди» (Hayaletler) турецької режисерки Азри Деніз Окай (Azra Deniz Okyay), знятий у копродукції Туреччини, Франції та Катару. А нагороду імені Маріо Серандрея за найкращий технічний внесок здобув фільм Topside американських режисерів Селін Хелд і Логана Джорджа.

Нагадаємо, минулого року український фільм режисера Валентина Васяновича «Атлантида» здобув перемогу в офіційній конкурсній програмі «Горизонти» 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Читайте також –

Фільм “Сторонній” позмагається за “Найкращий європейський хоррор” 2020 року