fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

"Борщ" та "Весільний спадок"

Подвійна прем’єра: цікаві факти про фільми “Борщ” та “Весільний спадок”

748

Сьогодні в національний прокат виходять документальні фільми виробництва FILM.UA Group «Борщ» та «Весільний спадок» – їх покажуть в кінотеатрах мережі «Планета кіно». А з 22 жовтня до показів долучаться й інші кінотеатри країни – «Multiplex», «Жовтень» і не тільки. Що варто знати про фільми до їх перегляду – ділимось найцікавішими фактами.

Компанія FILM.UA Distribution, яка відповідає за дистрибуцію проектів, значно розширила кількість залів, де покажуть обидва фільми. Про це повідомляє інформаційно-аналітичне видання MBR з посиланням на прес-службу FILM.UA.

“До оновленого списку увійшли понад 20 кінотеатрів мережі «Multiplex», столичний кінотеатр «Жовтень» та львівський «Кінопалац» («Коперник»). Але і це далеко не остаточний перелік – до дня старту прокату, який в цьому випадку намічений на 22 жовтня, його обіцяють ще більше розширити, – йдеться в повідомленні.

У фільмі «Борщ. Секретний інгредієнт» Євген Клопотенко відправляється в подорож Україною, щоб знайти унікальні рецепти борщу, розкрити секретні інгредієнти, які роблять цю страву неповторною. Він хоче з’ясувати – який український борщ – справжній, що найголовніше в рецепті, що відрізняє, а що об’єднує українців різних регіонів.

Борщ фільм

Кілька фактів про перший у світі фільм про борщ – кулінарний тревел «Борщ. Секретний інгредієнт» режисера Дмитра Кочнєва:

– Відомий фуд блогер Євген Клопотенко разом з авторами фільму під час подорожі знайшли 190 різних рецептів борщу, але до фільму ввійшли тільки найунікальніші з них.

– Під час експедиції, творці зібрали мальовничі кадри з Карпат, Бессарабії, Чорного моря, Приазов’я, Львова, Полісся, Ужгорода, Івано-Франківська і навіть з Чорнобильської АЕС, де досі готують борщ за радянськими рецептами.

– У стрічку також потрапила частина кримської душі – переселенці з окупованої території навчили ведучого варити справжній кримськотатарський борщ.

– Героїв обирали за кількома факторами – харизма, цікавий родинний рецепт і красива локація. Тому, коли в Ужгороді несподівано скасовувалось заплановане місце зйомки, щоб комбо спрацювало, довелось поставили пічку в центрі міста на березі річки Уж.

– Своїми рецептами борщу поділилися художники Ілля Чичкан та Марія Шубіна, одеський фотограф Борис Бухман, музичний продюсер Мох Перкалаба.

– Як розповідають творці фільму, “сама ідея проєкту зародилася у продюсерки стрічки Наталки Якимович під час її спонтанної дискусії в Інтернеті на тему того, чи може бути борщ без м’яса. Невеликий спойлер: під час подорожі ми таки знайшли відповідь”.

– Тревел фільм «Борщ. Секретний інгредієнт» режисера Дмитра Кочнєва отримав фінансування за результатами Конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну – PITCH UA.

В повнометражному фільмі «Весільний спадок» етнографи, колекціонери, історики та музиканти розкажуть про те, якими були українські весілля століття тому, як наші предки одягали наречених, які пісні співали та які важливі обряди виконували. Глядач побачить весільну традицію восьми областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.

Весільний спадок

Творча команда документальної стрічки «Весільний спадок» також  поділилася важливими здобутками та цікавими фактами проєкту:

– «Весільний спадок» є продовженням діджитал-циклу «Спадок», який ще у 2017 році став справжньою подією в культурному житті України – відеоролики відкривали «Євробачення-2017».

– «Весільний спадок» – перша в історії українського кінематографа повнометражна стрічка про традиційне українське весілля.

– Усі костюми, представлені у фільмі, є автентичними національними костюмами, які зберігаються у приватних колекціях людей з різних куточків країни. Під час створення фільму було використано одну тонну одягу та прикрас, а експедиції для збору цього унікального матеріалу тривали понад пів року.

– Марія Квітка, Володимир Щирба, Олена Дідик, Олексій Гуз, Ігор Перевертнюк, Олександра Сторчай та інші експерти «Весільного спадку» багато років займаються дослідженням української культури, що дозволило детально висвітлити весільну традицію України у цій стрічці.

– Окремий важливий блок «Весільного спадку» – це весільна музика, співи та музиканти. Без цих елементів неможливо уявити українське весілля, тому спеціально для фільму було віднайдено та записано унікальні пісні та приспівки восьми регіонів України.

– Для реконструкції весільних обрядів було залучено 131 учасника.

– Діджитал-проєкт «Спадок» отримав нагороду «Телетріумф-2018» в категорії «Спеціальний проєкт для середовища digital та був відзначений призом Gold Remi Award в категорії Ethnic/Cultural на Міжнародному фестивалі WorldFest-Houston (2018).

Нагадаємо, у мережі Інтернет став доступним увесь перший сезон діджитал проєкту «Спадок». Це 26 документальних відеороликів про національне святкове жіноче вбрання з усіх регіонів України, включаючи АР Крим. Випуск роликів «Спадку» приурочено до виходу у кінотеатральний прокат документального повнометражного фільму «Весільний Спадок».

Читайте також –

“Фортеця Хаджибей” Костянтина Коновалова вийде в кінопрокат цієї осені