fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм “Чому я живий” Віллена Новака вийде в прокат 4 листопада (трейлер)

548

Вийшов трейлер стрічки “Чому я живий” Віллена Новака за оповіданням Євгена Митька “Тепер я турок, не козак…”. У національному прокаті фільм з’явиться з 4 листопада 2021 року.

Про це повідомляє Держкіно. В епічній історії про кохання українки та єврея на початку Другої світової війни розповідь ведеться від хлопчика Женьки, який дитячими очима дивиться на світ, що його оточує. Навіть період війни у його рідному місті Маріуполі показано через призму дитячого сприйняття.

Роль Женьки виконав юний актор Максим Горай. Одну з головних ролей у фільмі “Чому я живий” зіграв дворазовий володар кінопремії “Золота дзиґа” Віктор Жданов («Захар Беркут», «Додому», «Кіборги. Герої не вмирають»).

“Це правдива історія. Переглядаючи такі, стаєш більш людяним, розкриваєш нові грані душі. Є люди, які залишаються людьми в будь-яких ситуаціях. Саме про таких цей фільм. Це історія не лише двох сімей, а й народів”, – зазначив актор.

Чому я живий Віллена Новака

Події фільму “Чому я живий” відбуваються у Маріуполі. Довоєнне життя в невеликому українському місті на березі Азовського моря. 17-річні Фрося і Льончик перебувають у вирі першого пристрасного кохання і мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей. Дуже важко батькові дівчини поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця.

Дивіться офіційний трейлер фільму “Чому я живий” Віллена Новака

Побут довоєнного Маріуполя і складні відносини співжиття різних національностей, події Другої світової війни на території України, колабораціонізм і знищення єврейського населення – стрічка закликає до терпіння і людяності, взаємовиручки та любові.

Чому я живий Віллена Новака

Картину знято за оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька “Тепер я турок, не козак…”. Твір є автобіографічним – Євген Миколайович народився в Маріуполі у 30-ті роки та пройшов окупацію. Наприкінці 90-х він написав сценарій фільму та висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак – класик українського радянського кінематографа, який зняв такі популярні картини, як “Вторгнення”, “Дві версії одного зіткнення”, “Гу-га”, “Принцеса на бобах” та інші. Понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.

Чому я живий Віллена Новака

У фільмі також зіграли: Артем Вільбік, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Анастасія Борисова, Анастасія Марків, Роланд Мішко, Олексій Горбунов, Олена Рєпіна, Георгій Делієв та інші. Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський.

Чому я живий Віллена Новака

Стрічку створено Одеською кіностудією (продюсери – Андрій Осіпов, Олена Дементьєва) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм вийде на великі екрани кінотеатрів 4 листопада 2021 року.

Читайте також

«Носоріг» Олега Сенцова: представлено трейлер та постер фільму