fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Прем’єри осені 2021: які нові фільми вийдуть в кінотеатрах країни

1 214

Фільми «Казка про Коника», «Депортація 44-46», «Бурштонові копи», «Де гроші?», «Генделик», «Чому я живий», «Стоп-Земля», «Небо-парасолька» – кінопрем’єри, на які варто чекати цієї осені в кінотеатрах країни (ОНОВЛЮЄТЬСЯ).

Цієї осені в кінотеатральний прокат країни мають вийти вісім нових українських стрічок, серед них – два документальних. Побачимо і про примусове виселення українців з території сучасної південно-східної Польщі до УРСР, і про двох поліцейських, які кидають виклик бурштиновій мафії (з кінодебютом співачки Аліни Паш), і фільм-квест, який режисує DZIDZIO, а також нову стрічку легендарного режисера Віллена Новака про кохання українки та єврея на початку Другої світової війни.

Варто зазначити, що вже сьогодні стартують в прокаті документальні стрічки «Казка про коника» Уляни Осовської, Дениса Страшного та фільм Олесі Моргунець-Ісаєнко «Депортація 44-46». Однією з найочікуваніших стрічок цього сезону є фільм-призер Berlinale режисерки Катерини Горностай «Стоп-земля», який отримав “Кришталевого ведмедя” на 71-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у травні цього року.

Хоча велика ймовірність осіннього локдауну через епідемію коронавірусу, дистриб’ютори все ж готуються до кінопрокату. Редакція “Нового українського кіно” сподівається, що кінорелізи всеж-таки відбудуться на широких екранах в заплановані дати і посилення карантинних обмежень не стануть їм на заваді. Увага! Інформація про новинки кіно постійно оновлюється.

Казка про Коника

Дата релізу: 9 вересня

Про фільм: документально-анімаційна стрічка режисерів Уляни Осовської та Дениса Страшного у листопаді минулого року презентували на індустріальній секції головного світового фестивалю документального кіно IDFA, де він розпочав свій шлях до глядача. В Україні фільм був представлений у 2021 році на міжнародних кінофестивалях Docudays UA та “Молодість”, а також в межах X Книжкового Арсеналу.

Сюжет: стрічка розповідає про найвідомішого українця в Естонії – легендарного Анатолія Лютюка – дисидента, монаха в миру та художника і його волонтерську місію на Донбасі. Окрім своєї волонтерської діяльності, Анатолій також збирає добрі історії, адже багато років тому дав обітницю знаходити щось добре у кожному дні. У цьому йому допомагає дерев’яний Коник, який стає героєм казок про тварин на війні, написаних за мотивами реальних подій.

Фільм створено режисерським об’єднанням Docutoloka за участі естонської кінокомпанії Silmviburlane, яка також виступила дистрибутором в Естонії. Дистрибуцією в Україні займається Катерина Мізіна («Міф», «Людина з табуретом»). Проєкт підтримали Український культурний фонд, Український інститут та Естонський кіноінститут.

Фільм можна подивитися у 23-х містах України — Києві, Львові, Харкові, Сумах, Одесі, Миколаєві, Маріуполі, Дніпрі, Запоріжжі, Рівному, Черкасах, Херсоні, Кривому Розі, Чернігові, Полтаві, Луцьку та інших.

Депортація 44-46

депортація 44

Дата релізу: 9 вересня

Про фільм: фільм режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко присвячений примусовому виселенню українців з території сучасної південно-східної Польщі до УРСР. Прем’єра фільму “Депортація 44-46” відбулася у 2021 році на кінофестивалі “Молодість”.

Дата початку прокату обрана невипадково, оскільки саме 9 вересня 1944 року в Любліні між Польським комітетом національного визволення та урядом УРСР було укладено угоду про обмін населенням, що поклало початок масовій депортації понад 480 тисяч українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини.

Сюжет: У фільмі використано хронікальні кадри, тогочасні газети, історичні фотографії та мапи, а історії депортованих відтворено в ігровому й анімаційному сюжетах.

Кінопроєкт цієї стрічки з робочою назвою “Переселення 44-46” став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно. Фільм створено кінокомпанією “UM-Group”.

Де подивитися картину: Київ (кінотеатр “Жовтень”, “Ліра”, “Старт”, “Дніпро”, “Факел”, “Kinoman”, “Лейпциг”, “Флоренція”, кінотеатрі ім. Т.Шевченка); Запоріжжя (кінотеатр ім. О.Довженка); Житомир (кінотеатр ім. І.Франка); Львів (Львівський кіноцентр); Херсон (кінотеатр “Ювілейний”); Луцьк (кінотеатр “Premier City”); Ужгород (кінотеатр “5 елемент”); Трускавець (кінотеатр “Злата”); Дрогобич (кінотеатр “Злата PLUS”).

Бурштонові копи

Дата релізу: 7 жовтня

Про фільм: головні ролі у комедійному фільмі режисерки Аліни Бухтіярової виконали Євгеній Янович, Олег Маслюк, співачка Аліна Паш та актриса Дар’я Петрожицька.

Сюжет: патрульного Максима, який з дитинства мріяв стежити за правопорядком, неочікувано переводять з Києва до невеличкого селища на Житомирщині. Там столичний поліцейський зі своїм новим напарником Богданом кидають виклик бурштиновій мафії. Чи зможе Макс знайти спільну мову з колоритними місцевими копами та перемогти всесильного Бурштинового Барона? Але і це не єдина проблема відважного патрульного, якому ще необхідно повернути довіру своєї коханої дівчини.

Фільм став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно та отримав підтримку розміром 11,6 млн грн (75% загальної вартості виробництва фільму). Фільм виробництва компанії “КіноХіт Ю Ей”, за участі телеканалу НЛО ТV, студії “Мамахохотала”. Дистриб’ютор картини – компанія VLG.FILM.

Май далеко — май добре (оновлено)

Май далеко — май добре

Дата релізу: 7 жовтня

Про фільм: Навесні 2021 року картина отримала приз Андрія Матросова від організаторів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Саундтреком до фільму стала музика українського поп-тріо «Panivalkova», пісні з альбому «Донтворі». Музика з етно-мотивами – саме відображення закарпатської душі, природи та гір, – пишуть творці фільму.

Сюжет: Молодий німець Мішель, захоплений природою України, переїжджає до Карпат. У горах він розводить водяних буйволів, що опинилися на межі зникнення. Хлопець мріє присвячувати весь час улюбленій справі, але змушений регулярно повертатися до Німеччини, де працює в сімейному бізнесі й зустрічається з дівчиною Вєрою. Без належного догляду буйволи починають хворіти. До всього Мішеля спіткають негаразди в особистому житті: Вєра не впевнена, що зможе виховати двох маленьких дітей у віддаленому карпатському селі.

Виробництво ― TABOR Production, Mental Drive. Дистриб’ютор картини ―  86PROKAT. У 2020 році фільм отримав підтримку Українського інституту на міжнародну промоцію в межах програми PROmotion.

Де гроші?

Дата релізу: 21 жовтня

Про фільм: у комедії-квесті режисера Михайла Хоми (DZIDZIO) при режисерській співпраці з Тарасом Дронем головні ролі виконали Ада Роговцева, Михайло Хома (DZIDZIO), Сергій Либа та Анна Буткевич.

Також серед касту акторів багато відомих зірок театру, кіно й шоу-бізнесу: Ахтем Сеітаблаєв, Віктор Андрієнко, Володимир Остапчук, Олексій Тритенко, Юрій Горбунов, Володимир Задніпровський, Євген Сморигін, Назарій Гук, Любов Тимошевська, Наталя Холоденко, Юлія Магдич, Діма Варварук та інші.

Сюжет: піаніст-авантюрист Міша, щоб знайти гроші на визволення друга з-під арешту, влаштовується працювати до старої власниці таємничого будинку-квесту. Але він не знає, що питання “Де гроші?” цікавить не тільки його. Всі в цьому будинку шукають гроші.

Фільм став переможцем Чотирнадцятого конкусрного відбору Держкіно й отримав 21,6 млн грн (загальний бюджет стрічки під час участі в пітчингу складав 27 млн грн). Фільм створено DZIDZIOFILM за підтримки Державного агентства з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України. Дистриб’ютор: B&H. Права на телевізійний показ викупив канал «Україна».

Генделик

Генделик

Дата релізу: 28 жовтня (перенесено на 10 лютого 2022)

Про фільм: комедійно-ліричний фільм режисера Тараса Дударя. за оповіданнями Олександра Столярова, у 2019 році отримав на Київському МКФ Кінолітопис (Україна) Кришталевий приз «Глядацьких симпатій», диплом за виконання головної ролі (Владислав Мамчур) та диплом за музичне оформлення (Іван Завгородній).

Сюжет: сценарист Іван Герасимов через творчу кризу не здає вчасно сценарій фільму. Гонорар витрачений, і замовник – кримінальний авторитет – погрожує йому вбивством. Сценарист змушений тікати. Він потрапляє до різних загадкових місць. Врешті опиняється в кафе «Перехрестя», яке перебуває поза часом і простором. У цьому кафе Іван зустрічає дивних та чудернацьких людей, які допомагають йому розібратися в собі, та зрозуміти, що для того, аби мати майбутнє, треба залишити тягар спогадів у минулому.

Фільм-дебют режисера Тараса Дударя став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Картина отримала від держави фінансування понад 5 млн грн, що склало близько половини загального кошторису на виробництво. Спродюсували картину Дмитрий Овечкин та Юрій Будяк (Студія «Золоте Руно»). Дистриб’ютор фільму Ukrainian Film Distribution.

Чому я живий

Дата релізу: 4 листопада

Про фільм: Нова стрічка легендарного режисера Віллена Новака. Картину знято за оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька “Тепер я турок, не козак…”. Твір є автобіографічним – Євген Миколайович народився в Маріуполі у 30-ті роки та пройшов окупацію. Наприкінці 90-х він написав сценарій фільму та висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак – класик українського радянського кінематографа, який зняв такі популярні картини, як “Вторгнення”, “Дві версії одного зіткнення”, “Гу-га”, “Принцеса на бобах” та інші. Понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.

Сюжет: Маріуполь. Довоєнне життя в невеликому українському місті на березі Азовського моря. 17-річні Фрося і Льончик перебувають у вирі першого пристрасного кохання і мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей. Дуже важко батькові дівчини поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця.

Стрічку з робочею назвою “Тепер я турок, не козак…” створено Одеською кіностудією (продюсери – Андрій Осіпов, Олена Дементьєва) за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінопроєкт став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно.

Стоп-Земля

Дата релізу: 4 листопада (перенесено на 3 лютого 2022)

Про фільм: фільм режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля» – це чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. Світова прем’єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі, де «Стоп-Земля» отримала нагороду «Кришталевий ведмідь» від юнацького журі конкурсної програми Generation 14plus як Найкращий повнометражний фільм (Crystal Bear for Best Feature Film by the Generation 14plus Youth Jury). Це одна із найбільш вагомих нагород фестивалю, та є першою для українського фільму в цій категорії.

У серпні стрічка стала володарем «Золотого Дюка» у номінації “Найкращий повнометражний фільм” 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю, отримала головний приз кінофестивалю за результатами глядацького голосування за Найкращий фільм у Національній конкурсній програмі, а команда непрофесійних акторів-підлітків, що знялась у стрічці отримала нагороду за Найкращу акторську роботу.

Сюжет: 16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Проєкт «Стоп-Земля» став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно, яке надало стрічці 20,5 млн грн при виробничому бюджеті майже 30 млн грн. Продюсерами фільму виступили Віталій Шереметьєв, Вікторія Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна. Виробництво здійснив кінопродакшн «ЕССЕ Продакшн Хаус» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Міжнародну промоцію фільму підтримав Український інститут. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Небо-парасолька

Дата релізу: 1 листопада (перенесено на 2022 рік)

Про фільм: спільний українсько-грецький повнометражний художній фільм (робоча назва «Незвичайний грецький похорон в Карпатах») в жанрі трагікомедія режисера Заза Буадзе, з Богданом Бенюком та Сімоне Коста в головних ролях.

Сюжет: історія молодого італійця Майка, який має українське коріння та їде в покинуте карпатське село, щоби розвіяти прах своєї матері. Тут живе його дід Михайло, колишній клоун на прізвисько Буба. Знайомство діда та онука супроводжується низкою карколомних подій, які назавжди єднають долі діда та онука.

небо парасолька

Фото: www.imdb.com

Проєкт фільму став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно, він брав участь у пітчингу під робочою назвою «Незвичайні грецькі похорони в Карпатах». Державна підтримка фільму склала 14,5 млн грн при бюджеті 32,5 млн грн. Продюсери: Андрій Суярко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Олександр Коваленко. Виробництво: «ІнсайтМедіа», Saturnia Pictures, So What Pictures. Дистриб’ютор: Svoe Kino.

____________

Нагадаємо, на цьому українські кінопрем’єри 2021 не закінчуються. Список майбутніх релізів постійно оновлюється. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Читайте також

Кінопрем’єри літа 2021: українські фільми, на які слід чекати цього сезону