fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Май далеко — май добре

326

Жанр: Документальний

Країна: Україна

Виробник: TABOR Production, Mental Drive

Дистриб’ютор: 86PROKAT

Режисерка: Ганна Ярошевич

Оператор-постановник: Сергій Кірєєв

Режисерка монтажу: Катерина Пташка

Звукорежисер: Павло Березін

Продюсери: Альона Качкан, Олена Яковицька, Сергій Москаленко

Прем’єра: 7 жовтня 2021 року

Молодий німець Мішель, захоплений природою України, переїжджає до Карпат. У горах він розводить водяних буйволів, що опинилися на межі зникнення. Хлопець мріє присвячувати весь час улюбленій справі, але змушений регулярно повертатися до Німеччини, де працює в сімейному бізнесі й зустрічається з дівчиною Вєрою. Без належного догляду буйволи починають хворіти. До всього Мішеля спіткають негаразди в особистому житті: Вєра не впевнена, що зможе виховати двох маленьких дітей у віддаленому карпатському селі.

Цікаві факти:

  • Картина є повнометражним документальним дебютом режисерки Ганни Ярошевич у доробку якої 10 короткометражних документальних фільмів для каналу «Вавилон’13» («Госпіталь», «Діана», «Де наш дім?», «Рік в Ізюмі» та інші).
  • Фільм, створення якого тривало понад 4 роки, розповідає про рідкісних тварин Карпат — водяних буйволів, та німецького активіста, що займається їх розведенням. Мальовничі пейзажі Карпат є окремою прикрасою стрічки.
  • Навесні 2021 року картина отримала приз Андрія Матросова від організаторів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
  • На 50-му ювілейному КМКФ «Молодість» у межах спеціальної програми «Це справжнє життя» від Docudays UA відбулася офлайн-прем’єра фільму. Стрічка мала міжнародну прем’єру в Італії на фестивалі Cervino Cinemountain у 2021 році.
  • Триває участь у закордонних фестивалях (Makedox у Македонії, Beldocs у Сербії, фестивалях CinEast, New Renaissance Festival London тощо). Фільм бере участь у Національному конкурсі кінофестивалю Kharkiv MeetDocs і конкурсі документальних фільмів фестивалю операторського мистецтва «Кіноко». Є фільмом-відкриттям ​​Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF).
  • Фільм Ганни Ярошевич «Май далеко, май добре» раніше було відібрано до участі у найбільшому індустрійному ринку документальних картин Docs for sale, який проходив в межах IDFA 2020 онлайн.
  • Кошти на виробництво стрічки режисерка Ганна Ярошевич та продюсерка Альона Качкан збирали самотужки за рахунок краудфандінгу. У 2020 році фільм отримав підтримку Українського інституту на міжнародну промоцію в межах програми PROmotion.
  • Саундтреком до фільму стала музика українського поп-тріо «Panivalkova», пісні з альбому «Донтворі». Музика з етно-мотивами – саме відображення закарпатської душі, природи та гір, – пишуть творці фільму.

Читайте новини фільму:

Документальна стрічка «Май далеко — май добре» вийшла онлайн

Документальна стрічка «Май далеко — май добре» виходить в прокат

Фільм «Май далеко — май добре» вирушає у тур містами України

Документальна стрічка «Май далеко — май добре» вийде в прокат 7 жовтня (трейлер)

11 українських фільмів, які покажуть у програмі ювілейного Kharkiv MeetDocs

Вийшов трейлер документального фільму «Май далеко, май добре»

Фільм «Май далеко, май добре» візьме участь у кіномаркеті Docs for Sale на IDFA в Амстердамі

КМКФ «Молодість» 2021: на фестивалі покажуть фільми “Пульс” та “Егрегор”

Усі переможці Docudays UA-2021: «Земля Івана» Андрія Лисецького стала найкращим фільмом Національної конкурсної програми

Docudays UA 2021: на фестивалі відбудется вісім українських кінопрем’єр