fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фестиваль «Зоряна ніч. Кіно просто неба» у Харкові планують зробити щорічним

335

Покази фестивалю «Зоряна ніч. Кіно просто неба» за два тижні відвідали майже 2500 глядачів – організатори Kharkiv MeetDocs підбили перші підсумки. 

З 3 по 18 вересня проходили безкоштовні покази культурного проєкту «Зоряна ніч. Кіно просто неба», присвяченого 30-тій річниці Незалежності України. 16 найкращих українських сучасних кінострічок, які стали найуспішнішими в прокаті, зібравши найбільші бокс-офіси, щовечора демонструвалися у кінотеатрі просто неба в харківському Парку ім. Горького. Крім перегляду фільмів, була можливість зустрітися та поспілкуватися з творчими групами фільмів. Портал “Нове українське кіно” став медіапартнером заходу. 

Про підсумки «Зоряної ночі» організатори Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs розповіли для медіа-групи “Новости Объектив”. Публікуємо зі звіту найголовніше.

За два тижні у Харкові до українського кіно долучилися кілька тисяч глядачів. У харків’ян і гостей міста була унікальна можливість безкоштовно подивитися і обговорити з кіновиробниками такі фільми як Мої думки тихі Антоніо Лукіча, Віктор робот Анатолія Лавренішина, Безславні кріпаки Романа Перфільєва, Додому Нарімана Алієва, Атлантида Валентина Васяновича, Погані дороги,  Наталки Ворожбит та багато інших.

Таким новим для східноукраїнського глядача культурним проектом його автори відзначили 30-ту річницю Незалежності України.

“Перша кіноглядачева ластівка злетіла, можу стверджувати, успішно. Вдячна і лояльна аудиторія, потужна добірка авторського сучасного українського кіно ― автори і команда створили дійсно затребувану культурну подію для Харкова. А молоде і найулюбленіше (для мене) з мистецтв ― помітний поштовх до широкого глядача”, – зазначив модератор проекту, кінознавець Родіон Бронников.

Фото: https://www.objectiv.tv/

“Ми розуміємо, що українського кіно досить багато, що його знімають. Але в основному ми це розуміємо завдяки численним кінофестивалям, які проходять в країні і за її межами. Коли наші режисери, наші стрічки отримують міжнародне визнання і нагороди. Як подивитися ці стрічки пересічному громадянину? Саме для того, щоб українське сучасне кіно стало доступним, ми задумали двотижневий кінопарад «Зоряна ніч»”, – розповідає адміністративний директор фестивалю Вікторія Водка.

У планах організаторів фестивалю «Зоряна ніч» – зробити подію щорічною.

“Роблячи перший фестиваль українського глядацького кіно «Зоряна ніч» ми навіть і не сподівалися отримати стільки теплих відгуків від харків’ян. Наша аудиторія складалася переважно з молоді, після показів брала участь в обговоренні фільмів, поширювала свої емоції на своїх акаунтах в соціальних мережах, а головне – вони закохалися в українське кіно. В цілому ми показали 15 кращих українських фільмів, які відвідали майже 2500 глядачів”, – зазначила продюсер, співзасновник фестивалю «Зоряна ніч» та Директорка кінофестивалю Kharkiv MeetDoc Євгенія Крігсхайм.

За темою: 11 українських фільмів, які покажуть у програмі ювілейного Kharkiv MeetDocs

Нагадаємо, відкривав кінотеатр просто неба «Зоряна ніч» у Харкові фільм «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва, а фільмом-закриттям стала стрічка «Ціна правди» режисерки Аґнєшки Голланд.

Проєкт «Зоряна ніч» взяв собі за мету популяризувати українське сучасне кіно серед східноукраїнського глядача, пропонуючи харків’янам та гостям міста не просто безкоштовно подивитись якісне кіно просто неба

Зоряна ніч. Кіно просто неба

Читайте також

Євгенія Крігсхайм, директорка Kharkiv MeetDocs: Плануємо зйомки фільму «Ельдорадо» для Netflix