fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

11 українських фільмів, які покажуть у програмі ювілейного Kharkiv MeetDocs

410

«Стоп-Земля», «Із зав’язаними очима», «Цей дощ ніколи не скінчиться», «Земля Івана», «Казка про коника», «Воєнні канікули», «Сіль із Бонневіллю», «Май далеко – май добре», «Треба ще вижити», «Зірки на Землі», «Собаки хороших людей не кусають», «Будьмо, гей. Діалоги про гідність» – українські повнометражні фільми, які покажуть на п’ятому Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs.

На ювілейному Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs, який проходитиме з 26 вересня по 2 жовтня 2021 року, в конкурсній і позаконкурсній програмах покажуть українські повнометражні стрічки про війну на Сході, інклюзивність, чесне мистецтво, питання гідності та, звичайно, вибору, стрічки, які піднімають важливі питання, закохують, вражають і змушують замислитись.

27, 28 та 29 вересня фільми Національної конкурсної програми будуть доступні для перегляду онлайн на офіційному сайті кінофестивалю. 30 вересня та 1 жовтня в Promodo HUB можна буде подивитися позаконкурсну програму. А вже 2 жовтня фільми-переможці конкурсних програмбудуть доступні для перегляду в Харкові.

Стоп-Земля

Режисерка: Катерина Горностай

У програмі: Фільм-відкриття

Де дивитись: Офлайн 26 вересня о 19:00 у Харківській філармонії. Після перегляду можна буде поспілкуватися з творчою командою «Стоп-Землі» в межах Q&A-сесії.

Про фільм: Світова прем’єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі, де «Стоп-Земля» отримала нагороду «Кришталевий ведмідь» як «Найкращий художній фільм» конкурсу стрічок про підлітків Generation 14plus. Українська прем’єра пройшла в межах Одеського міжнародного кінофестивалю, де стрічку відзначили нагородою Гран-прі та «Золотим Дюком» за «Найкращий повнометражний фільм». А увесь акторський колектив фільму журі Національного конкурсу нагородило за «Найкращу акторську роботу», що на ОМКФ відбулось вперше.

Сюжет: Це чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

 Із зав’язаними очима

Режисер: Тарас Дронь

У програмі: Фільм-закриття

Де дивитись: Офлайн 1 жовтня о 19:00 в Promodo Hub.

Про фільм: Драма Тараса Дроня перемогла у конкурсі дебютних фільмів Competition 1-2 на 36-ому Варшавському кінофестивалі у 2020 році. Фільм отримав нагороду від журі міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI за найкращий повнометражний фільм на Odesa International Film Festival. Проєкт фільму «Із зав’язаними очима» раніше отримав головний приз пітчингу Work in Progress CoCo Cottbus на міжнародному кінофестивалі в Котбусі (Німеччина).

Сюжет: Події розгортаються в сучасній Україні після закінчення війни. Головна героїня — Юля — молода спортсменка боїв без правил, ММА, яка втратила свого нареченого на війні. Дівчина залишає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.

Цей дощ ніколи не скінчиться

Режисерка: Аліна Горлова

У програмі: Позаконкурсна програма

Де дивитись: Офлайн 30 вересня о 19:00 в Promodo Hub.

Про фільм: Документальна стрічка Аліни Горлової стала “Найкращим повнометражним фільмом” найпрестижнішого світового фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі в рамках секції First Appearance. Отримала головну нагороду за найкращий фільм німецького кінофестивалю «goEast Film Festival». Перемогла на одному з найстаріших світових фестивалів Festival dei Popoli у Флоренції.

Сюжет: Фільм запрошує глядача доєднатися до потужної та візуально вражаючої монохромної подорожі Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі «війна-мир». Андрій Сулейман разом із батьками переїхав із Сирії в Україну, але знову зустрівся із війною уже в новій країні. Він є волонтером Червоного Хреста та працює з жертвами збройного конфлікту.

Земля Івана

Режисер: Андрій Лисецький

У програмі: Національний конкурс

Де дивитись: Онлайн-показ кінофільму розпочнеться 27 вересня о 08:00 та закінчиться 27 вересня о 23:59 на сайті Kharkiv MeetDocs.

Про фільм: Дебютний документальний фільм-портрет Андрія Лисецького здобув головний приз Національного конкурсу цьогорічного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Брав участь у конкурсній програмі одного із п’яти найвпливовіших міжнародних фестивалей документального кіно — Hot Docs Canadian International Documentary Festival у Торонто.

Сюжет: Іван Приходько — один із останніх народних художників України. Він самоук, живе в селі, і все, що виходить з-під його пензликів чи різця — наївне та чесне мистецтво. Його світосприйняття, його внутрішній світ сповнені краси та радості. Одного дня картини Івана потрапляють на виставку в Мистецькому арсеналі — головному виставковому центрі країни. Чи проміняє він маленьку сільську хатинку на гламурне міське життя й товариство арт-критиків та агентів?

Казка про коника

Режисери: Уляна Осовська, Денис Страшний

У програмі: Національний конкурс

Де дивитись: Онлайн-показ кінофільму розпочнеться 27 вересня о 08:00 та закінчиться 27 вересня о 23:59 на сайті Kharkiv MeetDocs.

Про фільм: У листопаді минулого року фільм презентували на індустріальній секції головного світового фестивалю документального кіно IDFA. Світова прем’єра «Казки про Коника» відбулася на DocPoint Tallinn — найбільшому документальному шоукейсі Балтійського регіону.

Сюжет: Фільм розповідає про найвідомішого українця в Естонії — Анатолія Лютюка і його волонтерську місію на Донбасі. Окрім своєї волонтерської діяльності, Анатолій також збирає добрі історії, адже багато років тому дав обітницю щодня знаходити щось добре. У цьому йому допомагає дерев’яний Коник, який стає героєм казок про тварин на війні, написаних за мотивами реальних подій.

Воєнні канікули

Режисер: Моріц Шульц (Німеччина, Україна)

У програмі: Міжнародний конкурс

Де дивитись: Онлайн-показ кінофільму розпочнеться 29 вересня о 08:00 та закінчиться 29 вересня о 23:59 на сайті Kharkiv MeetDocs.

Про фільм: Стрічка Моріца Шульца стала найкращою роботою Конкурсу європейських документальних фільмів 11-ого Одеського міжнародного кінофестивалю. Отримав спеціальну відзнаку журі Студентського конкурсу IDFA 2019.

Сюжет: Двоє дітей, одна війна, один табір. Жасмін (Аня) і Яструб (Микита) живуть в Україні, де триває війна та дедалі більшої популярності набувають націоналістичні ідеї. Вони їдуть у табір «Азов». Там вони стають маленькими солдатами та справжніми патріотами – це саме те, за чим вони приїхали, але залишаються вони з іншої причини.

Сіль із Бонневіллю

Режисер: Семен Мозговий

У програмі: Позаконкурсна програма

Де дивитись: Офлайн 30 вересня о 17:00 в Promodo Hub.

Про фільм: Документальний фільм Семена Мозгового восени 2019-го був презентований на найбільшому світовому фестивалі документального кіно IDFA у Амстердамі (Нідерланди). Стрічка отримала особливу відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА та особливу відзнаку студентського журі на 18 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Сюжет: Назар та Макс горять ідеєю зробити найшвидший у світі мотоцикл. Вони проводять увесь свій час у маленькому гаражі на Святошині, готуючи мотоцикл, а потім долають сотні кілометрів і труднощів по дорозі до Бонневілю у штаті Юта, США. Це величезне висохле солоне озеро є головним у світі майданчиком із встановлення рекордів швидкості, куди з’їжджаються тисячі людей, щоб вирішити, хто буде новим чемпіоном. І саме там, на іншому кінці світу, кожен із них розуміє, для чого він тут.

Май далеко – май добре

Режисерка: Ганна Ярошевич

У програмі: Національний конкурс

Де дивитись: Онлайн-показ кінофільму розпочнеться 29 вересня о 08:00 та закінчиться 29 вересня о 23:59 на сайті Kharkiv MeetDocs.

Про фільм: Стрічка отримала премію Андрія Матросова – Головний приз – Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2021. Минулого року фільм було відібрано до участі у найбільшому індустрійному ринку документальних картин Docs for sale, який проходить в межах IDFA. Раніше кінопроєкт отримав підтримку Українського інституту на міжнародну промоцію в рамках програми proMOTION.

Сюжет: Молодий німець Мішель, що вивчав екологію в університеті, робить цікавий вибір – полишає рідну країну та їде у маленьке віддалене село в Карпатах. Там на схилах гір він розводить унікальний вид тварин – карпатських водяних буйволів і буквально рятує їх від повного зникнення. Зрозумівши, що це – його покликання, Мішель вирішує назавжди залишитись в Україні.

Треба ще вижити

Режисер: ​​В’ячеслав Гармаш

У програмі: Позаконкурсна програма

Де дивитись: Офлайн 30 вересня о 14:45 в Promodo Hub. Дискусія та Q&A з творцями — генеральною продюсеркою Севгіль Мусаєвою, продюсером Олегом Коханом, режисером В’ячеславом Гармашем і героєм фільму Іваном Черненком.

Сюжет: Молодий лікар Іван працює в районній лікарні на периферії. Після ДТП до Івана потрапляє пацієнт у дуже важкому стані. Чи виживе пацієнт залежить не лише від професійності лікаря, але й від роботи медичної системи України.

Зірки на Землі

Режисерка: Сніжана Гусаревич

У програмі: Національний конкурс

Де дивитись: Онлайн-показ кінофільму розпочнеться 28 вересня о 08:00 та закінчиться 28 вересня о 23:59 на сайті Kharkiv MeetDocs.

Про фільм: Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.

Сюжет: Одного разу 8 дітей з особливими освітніми потребами та 8 нормотипових зібралися разом, щоб взяти участь в інклюзивному кіномистецькому воркшопі «Зірки на землі» та створити казку про себе.

Собаки хороших людей не кусають

Режисерка: Анастасія Максимчук

У програмі: Національний конкурс

Де дивитись: Онлайн-показ кінофільму розпочнеться 28 вересня о 08:00 та закінчиться 28 вересня о 23:59 на сайті Kharkiv MeetDocs.

Сюжет: Це історія про зіткнення борців за права тварин і мисливців на собак у сучасній Україні показує концепт жорстокості і співчуття, панування і толерантності, розкриваючи стан сучасного суспільства на перехресті між інстинктом знищення і бажанням любити.

Будьмо, гей. Діалоги про гідність

Режисери: Євген Лєсной, Андрій Трашкальов

У програмі: Національний конкурс

Де дивитись: Онлайн-показ кінофільму розпочнеться 29 вересня о 08:00 та закінчиться 29 вересня о 23:59 на сайті Kharkiv MeetDocs.

Про фільм: Герої фільму — це четверо зовсім різних людей, кожен живе власним життям. Але те, що їх об’єднує – це гідність. Людська гідність, гідність як громадян України, гідність як сучасників, які бажають жити тут і зараз, не зважаючи на те, що суспільство ще не зовсім готове до сприйняття їх повністю такими, які вони є. тому що вони – геї.

Сюжет: Фільм побудовано на розмові чотирьох героїв фільму, а також на власних думках ЛОМів (лідерів думок). Розмова йде про те, як саме і на що вплинула революція Гідності 2013-2014 років та бойові дії на Донбасі на самих героїв, їхнє відчуття гідності, а також про те, як суспільство змінило власну думку щодо ЛГБТ+ спільноти в Україні.

У Конкурсі українського короткометражного незалежного кіно «Бардак» змагатимуться 30 стрічок, не обмежені жанром та форматом, що були зняті протягом 2019-2021 років. Ви побачите документальні фільми про українську ментальність, емоційну та класичну анімацію, експериментальний, сучасний і традиційний погляд на дійсність. Повний список коротких метрів дивіться за посиланням.

Де дивитись: Онлайн-показ фільмів розпочнеться 27 вересня о 8.00 на сайті Kharkiv MeetDocs. Картини будуть доступні для перегляду безкоштовно із будь-якої точки України.

Протягом фестивалю глядачі телеканалу Simon матимуть можливість подивитись документальні та ігрові фільми, які були відібрані до програми Meet Retrospective, що фокусуються на подіях, які розгорнулись у 2014 році та призвели до історичних змін у країні, серед яких «Додому» Нарімана Алієва, «Рівень Чорного» Валентина Васяновича, «Майдан» Сергія Лозниці та інші. Повний список знакових фільмів дивіться за посиланням.

Де дивитись: Фільми програми «Ретроспектива» будуть демонструвати на телеканалі Simon.

Нагадаємо, придбати квитки на урочисте відкриття кінофестивалю 26 вересня можна за посиланням. Також доступні фестивальні абонементи, які надають глядачам змогу подивитися фільми конкурсних програм та позаконкурсних секцій, відвідати майстер-класи та зустрічі з творчими групами фільмів у форматі Q&A, брати участь у глядацькому голосуванні.

Фестиваль Kharkiv MeetDocs 2021 проходитиме за підтримки Auswärtiges Amt (Федеративне міністерство іноземних справ Німеччини) та Державного агентства України з питань кіно. Організатори фестивалю: Media Frontline e.V., ГО «Тинк Тенк Юкрейн». Портал «Нове українське кіно» виступає інформаційним партнером події.

Читайте також

Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs 2021 оголосив програму