fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Тріумф фільму «Стоп-Земля» Катерини Горностай: Одеський кінофестиваль оголосив переможців

329

Володарем «Золотого Дюка» у номінації “Найкращий повнометражний фільм” 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю стала стрічка режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля». Приз Fipresci за Найкращий повнометражний фільм отримав фільм Тараса Дроня «Із зав’язаними очима».

Єдиною конкурсною програмою 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) у 2021 році стала програма національного кіно – таким чином організатори відзначили 30-тиріччя незалежності України. До неї увійшли 6 повнометражних і 8 короткометражних українських стрічок. 

Головний кінофестиваль оголосив переможців. За результатами глядацького голосування головний приз цьогорічного кінофестивалю – Ґран-Прі “Золотий Дюк” – отримала стрічка Катерини Горностай «Стоп-Земля» за Найкращий фільм у Національній конкурсній програмі.

За одностайним рішенням міжнародного журі Найкращим фільмом також визнана картина «Стоп-Земля», а команда непрофесійних акторів-підлітків, що знялась у стрічці (Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов), отримала нагороду за Найкращу акторську роботу.

«Стоп-Земля» – чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Приз Fipresci 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю за Найкращий український повнометражний фільм отримала стрічка Тараса Дроня «Із зав’язаними очима» – психологічна спортивна драма, сценарій якої написаний із реальної історії про дівчину-бійця змішаних єдиноборств.

Події фільму розгортаються в сучасній Україні після закінчення війни. Головна героїня — Юля — молода спортсменка боїв без правил, ММА, яка втратила свого нареченого на війні. Дівчина залишає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.

Найкращий український короткометражний фільм за версією журі ОМКФ – «Папині кросівки» Ольги Журби. Також ця картина отримала нагороду Міжнародної федерації кінопреси Fipresci.

Фільм зображує почуття підлітка перед всиновленням. Історія розгортається в день від’їзду 13-річного Саші з інтернату для дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомну американську родину.

Кадр з фільму «Папині кросівки»

Статуеткою за “Найкращу режисерську роботу” за версією журі ОМКФ нагородили Нікона Романченка за стрічку «Leopolis Night».

За сюжетом фільму, Поля, Соломія та Марія грають в місцевому театрі. Після вистави вони знайомляться з хлопцем та разом гуляють нічними містом. Полі здається, що вона закохується в нього. Зранку він поїде з міста і більше вони не побачать одне одного.

Кадр з фільму «Leopolis Night»

Спеціальний диплом журі ОМКФ отримав фільм «Суперник» Маркуса Ленца (Україна, Німеччина).

За сюжетом, дев’ятирічний Роман їде до своєї матері Оксани, яка виїхала на нелегальні заробітки до Німеччини. Там вона живе з Ґертом, 62-річним вдівцем, що страждає на діабет. Ґерт намагається подружитися з хлопчиком, але Романа насамперед цікавить увага матері. Раптом Оксані стає погано й Роман залишається наодинці зі своїм суперником. Виявляється, що з Ґертом на диво цікаво гратися, аж доки той не помирає від інсульту. Відтак Роман із трупом опиняється в пастці в справжній глушині…

Знаменитого британського режисера Террі Ґілліама, який став спеціальним гостем 12-го ОМКФ, нагородили почесним “Золотим Дюком” за внесок у кіномистецтво.

Нагадаємо, 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбувався в Одесі з 14 по 21 серпня, був приурочений до 30-річчя незалежності України з акцентом на національне кіно.

Читайте також

11 нових українських фільмів, які покажуть на Одеському міжнародному кінофестивалі 2021