«Кіновернісаж просто неба» святкує 30-річчя Незалежності України
«Антон і червона химера», «Будинок «Слово», «Таємний щоденник Симона Петлюри», «Аве Марія», «Земля блакитна, ніби апельсин» та «Погані дороги» ― знакові українські стрічки та фестивальні хіти у святковій кінопрограмі, яку підготував «Кіновернісаж просто неба» на 23-25 серпня, до 30-річчя Незалежності України. Початок показів о 20:00.
У другій частині святкової кінопрограми «Кіновернісажу просто неба» буде демонструватися по 2 фільми за вечір. Будуть показані фільми про історичних постатей, найкраще фестивальне кіно, що перемогало на фестивалі Sundance та у Венеції та унікальний архівний фільм.
Увага❗❗ Початок показів 23-25 серпня ― о 20:00. Вхід вільний!
Літній кінотеатр у парку Шевченка впродовж вже більш ніж 7 тижнів показує українське кіно і націлений на промоцію та популяризацію українського кінематографа. За цей час захід відвідали понад 15 тисяч глядачів.
Друга частина святкової кінопрограми українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:
23 серпня, День Державного Прапора України ― “Антон і червона химера”, реж. Заза Урушадзе, 2019
Останній фільм відомого грузинського режисера Зази Урушадзе, номінанта на «Оскар» та «Золотий глобус» за фільм про війну в Абхазії «Мандарини». Сценарій фільма був написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція» канадського письменника Дейла Еслера, нащадка німецьких колоністів із України. В основі сюжету закладена родинна історія матері письменника.
Стрічка розповідає про події, які відбувались на півдні України у 20-х роках минулого століття та були надовго викреслені з радянської історії. Початок експропріації та великого терору України більшовиками перед першою хвилею Голодомору. Десятирічний Антон та його друг Яша, християнин та іудей, мимоволі стають свідками великих історичних подій.
На їхніх очах розгоряється збройне повстання селян проти більшовиків, які на чолі з Левом Троцьким несуть голод і смерть у мирні села, руйнуючи все на своєму шляху. Проте діти сприймають події навколо себе як цікаву гру, й їхню дружбу не можуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані все криваве ХХ століття…
“Будинок „Слово”, реж. Тарас Томенко, 2017
Документальний фільм, в якому оприлюднили невідомі факти з біографій письменників, які творці знайшли в архівах. Стрічка брала участь в офіційній конкурсній програмі 33-го Варшавського міжнародного кінофестивалю 2017 року.
Фільм розповідає про одну із найдраматичніших сторінок історії України – винищення української інтелігенції, спеціально зібраної під одним дахом будинку письменників «Слово». В 20-30-их роках у Харкові в 66-ох квартирах будинку, спроєктованому у формі літери «С», жили найвідоміші українські митці – письменники, поети, художники, режисери. Інтелігенцію протягом кількох років було репресовано, розстріляно чи перетворено у співців партії. Тепер будинок Слово став символом колишньої радянської системи.
24 серпня, День Незалежності ― “Таємний щоденник Симона Петлюри”, реж. Олесь Янчук, 2018
Сюжет стрічки охоплює період життя Симона Петлюри, головного отамана військ Української Народної Республіки і лідера Директорії УНР, коли той перебував в еміграції у Парижі, до того дня, коли Петлюру вбив Самуїл Шварцбард. Історія розповідає не лише про план знищення Петлюри, а й про останні дні його життя.
Драматургічний прийом написання Петлюрою переносить глядачів із Парижа в Україну, до подій та дійових осіб того короткого періоду УНР, коли Україна здобула, та не змогла втримати незалежність.
“Аве Марія”, реж. Людмила Єфіменко, 1999
За сюжетом, у новорічну ніч у пологовому будинку майже одночасно народилися дві дівчинки, яким до десяти років не судилося знати рідних батьків, бо захмелілі медсестри переплутали їх. Оленка виросла в заможній благополучній родині співачки Людмили, а Катя – у матері-алкоголічки, яка втративши чоловіка, повільно опускалася на дно.
Коли з’ясувалася правда, вона не стала щастям, не принесла радості ні дітям, ні дорослим: від сердечного нападу вмирає Любка-алкоголічка, вперше в житті побачивши рідну дитину, не захотіла залишатися з батьками й Оленка. І тепер тільки любов, витримка і терпляче чекання допоможуть Людмилі повернути дітей…
Кадр фільму “Аве Марія”
25 серпня, закриття “Кіновернісажу просто неба” ― “Земля блакитна, ніби апельсин”, реж. Ірина Цілик, 2020. Фільм представить режисерка особисто.
У 2020 році на американському кінофестивалі «Sundance Film Festival» стрічка отримала нагороду за кращу режисуру в категорії світової документалістики. Займає 34-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.
Документальний фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
“Погані дороги”, реж. Наталка Ворожбит, 2020 (18+). Фільм представить режисерка особисто.
Фільм-призер Венеційського кінофестивалю складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».
Нагадаємо, за 7 тижнів показів свої фільми представляли відомі режисери та актори. Двічі відвідував покази актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв. Про свої стрічки розповідали Олесь Санін, Анатолій Матешко, Володимир Тихий, Віктор Придувалов, режисерка та кліпмейкерка Катя Царік, актриса Ірма Вітовська, продюсер Володимир Філіппов тощо.
Організатором події вдруге стала українська кінокомпанія UP UA STUDIO. Проєкт реалізовується за підтримки ДержКіно України. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.
Читайте також