«Кіновернісаж просто неба» оголошує першу частину святкової кінопрограми до 30-річчя Незалежності України
«Тіні забутих предків», «Скажене весілля», «Толока» та «Крути 1918» – знакові українські фільми першої частини святкової кінопрограми «Кіновернісажу просто неба» з 19 по 22 серпня, до 30-річчя Незалежності України.
До 30-річчя Незалежності України UP UA STUDIO підготували спеціальну програму останнього тижня безкоштовних показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба». Наразі оголошено першу частину святкової кінопрограми.
“У 2021-му році Україна святкує 30-річчя Незалежності та 25-річчя з дню прийняття нашої Конституції. А отже, і программа буде особливою, повною згадок про ці історичні події”, – діляться організатори заходу.
Розпочнеться програма з показу класичної української стрічки 1964 року великого режисера Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», яка нещодавно очолила рейтинг найкращих українських фільмів за всі часи, опублікований Довженко-центр.
Початок сеансів щодня о 21:00. Вхід вільний!
Перша частина святкової кінопрограми українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:
19 серпня — «Тіні забутих предків» (1964) режисера Сергія Параджанова ― це екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Фільм став визнаним шедевром світового кінематографа і брав участь у десятках фестивалів.
Два гуцульські роди багато років ворогують. В атмосфері озлобленості й помсти зароджується чиста, світла любов Івана та Марічки, що належать до ворогуючих родів. Іван змушений піти на заробітки, Марічка в цей час гине в річковій безодні. Іван намагається забути кохану, але у нього це не виходить. Не допомагає і одруження на вродливій Палагні. Тільки в передсмертному маренні Іван віднаходить своє щастя.
20 серпня — «Скажене весілля» (2018) режисера Влада Дикого є найкасовішим українським фільмом, який при кошторисі у 10 мільйонів гривень зібрав у прокаті майже 55 мільйонів!
Директор районного краєзнавчого музею Василь Середюк бажав завжди тільки найкращою життя своїй доньці Каті. Ну і ще метою номер один для нього є змагання із сусідом Тарасом. Тому його Катюша навчається в одному з найкращих закладів Європи – у Сорбонні.
І ось зовсім недавно донечка прислала батькам щасливу звістку – вона збирається заміж за французького кардіохірурга Франсуа. Цей крок до євроінтеграції для Василя як бальзам на душу – це величезна можливість знищити свого суперника Тараса. Радість змінилася на печаль, коли батько дізнався, що Франсуа – афрофранцуз. Люди явно не схвалять такого зятя… Тому Василь хоче будь-яким способом переконати дочку не виходити заміж за цього хлопця. Весілля не повинно бути, інакше чоловік цього не переживе.
21 серпня — Картина Михайла Іллєнка «Толока» (2020) мала довгий шлях виробництва та є екранізацією балади Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості…». Тож знову, символічно, що фільм за твором Шевченка буде показаний у парку Шевченка.
У Тараса Шевченка є балада про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим…
Чекати «брата» Катерині у сюжеті фільму доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії. Ця розповідь, наче притча, пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує хату Катерини. Але вона вперто, як і багато поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн.
22 серпня — «Крути 1918» (2019) режисера Олексія Шапарєва розповідають про одну з найтрагічніших сторінок нашої історії ― бій під Крутами між молодими військовими-курсантами Української Народної Республіки та військами Російської Радянської Республіки.
За сюжетом, до Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. Місто наповнене агентами Троцького, йде агітація пролетаріїв. Михайло Грушевський видає IV Універсал – про захист України. На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію.
Незабаром буде оголошена друга частина святкової кінопрограми «Кіновернісажу просто неба». Стежте за нашими новинами, а cinema.in.ua розкаже найцікавіше.
Як зазначають організатори події, за 7 тижнів покази українських фільмів просто неба вже відвідали понад 15 тисяч глядачів. Фільми представляли відомі режисери та актори. Двічі відвідував покази актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв. Про свої стрічки розповідали Олесь Санін, Анатолій Матешко, Володимир Тихий, Віктор Придувалов, режисерка та кліпмейкерка Катя Царік, актриса Ірма Вітовська, продюсер Володимир Філіппов тощо.
Нагадаємо, «Кіновернісаж просто неба» — це літній кінотеатр у парку Шевченка, де показують українське кіно до 25 серпня включно. Організатором події вдруге стала українська кінокомпанія UP UA STUDIO (“Сіль для моря”, “Між нами”, “Халепа на 5 Baksiv”, “В радості і тільки в радості”, “Людина Божествена”, “Швидка на переферії”). Проєкт реалізовується за підтримки ДержКіно України. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.
Читайте також