fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Кіновернісаж просто неба» покаже передостанню програму літнього кінотеатру

339

Фільми «Портрет на тлі гір», «Кохання», «Позивний Бандерас», «Донбас», «Історія Зимового саду», «Ukraїner. The Movie» та «Казка про гроші» — у розкладі восьмого тижня літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба», з 13 по 18 серпня.

Презентовано передостанній розклад програми безкоштовних показів найкращого українського кіно останніх років в рамках другого літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» в парку Шевченка в Києві.

“Тут і документальна картина про Параску Плітку–Горицвіт, й анімаційний шедевр Микити Лиськова. Бойовик, знятий за реальними подіями «Позивний «Бандерас»», і культова стрічка Сергія Лозниці «Донбас», яка отримала приз за найкращу режисуру в програмі «Особливий погляд». Не забули і про документальне кіно! Наступний тиждень почнемо з «Історії Зимового саду» Семена Мозгового”, – йдеться в повідомленні.

Уперше в програмі буде показаний понометражний фільм «Ukraїner». А в середу 18 серпня, яка вже традиційно присвячена дитячему та підлітковому кіно, дивимося фільм від режисерки Олесі Моргунець–Ісаєнко «Казка про гроші» (2018).

Програма восьмого тижня показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:

13 серпня — «Портрет на тлі гір», реж. Максим Руденко, 2019 (документальний);

Сучасний фаюмський портрет, магія місця та облич. Протягом тридцяти років мешканка гірського гуцульського села Криворівня Параска Плитка-Горицвіт фотографувала людей і місце, де жила. У 2015 році художники з Києва знайшли коробку з її фотонегативами. Це історія про таємничий зв’язок сьогодення і минулого, відображеного на випадково знайдених фотонегативах.

«Кохання», реж. Микита Лиськов, 2019 (короткометражна анімація).

Фільм розповідає історію кохання за допомогою символів. Стрічка складається з епізодів, не пов’язаних між собою сюжетно і стилістично, які мають єдиний настрій та єдиний сенс: дотепна історія-роздум про стосунки між людьми розкривається через звуки.

14 серпня — «Позивний Бандерас», реж. Заза Буадзе, 2018.

Восени 2014 в зоні АТО група контррозвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнком (позивний «Бандерас») намагається запобігти диверсії та знешкодити російського підривника Ходока. Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села «Бандераса», яке він давно покинув, й жителі якого ставляться до нього як до зрадника, а до ЗСУ – як до ворожої сили.

15 серпня — «Донбас», реж. Сергій Лозниця, 2018.

Фільм складається з тринадцяти коротких сюжетів, заснованих на документальних матеріалах і розповідає про події, що відбувалися на сході України. Стрічка показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм Сергія Лозниці шукає відповідь на запитання: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою?

16 серпня — «Історія Зимового саду», реж. Семен Мозговий, 2018.

Фільм розповідає про хранительку квіткової галереї на київській ВДНГ. Вже 45 років жінка доглядає  колекцію екзотичних рослин і оранжерею. Час виходу на пенсію невблаганно наближається, але прохання керівництва скласти повноваження шокує Валентину Миколаївну. Вона протестує, вважаючи, що рослини без неї загинуть — та схоже що її сад живе за власними законами. Одночасно з цим група загадкових радіестезистів знаходить біля входу в павільйон канал потужної позитивної енергії.

17 серпня«Ukraїner. The Movie», автор проєкту Богдан Логвиненко, реж. Микола Носок, 2019.

Це історія про буденне життя однієї з найбільш невідомих країн європейського континенту. Фільм розповідатиме історії про героїв із різних куточків України, їхнє життя та побут, ремесла й мистецтво, цікаві ініціативи та культуру. Персонажі цієї стрічки не пов’язані між собою, їхні світи різні, утім, ця різність об’єднує країну. Фактично стрічка “Ukraïner. The Movie” покаже один день із життя України. Фільм об’єднує українців від Маріуполя до Івано-Франківська, від Ноттінгему до Варшави.

18 серпня«Казка про гроші», реж. Олеся Моргунець–Ісаєнко, 2018.

За мотивами казки Володимир Короленка «Судний день, або Йом-Кіпур».

Сільський парубок Левко успадковує млин свого дядька, який за загадкових обставин утопився в озері. Одного разу волею долі Левко стає свідком містичного дивного зникнення місцевого єврея Янкеля після чого привласнює його шинок. Кажуть, що Янкеля за надмірну скнарність у Йом-Кіпур забрав чорт Хапун. Але через рік він повертається, кажучи, що дійсно втік від нечистої сили. В цей час Левко, вже багатий і знатний чоловік, повністю втрачає голову від цих дзвінких монет. Він хоче ще, й іще, й іще. Коли він геть втрачає здатність до співчуття, дружби та кохання, нечиста сила добирається і до нього. Врятуватися Левко може тільки якщо зрозуміє свої помилки.

Початок о 21:00. Вхід вільний!

Загалом за 6 тижнів проказів українських фільмів просто неба відвідали понад 10 000 глядачів. Фільми представляли відомі режисери та актори. Двічі відвідував покази актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв. Свої фільми представляли Олесь Санін, Анатолій Матешко, Віктор Придувалов, режисерка та кліпмейкерка Катя Царік, актриса Ірма Вітовська, продюсер Володимир Філіппов тощо.

Нагадуємо, що «Кіновернісаж просто неба» працює з 25 червня до 25 серпня. Захід організовано UP UA STUDIO вже вдруге, за підтримки Державного агентства України з питань кіно й за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.

Кіновернісаж

Читайте також

Презентовано програму сьомого тижня показів «Кіновернісажу просто неба»