fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

оЛег Ходачук

Генеральний продюсер «Гуллівер повертається» Олег Ходачук: Ми продали цей мультфільм для половини світу

500

Всеукраїнська прем’єра вітчизняного мультфільму «Гуллівер повертається» відбудеться вже 19 серпня. Як створювалась анімаційна стрічка, чим буде відрізнятися від книг та як діснеївські стандарти анімації впроваджуються в Україні.

19 серпня у всеукраїнський прокат виходить український анімаційний фільм «Гуллівер повертається», виробництвом якого займаються 95 Animation Studio та Gulliver Films. Проєкт вже підкорює світ: проданий до 60 країн, був показаний на кіноринках у Берліні та Каннах, представлений у конкурсній програмі Шанхайського кінофестивалю та показний на фестивалі у Пусані. Озвучив головних героїв український зірковий каст: Володимир Дантес, Надя Дорофєєва, Євген Кошовий, Станіслав Боклан, Олександр Пікалов.

В ексклюзивному інтерв’ю порталу «Нове українське кіно» генеральний продюсер мультфільму «Гуллівер повертається» Олег Ходачук розповів про роботу з міжнародними аніматорами, колосальний бюджет, відгуки на західному кіноринку та історію, яка чекає на глядачів.

Чому прем’єру приурочили до 30-річчя Незалежності України – просто збіглася дата чи мультфільм має соціальний або національний підтекст?

– Як продюсер мультфільму, я дуже щасливий, що перша прем’єра все ж таки буде в Україні. Ми робили цей мультфільм чотири роки і завжди мріяли про те, що українські глядачі подивляться мультфільм першими. Але пандемія, яка накрила планету в 2020 році, внесла корективи у наші плани.

Наразі наш мультфільм продано до понад 60 країн світу. І в якийсь момент, коли в нашій країні був локдаун (а ми переносили прем’єру стрічки), думали, що реліз в якійсь іншій країні трапиться раніше. На щастя, першою все-таки стала Україна. І приємно, що реліз відбудеться саме на День Незалежності, коли нашій країні виповнюється 30 років. В нашому мультфільмі Гуллівер повертається, аби допомогти Ліліпутії також саме через 30 років.

До того ж, приємно саме до Дня Незалежності показати, якою якісною може бути українська анімація, щоб у глядачів була гордість за національний продукт, який може конкурувати з іноземними проектами.

– Розкажіть про ваш підхід до вже відомої історії. Чим плануєте зачепити різну вікову аудиторію?

– Наш мультфільм для сімейного перегляду. Він пропагує найвагоміші людські цінності: дружбу, любов, кохання, відвагу. Те, чому кожен з нас має навчити свою дитину. Там є гумор і моменти, коли на очі навертаються сльози. Моменти відчайдушного напруження і радісного куражу. Сподіваюсь, він нікого не залишить байдужим.

гуллівер повертається

– У своїй книзі Джонатан Свіфт яскраво і дотепно висміяв людські та суспільні вади й реалії того часу. Нова анімаційна пригода в українському трактуванні робитиме те саме?

– Наш сценарій філософський та глибокий, незважаючи на те, що адаптований для дитячої аудиторії. Дорослі прочитають у деяких моментах зовсім інший підтекст, аніж побачать діти. Також у нас є гіпертрофований в своїй поведінці король Ліліпутіі. Його поведінка і вчинки є однією з найважливіших сюжетних ліній фільму. В результаті у наших героїв все вийде і добро переможе зло, адже звичайні люди будь-якої країни, і Ліліпутії зокрема, вірять тим, хто має світлі людські якості.

– Чим відрізняється анімаційний Гуллівер від книжкового? Як підходили до характеру персонажа?

– Всім. Я думаю спільне тільки ім’я головного героя (сміється). Сценаристи Студії «Квартал 95» та наш запрошений консультант, сценарист та володар Еммі Майкл Райан гарно попрацювали над історією, і ми маємо першокласний сюжет. Абсолютно новий і несхожий на історію Джонатана Свіфта.

– Студія Pixar задала в світі новий стандарт анімації. Їх роботи мають дидактичні та філософські елементи, окрім розваги й комедії. Чи буде «Гуллівер» чомусь повчати дітей, чи це буде просто дитячий атракціон для розваги?

– Так, звичайно, буде. В нас є певний меседж цієї історії. Але я не буду забігати наперед і розкривати його. Давайте повернемося до цього питання після прем’єри і ще раз поговоримо. Ми робимо не просто кіно для розваг. Ми пропагуємо важливі виховні моменти дітей і молоді у нашому мультфільмі.

гулівер мульт

– Це перший повнометражний мультфільм, виробництвом якого займається студія «Квартал 95» (95 Animation Studio). Як обрали цей напрямок?

– Це спільний проект Gulliver Films та 95 Animation Studio. Анімаційна Студія «Кварталу» виконувала анімаційну частину роботи мультфільму, також ідея мультфільму належить продюсерам Студії «Квартал 95». Та ми разом з Gulliver Films вирішили її реалізувати саме в анімаційному жанрі. Адже, на мою думку, якщо зробити якісний анімаційний продукт, він буде користуватись попитом у всьому світі. Дуже сподіваюсь, що так і станеться з нашим мультом. Поки що бачимо, що всі передумови для цього є – анімацію продано до 60 країн по всьому світу.

– Як залучили до роботи міжнародних аніматорів?

– Від самого початку поставили перед собою мету зробити мультфільм за найвищими анімаційними стандартами світу. Якби я тоді знав, що це настільки важко – не знаю, чи взявся б за цю роботу (сміється). Нам дуже пощастило, що ми домовились з Тоні Бонілла, який є режисером анімаціі нашого мультфільму. Тоні працює у Walt Disney Studios і робив такі відомі мультфільми, як «Моана», «Ріо», «Льодовиковий період» і «Зоотрополіс». Думаю цього цілком достатньо, аби зрозуміти рівень якості нашого мультфільму.

– Які міжнародні стандарти в роботі над анімацією для себе відкрили? Чому навчилися?

– В середині 2017-го року, коли ми почали працювати над створенням «Гуллівер Повертається», я сказав Тоні не приймати анімаційні шоти (це короткі, секундні рухи персонажів), якщо вони не відповідають стандартам анімації Дісней. В результаті перший шот ми здали через півтора року – в грудні 2018. Весь цей час ми тільки вчились робити якісну анімацію.

пригоди гуллівера

– Як проходила робота над анімацією? Скільки років тривав процес і з якими складнощами зіткнулася команда?

– Це довгий і дуже складний процес. Я щасливий, що в нас склалась неймовірна команда. В першу чергу, я хотів би відмітити людей без яких точно би не відбувся цей мультфільм в тому вигляді, який ви побачите. Це режисер мультфільму Ілля Максимов, директор анімаційної студії та продюсер проекту Євген Ярмілко. Це дві магічних людини, завдяки яким вся ця велика, не побоюсь цього слова, титанічна і ключова для розвитку української анімації робота була зроблена.

Ми працювали над мультфільмом чотири роки. Хоча попередньо хотіли зробити все за два. Ми не пішли на компроміс з якістю, суттєво перевищили всі заплановані бюджети, але якість, яку ми отримали, відповідає найвищим стандартам світової анімаціі. І це не порожні мої слова. Це слова, які ми чули на всіх фестивалях, кіноринках та виставках, в яких брали участь з 2019 року. А головним критерієм є кількість країн, які купили наш мультфільм для прокату. Цим все вже сказано.

– Якими роботами інших аніматорів надихалися?

– Я думаю, всі люди, які працювали над цим мультфільмом, переглянули все найкраще, що є у світовій анімаціі. Я, мабуть, переглянув всі мультфільми американських студій і велику частину якісних мультфільмів студій решти світу. Мабуть, ви будете здивовані, але найбільше мені подобається мультфільм не американської студії, а канадсько-французький анімаційний фільм-мюзикл «Балерина».

– Серед касту озвучки – чимало відомих імен. За яким принципом їх обирали?

– Весь ліпсинг мультфільму (те, на якій мові рухаються губи персонажів) англійський. Озвучка відбувалась на Нью-Йоркській студії. В кожного з наших героїв свій характер і типаж. Відповідно, серед український артистів обирали тих, які найбільше підходять під цей типаж. Мені здається, влучили ідеально.

гуллівер мультфільм

– Бюджет стрічки – в рази більший за більшість українських фільмів. Де шукали фінансування, на що саме пішли 75 млн грн і як плануєте їх повертати?

– Не знаю звідки у вас інформація про 75 млн грн. Бюджет стрічки $10 млн. І пов’язаний такий бюджет з високим рівнем якості мультфільму і тим, що півтора роки ми фактично вчилися робити якісну анімацію. Зараз для студії зробити такий мультфільм було б дійсно в рази дешевше.

Як повертати? Ми продали цей мультфільм для половини світу. Сподіваюся, прокат в цих країнах сторицею поверне вкладені кошти. Навіть, не зважаючи на пандемію.

– Як сприйняли мультфільм на західному кіноринку? Хто і де його вже побачив, якими були відгуки?

– З 2019 року ми разом з нашим мультфільмом – постійні учасники кінофестивалів в Каннах, Берліні, Торонто, Ансі (спеціальний виключно анімаційний фестиваль). В цьому році ми стали учасниками найпрестижнішого азійського фестивалю у Шанхаї. І навіть потрапили до конкурсної програми. Ми також були відібрані для показу на кінофестиваль у Південній Кореї в місті Бусан.

Спочатку ніхто з міжнародних експертів не вірив, що ми закінчимо мультфільм в тій якості, в якій ми показували наш тізер. Справа в тому, що до нас зі Східної Європи не було жодного мультфільму, який би відповідав найвищим світовим стандартам якості анімації. Нам говорили, що «ну 20 хвилин ви зробите, не більше». Ми зробили 40 – все одно не вірили і жодного договору на дистрибуцію за кордоном ми ще не могли підписати.

І тільки, коли ми зробили повністю мультфільм в тій якості, яку заявляли, договори на показ мультфільму «Гуллівер повертається» посипались один за одним. Вже понад 60 країн побачать цей український мультфільм.

гуллівер мульт

– Як скоро після кінотеатральної прем’єри «Гуллівера» можна буде побачити в Україні на онлайн-платформах? Де саме?

– В цей пандемічний час достатньо важко говорити, коли наш мультфільм з’явиться на онлайн-платформах. Наразі ми хотіли би зробити кінотеатральний показ в максимальній кількості країн світу. Так що не потрібно чекати появи мультфільму онлайн – йдіть на наш мультфільм в кіно вже 19 серпня!

– У промо мультфільму використовують додаткок Reface, стікер-паки в Telegram. Розкажіть про ці рішення? Скільки людей вже ними скористалися? Який результат?

– Разом ще з однією українською компанією Reface ми зробили таке цікаве крос-промо – ви можете відчути себе героєм мультфільму. Більше того, в усіх інших країнах світу глядачі під час виходу мультфільму в кінотеатрах на перших позиціях будуть також бачити можливість проконтактувати з героями Гулліверу в додатку Reface. Це так круто, коли дві українські компанії роблять продукт, яким користуються споживачі в інших країнах світу. Додаток Reface вже скачало 100 млн користувачів в усьому світі.

Нагадаємо, за сюжетом мультфільму Гуллівер отримує лист, у якому жителі Ліліпутії просять його про допомогу. Їх країна в жахливому занепаді, тому без мудрого велетня їм не обійтися. Але чи буде Гуллівер відважно вирішувати справи своїх друзів, коли у самого не все так добре?

Читайте також

Нова дата: мультфільм «Гуллівер повертається» вийде в прокат 19 серпня (трейлер)