fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

червоні рюкзачки

«Червоні рюкзаки»: на Одещині знімають дитячий проєкт про рідкісних тварин дельти Дунаю

409

В унікальному містечку Вилкове та Дунайській дельті триває знімання серії екопрограм «Червоні рюкзаки». Виробництво проєкту здійснює кінокомпанія «Добранічфільм» за підтримки Українського культурного фонду.

Про це порталу «Нове українське кіно» розповіли виробники серіалу. «Червоні рюкзаки» — це п’ять програм для дітей молодшого й середнього шкільного віку, що розповідають про диких тварин, птахів і риб, які занесені до Червоної книги України та перебувають на межі зникнення. Програми будуть присвячені таким тваринам: кіт лісовий, пелікан кучерявий, бджола медоносна, білуга звичайна, сиворакша.

«В українському YouTube майже немає контенту для дітей молодшого шкільного віку, який би порушував екологічні проблеми, розповідав малечі про природні ресурси України, їхню вичерпність, необхідність збереження природи тощо. Ці важливі питання ми будемо доносити у простій розважальній формі через пригодницьку історію двох друзів — хлопчика та собаки. Серед більшості розважального контенту наш проєкт буде відрізнятися меседжем про важливість збереження унікального біорізноманіття України», — розповіла продюсерка й керівниця проєкту Світлана Рудюк.

червоні рюкзаки

На рахунку Світлани є дві повнометражні документальні стрічки як сценаристки – «Гідра» та «Ваш Василь». В останньому вона також виступила як режисерка. В творчому доробку кіномисткині також фільми, в яких вона виступила в якості продюсерки, в тому числі «Not alone» і «Зірки на землі».

Режисеркою та сценаристкою «Червоних рюкзаків» є Анастасія Матешко. Вона також зняла за власними сценаріями фільми «Трубач», «Каптум», «Фокстер і Макс», «І кожна річка» та інші.

«Бажання знімати програми про дельту Дунаю виникло у мене під час відпочинку у Вилковому, коли познайомилася з місцевими активістами й нашим лінійним продюсером та екологом Михайлом Жмудом. Південь країни — унікальна місцевість, і мені як режисерці та сценаристці захотілося максимально цікаво й доступно розповісти про нього дітям і їхнім батькам», — підкреслила Анастасія Матешко.

Ведучими програм стали 12-річний Андрій Матешко та його пес Рей. Хлопчик вже знявся у фільмах «Готель Едельвейс», «Сходознавець», «Фокстер і Макс» і серіалі «Гордіїв вузол», а також озвучив героя в мультфільмі «Victor Robot». 

Редакторкою проєкту є Олена Рубашевська — українська режисерка, програмна директорка кінофестивалю ОКО. Експертну підтримку у створенні серії програм надає WWF Україна. 

Фільмування програм триватиме до 20 серпня. Вихід програм на YouTube заплановано на середину жовтня 2021 року. 

Читайте також –

Генеральний продюсер «Гуллівер повертається» Олег Ходачук: Ми продали цей мультфільм для половини світу