fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Східняк

Презентовано програму сьомого тижня показів «Кіновернісажу просто неба»

298

«Український короткий метр: становлення» від Kyiv International Short Film Festival, фільми «Передчуття», «Рубіж. Грубешівська операція», «Моя війна», «11 Дітей з Моршина» та «Східняк» — у розкладі сьомого тижня літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба», з 7 по 12 серпня.

Продовжується безкоштовні покази найкращого українського кіно останніх років в рамках другого літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» в парку Шевченка в Києві. Майданчик біля пам’ятника Шевченка працює щодня з 25 червня по 25 серпня для киян і гостей столиці.

Четвер присвячено артхаусним фільмам тому в наступний четвер, 12 серпня, дивимося українське комедійне роуд-муві «Східняк», зняте за реальними історіями з життя в АТО — дебютний фільм Андрія Іванюка, що засновано на особистій історії режисера та справжній бенефіс Богдана Бенюка.

За темою: Одного разу на Сході: рецензія на фільм «Східняк»

Програма сьомого тижня показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:

7 серпня«Український короткий метр: становлення» від Kyiv International Short Film Festival.

У програмі фільми, які представляли Україну на найпрестижніших міжнародних фестивалях: «Канікули» Марини Степанської (2013), «Крамниця співочих пташок» Анатолія Лавренішина (2013), «Між нами» Катерини Горностай (2013), «Випуск’97» Павла Острікова (2018), «Без тебе» Нарімана Алієва (2016).

Перед демонстрацією фільмів на вас чекає обговорення з творцями стрічок. Початок обговорення о 20:30.

Е.В.А

Кадр з фільму «Е.В.А»

8 серпня«Передчуття», реж. В’ячеслав Криштофович, 2019

Стрічка розповідає історію невеличкого приморського містечка N, в якому час плине неквапливо. Розмірене життя порушує чоловік, який вчинив самогубство. Про місце його поховання знають лише дружина і друг, які відмовляються ділитися таємницею з оточенням. Смерть чоловіка спонукає інших шукати відповіді на власні найголовніші питання. Усіх їх щось бентежить, і кожен хоче знайти правду в інших замість того, щоб подивитися вглиб себе.

9 серпня«Рубіж. Грубешівська операція», реж. Олеся Моргунець–Ісаєнко, 2019 (документальне кіно)

Фільм розповідає про визвольну боротьбу українських повстанців з УПА та польських партизанів з АК (Армія Крайова) під час та після Другої світової війни.

10 серпня«Моя війна», реж. Маша Кондакова, 2021 (документальне кіно)

Стрічка розповідає історію трьох жінок, які стали до лав української армії та беруть участь у бойових діях на сході країни. Доля кожної з них складалася по-різному, але кожна визначена війною. Незважаючи на те, що події на Донбасі впливають на мільйони жителів України, для героїнь фільму війна не однорідна — у кожної своя.

11 серпня«11 Дітей з Моршина», реж. Аркадій Непиталюк, 2019 (дитяче кіно)

Усім відомо, що Моршин був заснований на місці падіння метеорита, який багатий на рідкісний метал – осмій. Прагнучи заробити легкі гроші, Сніжана вирішує обдурити всіх і заволодіти коштовним об’єктом. Усе б нічого, якби на її шляху не з’явилися 11 дітей з Моршина. Згуртувавшись у єдине ціле заради єдиної мети, вони розпочинають боротьбу проти несправедливості.

12 серпня «Східняк», реж. Енді Іва, 2019

Фільм розповідає про один день з життя двох бійців – «Бороди» та «Режисера». Прототипом останнього став сам Іванюк, який служив в 53-й механізованій бригадіВетеран бойових дій на сході України розповідає глядачам про свого бойового побратима – вихідця з Донбасу із позивним «Борода».

За сюжетом, боєць з позивним «Борода» – невгамовний оптиміст та здатен вирішити будь-яке питання. Ось і цього разу, він – перший, коли треба відправитися в штаб, щоб «вибити» необхідне для забезпечення свого підрозділу. У напарники Борода бере з собою молодого новачка, якого кличуть «Режисер». Разом їм доведеться їхати крізь блокпости, прифронтові міста й села, зустрічатись із військовими і цивільними, потрапляючи у різні халепи – кумедні та не дуже…

Початок о 21:00. Вхід вільний!

Нагадаємо, 6 серпня глядачі мали змогу переглянути фільм «Хайтарма»   режисера Ахтема Сеітаблаєва (2013) — першу кримськотатарську художню стрічку про депортацію кримських татар.

Літні вечори з «Кіновернісажем просто неба» у парку Шевченка в Києві здійснює кінокомпанія UP UA STUDIO за підтримки Державного агентства України з питань кіно й за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.

Кіновернісаж

Читайте також

«Кіновернісаж просто неба» оголошує про співпрацю із KISFF: проєкт стане одним з майданчиків Х ювілейного кінофестивалю