Презентовано програму сьомого тижня показів «Кіновернісажу просто неба»
«Український короткий метр: становлення» від Kyiv International Short Film Festival, фільми «Передчуття», «Рубіж. Грубешівська операція», «Моя війна», «11 Дітей з Моршина» та «Східняк» — у розкладі сьомого тижня літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба», з 7 по 12 серпня.
Продовжується безкоштовні покази найкращого українського кіно останніх років в рамках другого літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» в парку Шевченка в Києві. Майданчик біля пам’ятника Шевченка працює щодня з 25 червня по 25 серпня для киян і гостей столиці.
Четвер присвячено артхаусним фільмам тому в наступний четвер, 12 серпня, дивимося українське комедійне роуд-муві «Східняк», зняте за реальними історіями з життя в АТО — дебютний фільм Андрія Іванюка, що засновано на особистій історії режисера та справжній бенефіс Богдана Бенюка.
За темою: Одного разу на Сході: рецензія на фільм «Східняк»
Програма сьомого тижня показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:
7 серпня — «Український короткий метр: становлення» від Kyiv International Short Film Festival.
У програмі фільми, які представляли Україну на найпрестижніших міжнародних фестивалях: «Канікули» Марини Степанської (2013), «Крамниця співочих пташок» Анатолія Лавренішина (2013), «Між нами» Катерини Горностай (2013), «Випуск’97» Павла Острікова (2018), «Без тебе» Нарімана Алієва (2016).
Перед демонстрацією фільмів на вас чекає обговорення з творцями стрічок. Початок обговорення о 20:30.
Кадр з фільму «Е.В.А»
8 серпня — «Передчуття», реж. В’ячеслав Криштофович, 2019
Стрічка розповідає історію невеличкого приморського містечка N, в якому час плине неквапливо. Розмірене життя порушує чоловік, який вчинив самогубство. Про місце його поховання знають лише дружина і друг, які відмовляються ділитися таємницею з оточенням. Смерть чоловіка спонукає інших шукати відповіді на власні найголовніші питання. Усіх їх щось бентежить, і кожен хоче знайти правду в інших замість того, щоб подивитися вглиб себе.
9 серпня — «Рубіж. Грубешівська операція», реж. Олеся Моргунець–Ісаєнко, 2019 (документальне кіно)
Фільм розповідає про визвольну боротьбу українських повстанців з УПА та польських партизанів з АК (Армія Крайова) під час та після Другої світової війни.
10 серпня — «Моя війна», реж. Маша Кондакова, 2021 (документальне кіно)
Стрічка розповідає історію трьох жінок, які стали до лав української армії та беруть участь у бойових діях на сході країни. Доля кожної з них складалася по-різному, але кожна визначена війною. Незважаючи на те, що події на Донбасі впливають на мільйони жителів України, для героїнь фільму війна не однорідна — у кожної своя.
11 серпня — «11 Дітей з Моршина», реж. Аркадій Непиталюк, 2019 (дитяче кіно)
Усім відомо, що Моршин був заснований на місці падіння метеорита, який багатий на рідкісний метал – осмій. Прагнучи заробити легкі гроші, Сніжана вирішує обдурити всіх і заволодіти коштовним об’єктом. Усе б нічого, якби на її шляху не з’явилися 11 дітей з Моршина. Згуртувавшись у єдине ціле заради єдиної мети, вони розпочинають боротьбу проти несправедливості.
12 серпня — «Східняк», реж. Енді Іва, 2019
Фільм розповідає про один день з життя двох бійців – «Бороди» та «Режисера». Прототипом останнього став сам Іванюк, який служив в 53-й механізованій бригаді. Ветеран бойових дій на сході України розповідає глядачам про свого бойового побратима – вихідця з Донбасу із позивним «Борода».
За сюжетом, боєць з позивним «Борода» – невгамовний оптиміст та здатен вирішити будь-яке питання. Ось і цього разу, він – перший, коли треба відправитися в штаб, щоб «вибити» необхідне для забезпечення свого підрозділу. У напарники Борода бере з собою молодого новачка, якого кличуть «Режисер». Разом їм доведеться їхати крізь блокпости, прифронтові міста й села, зустрічатись із військовими і цивільними, потрапляючи у різні халепи – кумедні та не дуже…
Початок о 21:00. Вхід вільний!
Нагадаємо, 6 серпня глядачі мали змогу переглянути фільм «Хайтарма» режисера Ахтема Сеітаблаєва (2013) — першу кримськотатарську художню стрічку про депортацію кримських татар.
Літні вечори з «Кіновернісажем просто неба» у парку Шевченка в Києві здійснює кінокомпанія UP UA STUDIO за підтримки Державного агентства України з питань кіно й за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.
Читайте також