fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Кіновернісаж просто неба» оголошує про співпрацю із KISFF: проєкт стане одним з майданчиків Х ювілейного кінофестивалю

315

Цього року «Кіновернісаж просто неба» об’єднується із Київським міжнародним фестивалем короткометражних фільмів KISFF 2021, який відбудеться у Києві з 4 до 8 серпня. У Парку ім. Шевченка відбудуться безкоштовні покази українского короткого метру.

Як повідомляє пресслужба Up Ua Studio, до десятиріччя фестивалю на локації просто неба в парку ім. Тараса Шевченка будуть показані дві програми KISFF.

“Всі охочі зможуть подивитися під зорями короткометражні фільми Нарімана Алієва, Катерини Горностай, Павла Острікова, Марини Степанської та Анатолія Лавренішина — в рамках ретроспективи «Український короткий метр: становлення». А також прослідкувати, як змінився український короткий метр за десятиліття у програмі «KISFF 10 років: вибрані українські фільми». Ці стрічки пройшли випробування часом і досі залишаються актуальними”, – йдеться в повідомленні.

«Головна мета «Кіновернісажу просто неба» – це промоція українського кіно. Тож, ми з радістю відреагували на пропозицію KISFF стати одним з майданчиків кінофестивалю. До того ж, наш проєкт присвячено 30-річчю Незалежності України, і цілком логічно присвятити покази ретроспективі українського короткометражного кіно», ― підкреслює продюсерка проєкту Поліна Герман.

Відкриє покази програма «KISFF 10 років: вибрані українські фільми», де глядачі побачать фільми, які найбільше запам’ятались організаторам за всі роки існування фестивалю. Перед демонстрацією фільмів на вас чекає обговорення з творцями стрічок.

«Післясмак» Юри Катинського (2017) — Хлопець повертається в маленьке місто, де зустрічається зі старими друзями. Врешті вони потрапляють в машину до незнайомця. Не факт, що їм сподобаються наміри чоловіка, але спробувати варто, оскільки їм випадає нагода познайомитися із самими собою.

Післясмак

Кадр з фільму «Післясмак»

«Е.В.А» Джіджі Бен Арці (2016) — Ева дівчина-підліток, що має дивний синдром — постійну кровотечу з носа. Попри це, вона вивчає різні аспекти свого життя та людей навколо.

Е.В.А

Кадр з фільму «Е.В.А»

«Точка» Артема Беркалова (2014) — Метафізичний детектив доби перших мобілок і наливайок. Перед двома кумами, слідчими із різних відомств, постає нескладне завдання у розкритті містечкового злочину. За кілька ходів його склад і мотиви стають зрозумілі. Але герої роблять несподіваний вибір.

Точка

Кадр з фільму «Точка»

«Жуйка» Ольги Макарчук (2013) — Один день з життя звичайної жуйки — з її точки зору…

Жуйка

Кадр з фільму «Жуйка»

«THE END» Микити Лиськова (2018) — Короткі історії про кінець світу.

THE END

Кадр з фільму «THE END»

Коли: 5 серпня, початок обговорення о 20:30, початок показу о 21:00. Вхід вільний. Детальніше: kisff.org/program-2021/10uf

Другий кінопоказ – «Український короткий метр: становлення». У програмі фільми, які представляли Україну на найпрестижніших міжнародних фестивалях. Перед демонстрацією фільмів на вас чекає обговорення з творцями стрічок.

«Канікули» Марини Степанської (2013) — Розповідь про хлопця і дівчину, які полишають місто й вирушають в село, щоб віднайти себе. У фільмі показано пару молодих людей, які прибувають у неназване поселення, ймовірне, рідне містечко хлопця, де вони проводять літні канікули. Ми бачимо цікаву динаміку стосунків – від конфліктів, які виникають внаслідок побутових непорозумінь та різниці у темпераменті, до перших ознак взаєморозуміння.

Канікули

Кадр з фільму «Канікули»

«Крамниця співочих пташок» Анатолія Лавренішина (2013) — Дія фільму розгортається в урбаністичному місті майбутнього, де механізми замінили живих істот. Герой марно намагається продати екзотичний товар — живих птахів. Одного разу він рятує дивовижне створіння — чарівну птицю. Це назавжди змінює його життя…

Крамниця співочих пташок

Кадр з фільму «Крамниця співочих пташок»

«Між нами» Катерини Горностай (2013) — Ми запам’ятовуємо дати і факти, гублячи з пам’яті дрібні деталі – ­літній польовий букет, сльози від цибулевого запаху, зимовий холод на транспортній зупинці. Ми пам’ятаємо, коли у наших коханих дні народження і знаємо, який вони люблять чай, але забуваємо випадковий дотик, швидкоплинний погляд, несуттєві балачки. Але в деяких випадках­ наприклад, як швидка розлука – все це закарбовується в пам’яті.

Між нами

Кадр з фільму «Між нами»

«Випуск’97» Павла Острікова (2018) — Самотнє життя телемайстра Романа порушує приїзд до провінційного містечка однокласниці Люди. Ніхто про неї не чув уже понад 20 років, ще з часів шкільного випуску. І тепер Роман зробить усе, щоб не втратити її знову…

Випуск'97

Кадр з фільму «Випуск’97»

«Без тебе» Нарімана Алієва (2016) — Дорогою на день народження старшого брата у двох юнаків ламається машина. Наближається захід сонця, а отже, все менше шансів знайти допомогу в цьому Богом забутому місці. Брати вирішують пройти решту шляху пішки.

Без тебе

Кадр з фільму «Без тебе»

Коли: 7 серпня, початок обговорення о 20:30, початок показу о 21:00. Вхід вільний. Програма: kisff.org/program-2021/eus

Нагадаємо, «Кіновернісаж просто неба» організований UP UA STUDIO і проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за сприяння КМДА та Шевченківської РДА в м. Києві. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.

Читайте також

Фільми «Казка старого мельника» та «Слоуни» покажуть безкоштовно у літньому кінотеатрі