fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

11 нових українських фільмів, які покажуть на Одеському міжнародному кінофестивалі 2021

516

“Стоп-Земля”, “Цей дощ ніколи не скінчиться”, “Сторонній”, “Із зав’язаними очима”, “Королі репу”, “Чому я живий”, “Рози. Фільм-Кабаре”, “Простір”: які ще нові українські повнометражні фільми покажуть на Одеському кінофестивалі, присвяченому 30-річчю незалежності України. Розповідаємо про них головне.

Єдиною конкурсною програмою Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) у 2021 році буде програма національного кіно – таким чином організатори відзначають 30-тиріччя незалежності України. Крім фільмів конкурсної програми, на кінофестивалі покажуть українські гала-прем’єри і ретроспективу вітчизняного кіно. Портал “Cinema.in.ua” розповідає, які нові українські повнометражні стрічки покажуть на 12-му кінофестивалі в Одесі.

Національна конкурна програма. Повний метр

Із зав’язаними очима

Юля – молода спортсменка боїв без правил, ММА, втратила свого нареченого на війні. Дівчина кидає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.

Режисер: Тарас Дронь (“Дзідзьо. Перший раз”)

Сценаристи: Тарас Дронь, Якуб Присак

Оператор: Олександр Поздняков

У ролях: Марина Кошкіна, Олег Шульга, Лариса Руснак, Олександр Мавріц, Сергій Лузановський

Продюсери: Валерія Сочивець, Олександр Берба

Королі репу

17-літній випускник сільської школи – хлопець на прізвисько Казан – понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя у іншому напрямку.

Режисер: Мирослав Латик (“Халепа на 5 baksiv”)

Сценаристи: Роман Магрук, Олексій Комаровський, Мирослав Латик

Оператор: Денис Демидович

У ролях: Михайло Дзюба, Антон Вельбой, Ірма Вітовська, Карина Химчук, Юрій Кулініч, Дмитро Хом’як, Андрій Борис

Продюсери: Дмитро Мінзянов, Юрій Мінзянов, Влад Ряшин

Простір

Історія про зустріч з НЛО, що сталася під час карантину 2020 року. Зйомки фільму проходили у період весняного карантину під час пандемії COVID-19. Всі учасники процесу знаходились в умовах самоізоляції, спілкуючись з режисером онлайн. У фільмі знялося 67 артистів. Зйомки проходили у 76 локаціях у Києві та Київській області, Одесі, Тернополі, Запоріжжі, Богуславі та Вільнюсі.

Режисер: Дмитро Томашпольський (“Сторонній”)

Сценарист: Дмитро Томашпольський

Оператор: невідомо

У ролях: Яна Ключник, Даяна Кульбіда та ін.

Продюсер: Олена Дем’яненко

Національний музей

Цей фільм – портрет Національного художнього музею України. Сіра неокласична будівля із левами, де зберігається та експонується мистецтво України, і не меншою мірою – її історія. Півроку автори фільму спостерігали за життям музею – від монтажу та відкриття виставки українських ікон, що дивом врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, до монтажу та відкриття виставки генія авангарду Олександра Богомазова. Від українського бароко до українського авангарду – оповідна лінія фільму та символічний шлях українського мистецтва і, здається, самої України.

Режисер: Андрій Загданський (“Михайло і Даниїл”)

Сценарист: Андрій Загданський

Оператори: Володимир Гуєвський, Андрій Загданський, Ігор Іванов, Андрій Нога

У ролях: невідомо

Продюсери: Геннадій Кофман, Андрій Загданський

Стоп-Земля

16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11 класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь.

Режисер: Катерина Горностай ( Скрізь Майдан, Крокодил)

Сценарист: Катерина Горностай

Оператор: Олександр Рощин

У ролях: Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов

Продюсери: Віталій Шереметьєв, Віка Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна

Суперник

Фільм україно-німецького виробництва. 9-річний Роман їде до своєї матері Оксани, яка виїхала на нелегальні заробітки до Німеччини. Там вона живе з Ґертом, 62-річним вдівцем, що страждає на діабет. Ґерт намагається подружитися з хлопчиком, але Романа насамперед цікавить увага матері. Раптом Оксані стає погано й Роман залишається наодинці зі своїм суперником. Виявляється, що з Ґертом на диво цікаво гратися, аж доки той не помирає від інсульту. Відтак Роман із трупом опиняється в пастці в справжній глушині…

Режисер: Маркус Ленц (“Суперник”)

Сценаристи: Маркус Ленц, Ларс Губріч

Оператор: Франк Аманн

У ролях: Єлізар Назаренко, Удо Замель, Марія Бруні

Продюсери: Ґунтер Ганфґарн, Андреа Уфер

Позаконкурсна програма “Українські Гала-Прем’єри”

Рози. Фільм-кабаре

В гримерці відомого київського театру “Дах” сім актрис придумали проект Dakh Daughters. Їх перше сценічне шоу “Рози” представило світу сучасну інтерпретацію мистецтва кабаре, яке у своїй абсолютній карнавальній свободі уміє розважати публіку найсерйознішими темами. В цей самий час в країні розгортаються події, що стали початком епохи значних змін не тільки в суспільстві, але й у свідомості тисяч людей.

Революція 2014 року та війна розкривають героїнь у тонкощах характерів, світоглядів, творчих рефлексій. На вершині пережитих емоцій народжується відвертий діалог із собою, і з публікою, сповнений почуттям особистісної відповідальності за своє життя і за свою країну.

Режисер: Ірена Стеценко

Оператор: Сергій Стеценко

У ролях: Ніна Гаренецька, Руслана Хазіпова, Таня Гаврилюк, Соломія Мельник, Анна Нікітіна, Наталія Галаневич, Наталія Зозуль

Продюсери: Олександра Кравченко, Олег Соснов

Сторонній

Команда синхронного плавання зникла під водою у басейні під час виступу. Пацієнтка водолікарні пропала під час прийому хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці справи пов’язані і яке відношення до них має лялька із живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар’єрі якої немає жодної не розкритої справи. А ще їй доведеться з’ясувати, хто вона насправді.

Режисер: Дмитро Томашпольський (“Ржака”, “Простір”)

Сценарист: Дмитро Томашпольський

Оператор: Сергій Смичок

У ролях: Анастасія Євтушенко, Даша Трегубова, Сергій Калантай

Продюсер: Олена Дем’яненко

Цей дощ ніколи не скінчиться

“Цей дощ ніколи не скінчиться” веде глядачів потужною та візуально захопливою подорожжю крізь нескінченний людський цикл війни та миру. Фільм слідкує за життям 20-річного Андрія Сулеймана, який намагається забезпечити собі стале майбутнє, водночас працюючи з жертвами збройних конфліктів. Від конфлікту в Сирії до війни в Україні – існування Андрія ніби обрамлене вічним потоком життя і смерті.

Режисер: Аліна Горлова (“Явних проявів немає”)

Сценаристи: Аліна Горлова, Максим Наконечний

Оператор: В’ячеслав Цвєтков

У ролях: невідомо

Продюсери: Максим Наконечний, Ілона Біцевська, Патрік Гамм

Водуруду

Водуруду – це народно-імпровізаційний кіно-балет, витоками якого є оточення та час. Цей фільм є актом відродження національної культури, крізь виразність таких самостійних елементів народної творчості як музика і танець, зафіксованих у рамки кінокадру, що трансформує їх дію у динамічну картину, яка буде випробовуватися лише вірою та часом.

Режисер: Анатолій Сачивко

Оператор: Микита Кузьменко

У ролях: Єлизавета Рябініна, Олександр Пташник, Антоніна Романенко, Максим Коцький, Галина Пеха

Чому я живий

Маріуполь. Довоєнне життя в невеличкому українському місті, на березі Азовського моря, з добрим сімейним побутом, сварливими сусідами, самодіяльною оперою, з доносами в “енкаведе” і танцмайданчиком у міському саду, з гонінням за віросповідання і, певна річ, з любов’ю.

Режисер: Віллен Новак (“Принцеса на бобах”)

Сценарист: Євген Митько

Оператор: Данил Дедков

У ролях: Віктор Жданов, Артем Вільбік, Максим Горай, Ірина Мельник, Ольга Радчук

Продюсер: Андрій Осіпов

Потрапити на фестиваль можна, придбавши квитки за цим посиланням. Вартість абонементів – 1300 грн на всі вісім днів.

Нагадаємо, цього року окрім дат проведення кінофестивалю в Одесі, також стало відомо, що ОМКФ змінив керівний склад команди. Виконавчою директоркою Одеського міжнародного кінофестивалю стала Анна Мачух.

Читайте також –

Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 оголошує офіційну конкурсну програму