fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Проєкт «Кіновернісаж просто неба» наближується до свого екватору

424

«Свінгери», «Брати. Остання сповідь», «Фокстер & Макс», «Сіль для моря», «Homo Deus. Людина божественна», «Якщо Було Завтра» та інші українські фільми у розкладі п’ятого тижня літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба», з 24 по 29 липня.

Продовжуються покази «Кіновернісажу просто неба» у парку Шевченка в Києві. Майданчик за пам’ятником Кобзареві працює щодня з 25 червня по 25 серпня. Вхід безкоштовний!

У суботу дивимося українсько-латвійську комедію «Свінгери». Картина 2018 року є адаптацією однойменної прибалтійської стрічки. У головних ролях знялася зірка шоу-бізнесу, актриса, співачка Даша Астаф’єва, поп-зірка української сцени Ольга Полякова та відомі актори Олексій Вертинський і В’ячеслав Довженко.

Зверніть увагу! Фільм має вікові обмеження (18+), тому рекомендуємо до перегляду виключно дорослій аудиторії.

Програма п’ятого тижня показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:

24 липня«Свінгери», реж. Андрейс Екіс, 2018 рік (18+)

Заможний бізнесмен Ігор нудьгує в компанії своєї дівчини Ілони — гламурної «світської левиці», яка більше за нього любить його гроші й хоче стати дизайнером піжам. Тим часом у хрущовку повертається з роботи лікар-пульмонолог Андрій. Його дружина — працівниця паспортного столу Ірина — у халаті та бігуді вимагає уваги чоловіка. Але 10 років рутини в шлюбі вбили будь-яку пристрасть цієї пари.

25 липня«Брати. Остання сповідь», реж. Вікторія Трофіменко, 2013 рік

За сюжетом, двоє братів-гуцулів завжди ділили все на двох: матір, іграшки, право називатися найкращим, одну жінку, одного сина. Але в їхньому житті сталася подія, після якої вони не розмовляли 40 років. В їхнє провінційне містечко приїздить письменниця, яка читає в місцевому монастирі лекцію про святих та юродивих. Серед слухачів – дід на ім’я Войтко. Письменниця поступово входить у життя Войтка та знайомиться з його братом. Вона стає сполучною ланкою між двома братами, сенс життя яких полягає в протиборстві: хто довше проживе й не потішить іншого своєю смертю.

ПЕРЕНЕСЕНО З МИНУЛОГО ТИЖНЯ ЧЕРЕЗ НЕГОДУ:

26 липня — «Шелест Кроків», реж. Ксенія Кравцова, 2019 р. (документальне)

Стрічка про сьогодення і спогади, про смерть і життя, про розпач і щастя. Про київський крематорій і Парк пам’яті на Байковому цвинтарі, який забрав 13 років кропіткої праці та врешті-решт був знищений радянською владою, та про мозаїчний басейн «Зорі та сузір’я» перед палацом піонерів. Про дивовижне життя художника Володимира Мельниченка і про його безкінечну love story із Адою Рибачук. Про їхню спільну працю довжиною у життя. Про те що любов – це не дивитися очі в очі. Любов – це дивитися в один бік.

Ада пішла з життя у 2010-му. Але Володимир й досі чує її голос і кроки. Він працює в їхній майстерні, упорядковуючи архів, якого вистачить на цілий музей. Він створює нові шедеври. І кожну нову роботу він підписує двома іменами.

27 липня — «Самоповернення в Крим», реж. Наталя Гуменюк, Анна Цигима, 2021 рік (документальне, історичне).

Фільм про повернення кримських татар додому в 90-ті — це п’ята історія документального серіалу мультимедійного проєкту «НАШІ 30» до річниці Незалежності України, який створює команда Лабораторії журналістики суспільного інтересу для Суспільного мовлення.

У фільмі зібрані історії «самоповернення» різних кримськотатарських родин, які починали нове життя в однаково важких умовах: без права на житло та землю, на гідну роботу за освітою, майже без підтримки місцевого населення і з шаленим опором ще радянської бюрократії. На зламі вісімдесятих і дев’яностих кримські татари масово поверталися в тоді ще радянський Крим, де стикалися з протидією з боку і місцевої влади, і населення, нацькованого пропагандою. Право купити бодай якесь житло, влаштуватися на роботу, отримати пай землі кримським татарам доводилося виборювати під час численних акцій протесту, виступів, постійного тиску та перемовин з місцевими чиновниками. Тодішня влада називала це самозахопленням. Для кримських татар це було — «самоповернення».

28 липня —  «Фокстер & Макс», реж. Анатолій Матешко, 2019 р. (дитяче)

За сюжетом, творчий, але самотній школяр Макс втікає з дому й ховається під мостом. Там він знаходить балончик з нано-фарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано намальоване хлопцем графіті оживає та перетворюється в пса-наноробота з суперможливостями. І тепер за ними обома полює небезпечний злочинець, який не зупиниться ні перед чим, аби заволодіти цією могутньою технологією. Хлопець Макс потрапляє у вир пригод, завдяки яким він знаходить справжніх друзів.

29 липня — Добірка короткого метру про молодь та підлітків:

  • «Сіль для моря», реж. Сніжана Гусаревич, 2020 рік

Фільм розповідає про дівчину Лізу, яка втратила сестру-близнючку, переїхала до бабусі та намагається знайти друзів в новій школі, але стає об’єктом цькування дівчини Марини та її друзів. У Лізи зав’язуються романтичні відносини з її однокласником Максом, який пропонує підтримувати спілкування в Instagram. Дівчина починає спілкуватися в Instagram з «white_k», який разом з морем стає єдиним другом та пропонує Лізі перейти межу та стати сіллю для моря. Після чергової суточки з Мариною та компанією Ліза приймає найважливіше рішення у своєму житті.

  • «Homo Deus. Людина божественна», реж. Юля Дегліна, 2021 рік

Фільм порушує важливі теми дорослішання, проблеми, з якими стикаються підлітки. Це незалежний фільм про покоління, народжене у 2000-х, про людей, які будують нову реальність, які відчувають світ інакше.

За сюжетом, події стрічки охоплюють добу з життя героїв. Уля та Назар знайомляться на рейві, а потім залазять на дах, щоб зайнятися коханням. Раптом вони помічають людину, що от-от стрибне вниз. Вони рятують хлопця — Іллю, який перебуває під дією психотропних речовин.

  • «Фінґермен», реж. Іван Шоха, 2018 рік

У кожного з нас були свої дитячі фантазії. Тож давайте повернемося у ті часи, коли між меблями протікала лава, а ми були супергероями!

  • «Якщо Було Завтра», реж. Анастасія Євченко, 2020 рік

У фільмі піднімаються важливі теми війни, людських цінностей, любові і сім’ї. “Всі різні метафори, зображення, символи, приховані повідомлення можуть бути по-різному інтерпретовані глядачами. Єдине, що має залишатися сталим – це те, що війна, увійшовши у життя головного героя, є перешкодою для щасливого життя. Саме ця особиста історія одного солдата змушує замислитися над сенсом життя, відчути справжні емоції”, – розповіла Анастасія Євченко.

Початок сеансів щодня о 21:30. Вхід вільний!

Нагадаємо, через негоду і штормове попередження покази фільмів «Шелест Кроків» режисерки Ксенії Кравцової, «Самоповернення в Крим» Наталії Гуменюк та «Фокстер & Макс» Анатолія Матешко на минулому тижні не відбулися і були перенесені на цей.

Проєкт здійснює кінокомпанія UP UA STUDIO (“Сіль для моря”, “Між нами”, “Халепа на 5 Baksiv”, “В радості і тільки в радості”, “Людина Божествена”, “Швидка на переферії”) за підтримки Державного агентства України з питань кіно й за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.

Наближуємось до екватору усього проєкту, чекайте на наступний анонс програми у серпні. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Кіновернісаж

Читайте також

«Мої думки тихі» покажуть просто неба з перекладом жестовою мовою