fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 оголошує офіційну конкурсну програму

319

Представлено конкурсну програму Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM 2021 із 79 картин з усього світу, який відбудеться з 1 по 5 вересня в гібридному форматі.

Цього року організатори LINOLEUM отримали 2892 заявок на участь з 75 країн світу, 79 з яких були відібрані для участі в конкурсній програмі анімаційного фестивалю. Переможці будуть визначені в межах Міжнародного конкурсу (45 фільмів)Українського конкурсу (10 фільмів) та Конкурсу комерційної анімації (24 фільми).

У найчисельнішому міжнародному конкурсі куратори фестивалю виділили 5 окремих блоків (45 фільмів). Кожен з блоків названий на честь одного з фільмів-учасників, який найглибше розкриває означене питання.

Перший блок «Невидимі» розповідає про найкращий, або найстрашніший зі світів – внутрішній світ людини. Однойменна анімація з Румунії показує один день з життя молодої жінки, яка мешкає в родині, проте не почувається у безпеці. Втеча у потаємні куточки своєї свідомості здається їй кращим виходом, але чи це так – дізнаємося на фестивалі.

Невидимі

Другий конкурсний блок «Без назви». На думку організаторів, є речі, які складно означити, проте вони можуть сказати за себе самі, наприклад, за допомогою анімації. Канадський фільм, на честь якого названа ця програма, досліджує неоднозначні взаємини, які виникають між митцями, їхньою творчістю та аудиторією.

без назви

Третій блок зветься «Природний відбір» й фантазує на тему кінця людства, як реального, так й метафоричного. Стрічка з Боснії і Герцеговини, що була обрана, як заголовний фільм блоку, здійснює подорож у сюрреалістичний світ гуманоїдних тварин, що втратили зв’язок з власною природою та загубили розуміння власного призначення. Цікава алюзія, чи не так?

Невидимі

 

У четвертому конкурсному блоці «Мистецькі справи» слово надається самим митцям. Аніматори рефлексують щодо власного буття та творчості, а інколи – іронізують. Саме таким є однойменний фільм з Великої Британії, що демонструє нам дуже цікаву родину: працівницю фабрики схиблену на малюванні, її сина техно-гіка та сестру – фанатичну таксидермістку.

Мистецькі справи

Останній блок міжнародного конкурсу називається «Усі ці відчуття всередині мене». Фокус цього блоку спрямований на весь спектр людських емоцій, як позитивно, так і негативно забарвлених. Заголовний фільм знайомить нас з почуттями трансгендерної жінки, яка долає великий шлях від страху та сорому за власну сутність до емоційного спокою.

До блоку також увійшов фільм «Я та моя Кремезна Дупа» авторства українки Єлизавети Письмак, який брав участь у Каннський конкурсній програмі студентських фільмів Cinefondation. Аніматорка родом з Чернігова, навчається у місті Лодзь в Польщі.

Усі ці відчуття всередині мене

Український конкурс представлений одним загальним блоком, в якому за приз змагатимуться 10 надзвичайно сильних робіт – наші аніматори роблять все, аби ними пишалися, а їхніми роботами захоплювалися. Фільм «Глибока вода» вже став номінантом престижного фестивалю Animafest Zagreb, а «Непотрібні речі» та «Тигр блукає поруч» отримали визнання на фестивалі LA Shorts International Film Festival. Різні за жанром та темами, всі вони говорять про однаково важливі питання. 

В межах програми, але поза конкурсом, відбудеться прем’єрний показ документального фільму в пам’ять про Олега Педана «Papier-mâché», який було створено його студенткою Анастасією Фалілеєвою.

Papier-mâché

Започаткований у 2018 році як експеримент, сьогодні Конкурс комерційної анімації став повноправним учасником фестивалю LINOLEUM. Цьогоріч він вчетверте розважатиме, дивуватиме та надихатиме найактуальнішими кейсами з реклами, освітнього й соціального контенту та музичної індустрії.

Усього за приз боротимуться 24 анімаційні картини, кожна з яких кидає виклик буденності й власним прикладом доводить, що, навіть, комерційні роботи можуть бути по-справжньому новаторським, авторським висловом. Сюди ж увійшли чотири роботи з України, дві реклами від львівської креативної агенції AND ACTION та Анастасії Фалілеєвої, а також музичні кліпи для гуртів «Гибкий Чаплинъ» та «Вагоновожатые».

Вагоновожатые вовк

Також заплановані програми експериментальної та дитячої анімації, покази української ретроспективи, програми LADIES FIRST (фільми жінок про жінок), а ще програма свіжої польської анімації від щорічного партнера фестивалю O!PLA. З нового — на глядачів чекають дві ретроспективи естонської анімації (класична й сучасна), продовження тогорічної підбірки #killmeplease, яка пройде двома різними програмами, VR-анімація та підбірка, яка присвячена темі фестивалю — «ПРИСУТНІСТЬ. БЛИЗЬКІСТЬ. ДОТИК».

І найголовніше оновлення фестивальної програми: підбірка New Faces представить роботи перспективних українських аніматорів, які ще не брали участь у фестивалі.

Покази фільмів в межах конкурсних та позаконкурсних програм фестивалю відбудуться у київському кінотеатрі «Жовтень». Освітня програма пройде офлайн безкоштовно за попередньою реєстрацією та транслюватиметься онлайн на YouTube-каналі та Facebook-сторінці фестивалю. 

Нагадаємо, фестиваль LINOLEUM 2021 організовано анімаційною студією Animagrad, проходитиме за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. “Нове українське кіно” виступає медіапартнером фестивалю.

Читайте також

Представлено офіційний постер фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM 2021