Представлено офіційний постер фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM 2021
Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021, який відбудеться цього року 1–5 вересня в гібридному форматі, презентує офіційний постер від незалежної режисерки та лауреатки LINOLEUM 2018 Ганни Рибак.
Цьогорічна тема LINOLEUM – «Присутність. Близкість. Дотик». Одного дня ми прокинулись у світі, де звичний порядок речей розлетівся на друзки. Ми дуже швидко дізнались, що фізична присутність — це майже раритет, близькість — заборонена розвага, а дотик — смертельна небезпека.
Дати свій погляд на переосмислення реальності, у якій цінність визначається осяжністю, а досвід буття можна пережити завдяки доторку, спробувала незалежна ілюстраторка, аніматорка та режисерка Ганна Рибак, що створила візуальну айдентику для LINOLEUM 2021.
«Цьогорічна тема фестивалю — “Присутність. Близькість. Дотик.” — викликала у мене неоднозначні співпереживання, а точніше абсолютно протилежні. Саме неможливість присутності, близькості й дотику першою спала мені на думку і я звинувачую в цьому події минулого року. Переживши (і переживаючи досі) всі карантинні обмеження, ми, як ніколи, почали цінувати такі маленькі приємності як просто бути близько один до одного, бути поряд. Сюжет всієї візуальної ідентифікації фестивалю розгортається навколо зворушливої історії персонажів Льоду і Вогню. Вони прагнуть близькості, але, зважаючи на їхню природу, це абсолютно неможливо. Проте їх почуття настільки чисті і щирі, що розтоплять будь-яку кригу, тому заслуговують на своєрідний хеппі енд», — розповіла Ганна Рибак.
«Під кожний фестиваль ми завжди шукаємо людину, чий візуальний стиль та смак допоможуть найяскравіше розкрити центральну тему. Цього року нею стала Ганна Рибак, її роботи майже щороку брали участь у конкурсних програмах фестивалю, тому ми давно слідкуємо за її творчим розвитком. Цьогорічна тема фестивалю є прямим продовженням всіх обмежень, що спричинила всесвітня пандемія. На нашу думку, Ганна змогла дуже тонко відчути весь цей контекст та передати ось цю жагу до близькості, якої всі ми позбавлені занадто довго», — поділилася програмна директорка фестивалю Анастасія Верлінська.
Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтв LINOLEUM у 2021 році відбудеться з 1 по 5 вересня в гібридному форматі: покази конкурсної та спеціальних програм пройдуть офлайн у київському кінотеатрі «Жовтень», освітня програма транслюватиметься онлайн на YouTube-каналі та на Facebook-сторінці фестивалю.
Цьогоріч організатори фестивалю отримали 2892 заявок на участь з 75 країн світу. Традиційно відбудеться три конкурси – міжнародний, український та конкурс комерційної анімації. Також заплановані програми експериментальної та дитячої анімації, покази української ретроспективи, програми LADIES FIRST (фільми жінок про жінок), а ще програма свіжої польської анімації від щорічного партнера фестивалю O!PLA. З нового на глядачів чекають дві ретроспективи естонської анімації (класична й сучасна), продовження тогорічної підбірки #killmeplease, яка пройде двома різними програмами, а ще підбірка, присвячена темі фестивалю і VR анімація.
І найголовніше оновлення фестивальної програми: підбірка New Faces представить роботи перспективних українських аніматорів, які ще не брали участь у фестивалі.
Фестиваль LINOLEUM 2021 організовано анімаційною студією Animagrad, проходитиме за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. “Нове українське кіно” виступає медіапартнером фестивалю.
Нагадаємо, найкращим анімаційним фільмом міжнародного конкурсу фестивалю LINOLEUM у 2020 році стала французьська анімація «Паршива вівця» Джеймса Моля, найкращим фільмом українського конкурсу – «Запаковані у пластик» Володимира Юдашкіна, найкращим фільмом конкурсу комерційної анімації – Jo Goes Hunting – Careful (Франція, реж. Аліс Сай).
__________
Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM – найбільший міжнародний анімаційний фестиваль в Україні, який існує з 2014 року. Щороку LINOLEUM пропонує учасникам та відвідувачам переглянути найкращу національну та світову анімацію, відвідати спеціальну освітню програму та взяти участь у воркшопах визнаних і відомих представників анімаційної індустрії країни та світу. Головна мета фестивалю – просування незалежної анімації в Україні.
Читайте також