fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ольга Граппе

Стрічка Елі Граппа «Ольга» отримала приз за найкращий сценарій на Каннському тижні критики

450

Фільм про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан, отримала Prix SACD for the best script at 60th Semaine de la Critique – приз за найкращий сценарій ювілейного 60-го Каннського тижня критики.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомила пресслужба Державного агентства України з питань кіно. Стрічку знято в Україні за участі кінокомпанії Pronto Film, продюсери – Максим Асадчий, Сашко Чубко. На прем’єрі була присутня головна акторка фільму, – гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна.

«Ми працювали над цим проєктом з нашими швейцарськими та французькими партнерами з 2017 року і щасливі, що результат виправдав вкладені зусилля. На Каннському кінофестивалі пролунав гімн України, глядачі плакали на кадрах з Революції гідності і приходили в Український павільйон дякувати за фільм. Ми сподіваємося на всебічну державну підтримку прокату: ми розраховуємо на широкий реліз, адже це не лише яскравий фільм до річниці подій на Майдані, а й захоплююча спортивна драма, що тримає глядача у напрузі з першої до останньої хвилини», – розповів продюсер фільму «Ольга» Максим Асадчий.

Ольга Граппе

фільм ольга

«Тиждень критики» – одна з найавторитетніших конкурсних програм Каннського кінофестивалю. Саме з «Тижня критики» в 2014 році розпочався тріумф стрічки Мирослава Слабошпицького «Плем’я» – фільм отримав Гран-прі секції та високі оцінки критиків.

На ювілейному 60-му Каннському тижні критики, що з 7 до 15 липня тривав в рамках 74-го Каннського кінофестивалю, відбулась світова прем’єра стрічки «Ольга», створеної у співвиробництві Швейцарії, Франції та України.

фільм ольга граппе

В Україні фільм «Ольга» вийде у широкий кінотеатральний прокат у лютому 2022 року.

Читайте також

Україну на Каннському кінофестивалі цього року представлять два фільми