«Кіновернісаж просто неба» продовжує демонструвати українські фільми
«Забуті», «Захар Беркут», «Наші котики», «Шелест Кроків», «Самоповернення в Крим», «Фокстер & Макс», «Мамай» — українські фільми у розкладі четвертого тижня літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба», з 16 по 22 липня.
Продовжуються покази «Кіновернісажу просто неба» у парку Шевченка в Києві. Майданчик за пам’ятником Кобзареві працює щодня з 25 червня по 25 серпня. Вхід безкоштовний!
Розпочинає програму четвертого тижня показів «Кіновернісажу просто неба» драма Дар’ї Онищенко «Забуті». Ця українсько-швейцарська копродукційна стрічка про вчительку української мови та підлітка, що живуть в окупованому Луганську, отримала спеціальний приз журі Варшавського міжнародного кінофестиваля в рамках конкурсної програми «1-2». А нещодавно Марина Кошкина отримала за головну роль у фільмі премію «Золота Дзиґа» від Української Кіноакадемії як найкраща актриса року.
Програма четвертого тижня показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:
16 липня — «Забуті», реж. Дар’я Онищенко, 2019 р. Фільм представлять виконавці головних ролей Марина Кошкина та Даниил Каменский.
Це історія кохання тих, хто не забув, ким є насправді, і про кого не маємо права забути ми. Коли війна нищить все навколо: пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя — залишається стиснути кулаки і не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.
17 липня — «Захар Беркут», реж. Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн, 2019 р. Картину представлять режисер фільму Ахтем Сеітаблаєв і продюсер Єгор Олесов.
Події у фільмі «Захар Беркут» відбуваються у 1241 році, коли монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Коли ж військо дійшло до Карпатських гір, воно вирішило зупинитись на перепочинок, в той час як кілька місцевих мисливців на чолі з братами Беркутами потайки пробралися в табір та звільнили полонених. Хан дізнається про це та не тямить себе люті, після чого вирішує негайно вирушити в гори та знайти братів Беркутів. У цьому допомагає місцевий зрадник, який показує йому та війську таємний прохід у горах.
18 липня — «Наші котики», реж. Володимир Тихий, 2020 р. Картину представить сам режисер.
Історія розгортається протягом двотижневого чергування в аеропорту одного батальйону у 2014. Добровольча група вперше приїздить до гарячої точки, яку вже чотири місяці обороняють наші військові, та віч-на-віч стикаються зі страшним обличчям війни. Захищати її стають не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. Це зіткнення – безумовний виклик для всього свiту – стало початком формування нової самоідентифікації Громадян України.
19 липня — «Шелест Кроків», реж. Ксенія Кравцова, 2019 р. (документальне)
Стрічка про сьогодення і спогади, про смерть і життя, про розпач і щастя. Про київський крематорій і Парк пам’яті на Байковому цвинтарі, який забрав 13 років кропіткої праці та врешті-решт був знищений радянською владою, та про мозаїчний басейн «Зорі та сузір’я» перед палацом піонерів. Про дивовижне життя художника Володимира Мельниченка і про його безкінечну love story із Адою Рибачук. Про їхню спільну працю довжиною у життя. Про те що любов – це не дивитися очі в очі. Любов – це дивитися в один бік.
Ада пішла з життя у 2010-му. Але Володимир й досі чує її голос і кроки. Він працює в їхній майстерні, упорядковуючи архів, якого вистачить на цілий музей. Він створює нові шедеври. І кожну нову роботу він підписує двома іменами.
20 липня — «Самоповернення в Крим», реж. Наталя Гуменюк, Анна Цигима, 2021 рік (документальне, історичне).
Фільм про повернення кримських татар додому в 90-ті — це п’ята історія документального серіалу мультимедійного проєкту «НАШІ 30» до річниці Незалежності України, який створює команда Лабораторії журналістики суспільного інтересу для Суспільного мовлення.
У фільмі зібрані історії «самоповернення» різних кримськотатарських родин, які починали нове життя в однаково важких умовах: без права на житло та землю, на гідну роботу за освітою, майже без підтримки місцевого населення і з шаленим опором ще радянської бюрократії. На зламі вісімдесятих і дев’яностих кримські татари масово поверталися в тоді ще радянський Крим, де стикалися з протидією з боку і місцевої влади, і населення, нацькованого пропагандою. Право купити бодай якесь житло, влаштуватися на роботу, отримати пай землі кримським татарам доводилося виборювати під час численних акцій протесту, виступів, постійного тиску та перемовин з місцевими чиновниками. Тодішня влада називала це самозахопленням. Для кримських татар це було — «самоповернення».
21 липня — «Фокстер & Макс», реж. Анатолій Матешко, 2019 р. (дитяче)
За сюжетом, творчий, але самотній школяр Макс втікає з дому й ховається під мостом. Там він знаходить балончик з нано-фарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано намальоване хлопцем графіті оживає та перетворюється в пса-наноробота з суперможливостями. І тепер за ними обома полює небезпечний злочинець, який не зупиниться ні перед чим, аби заволодіти цією могутньою технологією. Хлопець Макс потрапляє у вир пригод, завдяки яким він знаходить справжніх друзів.
22 липня — «Мамай», реж. Олесь Санін, 2003 р. Картину представить сам режисер.
Це україно-кримськотатарська версія Ромео і Джульєтти. За сюжетом фільму, козак-утікач закохується в приголомшливо вродливу татарську жінку, яка рятує його від неминучої смерті. Фільм знятий за мотивами двох народних переказів XV−XVI сторіччя: української думи “Про трьох братів азовських” і кримсько-татарського сказання “Пісня дервіша про доблесних мамлюків”.
Початок сеансів щодня о 21:30. Вхід вільний!
Нагадаємо, що «Кіновернісаж просто неба» працює з 25 червня до 25 серпня. Проєкт здійснює кінокомпанія UP UA STUDIO (“Сіль для моря”, “Між нами”, “Халепа на 5 Baksiv”, “В радості і тільки в радості”, “Людина Божествена”, “Швидка на переферії”) за підтримки Державного агентства України з питань кіно й за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.
Чекайте на наступний анонс програми у липні. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.
Читайте також