fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Третій тиждень «Кіновернісажу просто неба»: фільми за участі зірок шоу-бізнесу та документальні стрічки про видатних жінок

334

«Шляхетні волоцюги», «Зустріч однокласників», «Жінки, що грають в ігри», «Явних проявів немає», «Цимбаліст Петро», «Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке», «20-11-7.mp4», «Паперушка», «Обійми мене» та «Ой!» — українські фільми у розкладі третього тижня «Кіновернісажу просто неба» з 10 по 15 липня.

Презентовано програму нового тижня безкоштовних показів на «Кіновернісажі просто неба», який працюватиме до 25 серпня і показуватиме українське кіно у парку Шевченка в Києві. Вікенд, як завжди, присвячений фільмам для масового глядача. Так, у суботу 10 липня, у розкладі літнього кінотетару покажуть фільм «Шляхетні волоцюги», який розкаже, хто такі батяри та перенесе у Львів 1939 року. А у неділю, 11 липня, приходьте на «Зустріч однокласників» із Валерієм Харчишиним, актором, музикантом, солістом гурту «Друга ріка».

Завершить тиждень перша на цьогорічному «Кіновернісажі просто неба» добірка найкращих українських короткометражних фільмів, що були представлені та перемагали на КМКФ «Молодість», фестивалі «Корона Карпат», Bobritsa Film Festival тощо.

Програма третього тижня показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:

10 липня«Шляхетні волоцюги», реж. Олександр Березань, 2018 рік

Жартівлива історія львівських батярів Боді та Мірека, які живуть під гаслом: “Любити Львів, жінок та жарти”. Аби життя було яскравим, шляхетні волоцюги вдаються до різних авантюр, залишаючись при цьому позитивними героями. Неочікувано для себе, вони стають опікунами юної Христі, яка рано залишилася без батьків і за опікуна мала свого дядечка. Після його несподіваної смерті вона стає на заваді одразу двом представникам світового зла – нацистам та комуністам. Але Христина не з тих, хто погоджується стати жертвою обставин! Разом з батярами Міреком та Бодею вона рятує і себе, й увесь світ, і не в останнє – завдяки коханню Христі до Збишека, її хлопця. Воно настільки сильне, що не боїться ні сил зла, ні навіть Збишекової мами.

11 липня«Зустріч однокласників», реж. Валентин Шпаков, 2019 рік

Троє давніх друзів колись навчалися у одному класі. З моменту закінчення школи пройшло вже 25 років. Планується зустріч випускників, тож перш ніж їхати туди вони збираються разом, аби згадати молодість. Валерій став рок-зіркою, Андрій має свій бізнес, а Олексій займається архітектурою. Попри різні досягнення та невдачі в житті, жоден з них не вважає, що має чим вихвалятися. Аби підбадьоритися перед зустріччю з колишніми однокласниками, троє друзів вирішують сходити разом на вечірку.

12 липня — Документальні фільми про визначних українських жінок:

«Жінки, що грають в ігри», реж. Надія Парфан, 2021 рік

Героїнями фільму «Жінки, що грають в ігри» стали переможниці цьогорічної премії Women in Arts 2021: письменниця Софія Андрухович, культурна журналістка Віра Балдинюк, диригентка Оксана Линів, художниця Аліна Клейтман, культурна менеджерка Юлія Федів, кінорежисерка Ірина Цілик та театральна режисерка Тамара Трунова.

«Це фільм-гра, що повертає нас у дитинство і допомагає згадати, як все починалось. Героїні фільму — дівчатка, що виросли і «дали жару». Вони не розкажуть вам про успішний успіх, але саме вони якнайкраще знають правила гри — і як правильно їх порушувати», — розповідає режисерка Надія Парфан.

«Явних проявів немає», реж. Аліна Горлова, 2018 рік

Драматична історія жінки, яка повертається з війни. Розмовляючи з психологами, борючись із ПТСР та панічними атаками, вона намагається повернутися до нормального життя. Цей документальний фільм показує її шлях від початку реабілітації до повернення на роботу. Фільм є продовженням історії Оксани Якубів, героїні документального фільму «Невидимий батальйон».

13 липня«Цимбаліст Петро», реж. Єлизавета Сміт, 2017 рік. Показ буде присвячено пам’яті композитора, музиканта, героя Революції Гідності Петра Сказківа, який раптово помер від хвороби в лютому цього року.

Документальна стрічка розповідає про молодого музиканта-віртуоза Петра Сказківа з карпатського селища Ворохта, який взимку 2013-го приїжджає до Києва на Революцію Гідності грати на барикадах.

14 липня«Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке», реж. Михайло Костров, 2019 рік (перенесено через негоду з 7 липня)

Фільм відправляє глядача у часи відважних козаків із Запорозької Січі. Їхні подвиги давно не дають спокою підступному Чорту, і він вирішує укласти парі зі Святим Петром. Якщо йому вдасться підкорити і утримати до Різдва найбільш хороброго козака Семена, він зможе знищити весь козацький рід. Але Семен так просто не здається, а чари Чорта на нього зовсім не діють.

15 липня — День короткометражного кіно, фільми-учасники міжнародних кінофестивалів:

«20-11-7.mp4», реж. Аліна Панасенко, 2021 рік («Скіфський олень» найкращий фільм Національного конкурсу 50-го КМКФ «Молодість»)

Батько з сином вперше за декілька років вирішили разом повечеряти. Чи зможуть вони знайти спільну мову?

20-11-7.mp4

«Паперушка», реж. Лілія Остапович, 2020 рік (спеціальна відзнака 50-го КМКФ «Молодість»)

Іва приїздить у самобутню та колоритну гірську провінцію, де забуті місця віють теплим ароматом минулих подій і ще більше розпалюють нестримне бажання повернути перше кохання – Бориса, котрий якраз готується до одруження. Іва всупереч соціальному устрою бездумно йде в епіцентр подій – на святкування весілля, щоб досягти своєї мети, котра невідомо як обернеться.

Паперушка

«Обійми мене», реж. Катя Царик, 2020 рік (учасник 50-го КМКФ «Молодість»)

Гірше, ніж бути самотнім, – бути самотнім поруч із кимось, кого ти кохаєш… Прокинувшись одного ранку, молода жінка відчуває глибоку самотність, яку можуть розвіяти лише обійми коханого чоловіка. Не отримавши її, вона на добу втікає з дому. Залишаючи власну проблему невисловленою перед реальними драмами, вона блукає містом, готова бути обійнятою будь-яким незнайомим, кого зустріне. Цей незнайомець виявляється її колишнім коханим, якого вона давно не бачила…

обійми мене

«Ой!», реж. Ольга Золотарьова, 2020 рік (найкращий короткометражний фільм фестивалів «Корона Карпат – 2021» та Bobritsa Film Festival – 2021, спеціальна відзнака на фестивалі Cine-Maniacs Filmfest у Німеччині, учасник фестивалів в Італії, Болгарії, Румунії тощо).

Молоде подружжя з двома дітьми їде на дачу, аби відпочити від міської метушні та вивезти з квартири старий мотлох. Між дітьми виникає конфлікт – брат вкрав цукерку в сестри. Та батьки настільки зайняті своїми думками, що не звертають на це особливої уваги. Через неуважність вони ледь не збивають на дорозі бабцю. Аби врегулювати конфлікт, подружжя вирішує підвезти її до заправки. Чим обернеться подорож, та якою буде ціна дитячої крадіжки?

Початок сеансів щодня о 21:30. Вхід вільний!

Нагадаємо, у п’ятницю, 9 липня, глядачі мали змогу подивитися авантюрну комедію «Готель Едельвейс» режисера Юрія Рудого, із Василем Вірастюком, Анною Кузіною, Наталею Васько та Сергієм Комаровським.

За задумом організаторів, кожен день тижня присвячується певній тематиці. Понеділок оголошено днем документальних стрічок, вівторок — історичних і ретроспективних фільмів, а середа уже традиційно є днем дитячого кіно. Четвер буде присвячено артхаусним або короткометражним фільмам. А у дні вікенду на глядачів чекає масове та пригодницьке кіно.

Проєкт здійснює кінокомпанія UP UA STUDIO і за підтримки Державного агентства України з питань кіно й за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.

Чекайте на наступний анонс програми у липні. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Кіновернісаж

Читайте також

«Готель Едельвейс» відкриває третій тиждень показів літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба»