fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Золота Дзиґа

«Золота Дзиґа» 2021: названо всіх лауреатів Національної кінопремії

428

Українська кіноакадемія оголосила лауреатів П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» – повний перелік переможців.

Урочиста церемонія вручення нагород П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» відбулася 12 червня 2021 року в КВЦ «Парковий», під час якої були оголошені імена лауреатів у 23 номінаціях, серед яких одна нова – “Найкращий ігровий серіал”. Почесну премію за внесок у розвиток українського кінематографа отримав режисер Роман Балаян.

Цьогоріч на участь у конкурсі було подано 86 робіт, з яких до довгого списку увійшла 81 кіноробота: 21 повнометражна ігрова, 21 короткометражна ігрова, 22 документальні, 1 повнометражна анімаційна, 6 короткометражних анімаційних та 10 серіалів.

Лідерами за кількістю номінацій стали фільми: “Погані дороги” (15), “Атлантида” (11), “Толока” (9), “Земля блакитна, ніби апельсин” (4), “Черкаси” (4).

Лауреати П’ятої Національної кінопремії

“Найкращим фільмом” V Національної кінопремії “Золота Дзиґа” стала стрічка Валентина Васяновича “Атлантида”. Нагороду автору вручила голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук.

За темою: Найкращий фільм. “Атлантида” отримала головну нагороду кінопремії «Золота Дзиґа» 2021

Голова Правління Української кіноакадемії Пилип Іллєнко вручив Валентину Васяновичу премію “Найкраща режисерська робота (ім. Ю. Г. Іллєнка)”.

За темою: «Золота Дзиґа» назвала найкращого режисера 2021 року

Нагороду “Відкриття року” Наталці Ворожбит вручив продюсер та голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв.

За темою: Режисерка Наталка Ворожбит перемогла у номінації “Відкриття року” кінопремії “Золота Дзиґа”

Лауреаткою номінації “Найкращий грим” стала Марія Петровська (“Безславні кріпаки”). Нагороду за “Найкращий дизайн костюмів” отримали Галина Отенко та Марія Керо за роботу над стрічкою “Толока”. Переможцями у номінації “Найкращий звук” назвали Ігора Барбу та Бориса Петера із фільмом “В. Сильвестров”.

Премію за “Найкращий монтаж” отримав Валентин Васянович, а переможцем у номінації “Найкраща робота художника-постановника” став Владлен Одуненко, який працював над фільмом “Атлантида”.

Нагороду за “Найкращу музику” отримав Антон Байбаков з фільмом “Черкаси”. “Найкращі візуальні ефекти” кіноакадеміки побачили у фільмі “Атлантида”, які створював Олексій Москаленко.

Актори стрічки “Погані дороги” Ігор Колтовський та Оксана Вороніна отримали статуетки за “Найкращу чоловічу роль другого плану” та “Найкращу жіночу роль другого плану” відповідно.

“Найкращим короткометражним анімаційним фільмом” стала стрічка “Історія України за 5 хвилин” (реж. Сашко Даниленко). Генеральний продюсер компанії Star Media Влад Ряшин вручив стрічці “Бульмастиф” (реж. Анастасія Буковська) нагороду за “Найкращий короткометражний ігровий фільм (ім. Ю. А. Мінзянова)”.

Премію за “Найкращий сценарій” присудили Наталці Ворожбит та її стрічці “Погані дороги”. Лауреатом в номінації “Найкраща операторська робота” став Валентин Васянович. “Найкращою піснею” стала “Пола-ла-ла” гурту Dakh Daughters та Софії Байбакової, що звучала у фільмі “Віктор_Робот”.

Виконавча директорка Української кіноакадемії та Одеського міжнародного кінофестивалю, співзасновниця платформи Dzyga MDB Анна Мачух оголосила переможця у новій номінації – “Найкращий ігровий серіал”. Нагороду отримали автори “Спіймати Кайдаша”.

“Найкращим документальним фільмом” стала стрічка “Земля блакитна, ніби апельсин”. Юрій Кулініч з “Поганих доріг” отримав премію за “Найкращу чоловічу роль”, а Марина Кошкіна з фільму “Забуті” – за “Найкращу жіночу роль”.

Вперше на “Золотій Дзизі” відзначили фільм за доступність для людей з порушенням зору або слуху. Премією за “Найкращий доступний фільм” від організації людей з інвалідністю “Fight for Right” нагородили стрічку “Забуті”.

Павло Сушко, заступник голови Комітету, голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, вручив “Премію глядацьких симпатій” фільму “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” (реж. Міша Костров, прод. Євгеній Д’яченко). Саме за цю стрічку проголосувало найбільше глядачів.

За темою: «Золота Дзиґа 2021»: Премію глядацьких симпатій отримав фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке»

Нагадаємо, цьогоріч у номінації «Премія глядацьких симпатій», яка у межах Національної кінопремії вже вчетверте вручалася переможцю, було представлено 26 фільмів, які змагалися за голос глядачів.

Читайте також

Анна Мачух, Золота дзиґа: У нас занадто маленька індустрія, щоб створювати вузькопрофільні премії