fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Атлантида" Валентина Васяновича

Найкращий фільм. “Атлантида” отримала головну нагороду кінопремії «Золота Дзиґа» 2021

402

Стрічка “Атлантида” Валентина Васяновича перемогла в номінації “Найкращий фільм” П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

Вчора, 12 червня, в КВЦ «Парковий» відбулася урочиста церемонія вручення нагород «Золота Дзиґа» 2021. Головною нагородою П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» Українська кіноакадемія відзначила фільм Валентина Васяновича “Атлантида”.

Атлантида

Загалом фільм “Атлантида”, який був одним з лідерів за кількістю номінацій (11) у цьому році, отримав шість нагород, ставши лауреатом в наступних номінаціях:

Найкращий фільм – Валентин Васянович

Найкраща режисерська робота – Валентин Васянович

Найкраща робота художника-постановника – Владлен Одуденко

Найкраща оператоська робота – Валентин Васянович

Найкращий монтаж –  Валентин Васянович

Найкращі візуальні ефекти – Олексій Москаленко

Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

За темою: “Абсолютно магічне і болюче”: головне з відгуків глядачів про фільм “Атлантида”

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду “Повернись живим” Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Продюсерами фільму виступили Валентин Васянович, Ія Мислицька (“Плем’я”, “Присмерк”) та Володимир Яценко (“Додому”, “Дике поле”). Виробництво фільму здійснила “Студія Гармата фільм”. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic. Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever.

Нагадаємо, цьогоріч за нагороду в номінації “Найкращий фільм” змагалися також фільми “Земля блакитна, ніби апельсин”, “Погані дороги”, “Толока” та  “Черкаси”.

Читайте також

«Атлантида» онлайн: дивіться фільм Валентина Васяновича на Sweet.TV