fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Валентин Васянович

«Золота Дзиґа» назвала найкращого режисера 2021 року

351

Престижну нагороду – золоту статуетку «Золота Дзиґа» у номінації Найкраща режисерська робота (Премія ім. Ю. Г. Іллєнка) – отримав Валентин Васянович за фільм “Атлантида”.

Режисер Валентин Васянович під час урочистої церемонії нагородження  визнаний переможцем П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» у номінації Найкраща режисерська робота (Премія ім. Ю. Г. Іллєнка) за стрічку “Атлантида”, яка стала фаворитом цьогорічної премії.

Загалом Валентин Васянович за фільм “Атлантида” отримав чотири нагороди в наступних номінаціях: Найкращий фільм, Найкраща режисерська робота, Найкраща оператоська робота та Найкращий монтаж.

Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

За темою: “Абсолютно магічне і болюче”: головне з відгуків глядачів про фільм “Атлантида”

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду “Повернись живим” Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Продюсерами фільму виступили Валентин Васянович, Ія Мислицька (“Плем’я”, “Присмерк”) та Володимир Яценко (“Додому”, “Дике поле”). Виробництво фільму здійснила “Студія Гармата фільм”. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic. Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever.

Нагадаємо, цьогоріч за нагороду в номінації “Найкраща режисерська робота” змагалися також режисери Наталія Ворожбит (“Погані дороги”) та Михайло Іллєнко (“Толока”).

За темою:

Читайте також

Найкращий фільм. “Атлантида” отримала головну нагороду кінопремії «Золота Дзиґа» 2021