fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Зарваниця

Документальний фільм-подорож “Зарваниця” виходить у кінотеатральний прокат

343

З 15 липня на великих екранах стартує всеукраїнська прем’єра документальної стрічки “Зарваниця” режисерів Яреми Малащука та Романа Хімея про прощу до Зарваниці та пошуки дива.

“Зарваниця” – це фільм-подорож про паломників, які долають сотні кілометрів з карпатської Криворівні до святого місця на Тернопільщині. Серед них – і юний хлопець, що вирушає на прощу вперше, і ведучий місцевого телеканалу, і фотограф-ентузіаст, і навіть 80-літня бабуся. Усі вони – дуже різні, однак віра в диво об’єднує їх на цьому випробувальному шляху. «Поводирем» прочан, зокрема й у фільмі, є відомий священик Іван Рибарук з Криворівні.

За словами творців, окрім того, що значне місце у фільмі відведено відображенню християнської віри та церковних обрядів довкола неї, все ж він був знятий насамперед про людей і для людей, адже під час прощі паломники разом долають не тільки шлях, а й різні пригоди, вирішують ситуації, спілкуються, здружуються і в такий спосіб перетворюються у спільноту. Ця спільність людей на шляху до пізнання християнського дива – і є центром фільму.

Дивіться прокатний трейлер фільму “Зарваниця”.

Режисери стрічки – Ярема Малащук та Роман Хімей – працюють разом з 2013-го року на перетині кіно та візуального мистецтва. У 2018-му році здобули спеціальну нагороду від PinchukArtCentre, Гран-прі в конкурсі «Молоді українські художники» (МУХі-2019), нагороду за найкращий короткометражний документальний фільм на Міжнародному фестивалі німого кіно в Мексиці, нагороду за найкращий продакшен на Фестивалі фешн-фільмів у Києві (FFFK). Ідея розкрити образ прочан у хлопців виникла давно, зокрема через те, що обидва – з Коломиї і добре розуміють прояви місцевого християнства.

Фільм “Зарваниця” створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Стрічка вироблена компанією “Сучасне українське кіно”, продюсерка – Валерія Сочивець.

Фільм Зарваниця

Читайте також

Документальний трилер «Байконур. Вторгнення» вийде в прокат 5 серпня