fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

ольга

Україну на Каннському кінофестивалі цього року представлять два фільми

542

З 6 по 17 липня 2021 року відбудеться 74-й Міжнародний Каннський кінофестиваль, одна з головних подій світової кіноіндустрії. На фестивалі покажуть дві стрічки від України.

Як повідомляє пресслужба Держкіно, в конкурсній програмі Тиждень критики відбудеться світова прем’єра ігрового фільму режисера та сценариста Елі Ґраппа “Ольга”, створеного за участі української кінокомпанії Pronto Film. В програмі Спеціальних показів бере участь документальний фільм Сергія Лозниці “Бабин яр. Контекст” виробництва ATOMS & VOID.

“Ольга” (2021). Режисер та автор сценарію: Елі Ґраппа. Український партнер: Pronto Film. Швейцарія / Франція / Україна 2021 р.

За сюжетом фільму “Ольга”, 2013 рік. 15-річна гімнастка розривається між Швейцарією, де вона тренується до чемпіонату Європи в рамках підготовки до Олімпійських ігор, та Україною, де її мати – журналістка, репортує на Євромайдані.

ольга

Кадр з фільму: semainedelacritique.com

Документальний фільм “Бабин яр. Контекст”. Режисер: Сергій Лозниця. Виробництво: ATOMS & VOID . Україна/Нідерланди 2021 р.

Проєкт складається з 24 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів. Фільм розповідає про масові вбивства євреїв в окупованому нацистами Києві у вересні 1941 року та про наслідки цієї трагедії.

За темою: Фільм Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст» покажуть на кінофестивалі в Каннах

Бабин Яр. Контекст

Нагадаємо, це вже сьомий фільм Сергія Лозниці, запрошений в офіційну програму Каннського кінофестивалю. В рамках фестивалю раніше вже були представлені роботи Сергія Лозниці: «Щастя моє», «В тумані», «Лагідна», «Портрет», «Майдан», «Донбас».

Паралельно з фестивальною програмою працюватиме один із найпрестижніших міжнародних кіноринків Marché du Film на якому Україна вп’ятнадцяте буде представлена національним павільйоном.

Павільйон за підтримки Держкіно організовують КМКФ “Молодість”, Українська Кіноасоціація, Асоціація кіноіндустрії України, Українська Кіноакадемія, ОМКФ, кінокомпанія FILM.UA та інші профільні спілки та продюсерські компанії. На фестиваль та кіноринок у Каннах акредитовано майже 40 українських діячів кіногалузі.

Національний павільйон під традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination, покликаний розширити міжнародне співробітництво в аудіовізуальній індустрії України, представивши досягнення у сфері кіно за останній час та потенціал кіновиробництва в цілому. У фокусі уваги Павільйону – останні зміни у законодавстві України, які відкривають нові привабливі можливості співпраці з іноземними кіновиробниками та суттєво розширюють горизонти розвитку міжнародних колаборацій.

Вже зараз є прецеденти, які посилюють реноме України як перспективного партнера – у 2020 році на замовлення однієї з найбільших світових стрімінгових платформ Netflix у Києві відбувалися зйомки ігрового повнометражного фільму “The Last Mercenary” у співпраці з компанією Apple Tree Vision. Зараз у розробці перебувають наступні аналогічні проєкти.

Також важливим акцентом в роботі Павільйону буде презентація локацій для зйомок в Україні. Зараз зорієнтуватися іноземним партнерам в цьому плані значно легше, адже нещодавно команда Української Кіноасоціації запустила довгоочікуваний онлайн проєкт – маркетплейс портал, який демонструє можливості кіноіндустрії країни – зручний стандартизований онлайн-каталог з інформацією про локації для знімання, переваги та особливості зйомок в Україні.

Будь-хто з професіоналів галузі може розмістити на сервісі свою локацію, відповідати на запити користувачів та промотувати свої продакшн-послуги. На порталі розміщені також нормативно-правові документи, важливі для міжнародної співпраці у сфері виробництва контенту, а також представлені кіноінституції, фестивалі та головні гравці індустрії.

Читайте також

Мультфільм «Я і моя кремезна дупа» переміг у конкурсі Каннського кінофестивалю (трейлер)