fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Я і моя кремезна дупа

Мультфільм «Я і моя кремезна дупа» переміг у конкурсі Каннського кінофестивалю (трейлер)

761

Короткометражний анімаційний фільм «Я і моя кремезна дупа» режисерки з Чернігова Єлизавети Письмак посів друге місце на міжнародному студентському конкурсі програми Cinéfondation 2020 Каннського кінофестивалю.

Як повідомляє “Суспільне”, чернігівка Єлизавета Письмак навчається у Польській національній школі кіно, телебачення і театру ім. Леона Шиллера, в місті Лодзь, а мультфільм «Я і моя кремезна дупа» був її курсовою роботою.

Анімаційну роботу «Я і моя кремезна дупа» / Ja i moja gruba dupa режисерки Єлизавети Письмак відібрали з-поміж 1 952 робіт, які студенти кіношкіл-учасниць надіслали організаторам. Фільм став одним із 17-ти фіналістів. Цього року це єдина робота з її навчального закладу, яка потрапила до цього конкурсу.

У своїй стрічці Єлизавета із гротеском та комізмом говорить на складну та доволі серйозну тему дисморфофобії, деструктивної ненависті до свого тіла.

За сюжетом, дівчина побачила себе в дзеркалі й вирішила, що треба терміново худнути. Її дієта складається лише з води з лимоном та суцільних відмов. Дівчина швидко висушує себе до стану тоненької палиці. Все навколо підказує їй: «з’їж, з’ïж, з’ïж». В моментi останньої спокуси холодильником до неї являється ангел Худодуп’я, гонець Королевства Захудодуп’ї і передає дівчині запрошення до своєї незвичайної держави. Але в магiчнiй краïнi тонких дуп не все так райдужно, вони поклоняються своєму боговi, котрий виглядає, наче з пекла. Наша героïня має пройти iнiцiацію, щоб довести, що вона варта життя в Захудодуп’ю. Але чи зможе вона?

Дивіться офіційний трейлер мультфільму «Я і моя кремезна дупа»: відео

Нагородження переможців відбулось 28 жовтня в Каннах. «Для мене ця нагорода неочікувана, адже зазвичай анімації не нагороджують. Мені говорили, що в цьому конкурсі це друга анімаційна робота, яка посіла друге місце. І я не впевнена, що раніше анімація посідала перші місця», – розказала Суспільному Єлизавета Письмак.

Я і моя кремезна дупа

Нагадаємо, британська продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула “Оскар” за стрічку “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)”. Фільм виграв у номінації “Короткий документальний фільм”.

Читайте також –

Два українські фільми відібрано до конкурсу Амстердамського фестивалю IDFA