fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цей дощ ніколи не скінчиться

Два українські фільми відібрано до конкурсу Амстердамського фестивалю IDFA

706

Стрічки “Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової і “Не все буде добре” Адріана Пірву та Олени Максьом будуть змагатися за нагороду найпрестижнішого світового фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі. Також в програмі IDFA буде представлений новий монтажний фільм Сергія Лозниці “Ніч в опері”.

До конкурсної програми First Appearance найбільшого світового фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі увійшли два фільми: нова стрічка Аліни Горлової “Цей дощ ніколи не скінчиться / This Rain Will Never Stop” та фільм режисерів Адріана Пірву та Олени Максьом “Не все буде добре / Everything Will Not be Fine / Totul nu va fi bine”, повідомляє Держкіно. Роботи українських режисерів будуть боротися за перемогу разом з 10 іншими картинами в рамках секції.

Цей дощ ніколи не скінчиться / Поміж війн

Цей дощ ніколи не скінчиться

Світова прем’єра нової документальної стрічки “Цей дощ ніколи не скінчиться / This Rain Will Never Stop” режисерки Аліни Горлової відбудеться на Амстердамському фестивалі документального кіно IDFA в рамках секції First Appearance. Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у прес-службі фільму, прем’єра відбудеться в нідерландському кінотеатрі з обмеженою кількістю глядачів 19 листопада 2020. Прем’єра в Україні запланована на 2021.

Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі війн. Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Орва Нірабія, художній керівник Амстердамського фестивалю IDFA високо оцінив новий фільм режисерки Аліни Горлової: “Це один із проектів, на який ми довго чекали, оскільки ми вже бачили його у багатьох варіаціях, бо фільм підтримав фонд IDFA Bertha Fund. Це фільм, який був зроблений із такою великою художньою стійкістю, що я висловлюю глибоку повагу команді. Режисерка будує свій фільм навколо поїздки або “руху” курдсько-сирійського юнака, який вирвався з війни в Сирії, але поринув у війну в Україні. І з війни в Україні він повертається назад, і ми їдемо з ним із винятковими монохромними образами режисерки на великому Ковчезі, яка показує нам світ Вічної Війни.”

Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.

“Цей дощ ніколи не скінчиться” раніше був відомий професійній публіці під назвою “Поміж війн”/ Андрій Сулейман”. “Цей проєкт спочатку був короткометражним, змінював назву !!два!! рази і ось нарешті… This Rain Will Never Stop/Цей дощ ніколи не скінчиться. Монохромний фільм, який ми знімали на Донбасі, в Іракському Курдистані, в Сирії, в Німеччині…”, – написала Аліна Горлова у себе в Facebook.

Творча команда фільму: Режисерка – Аліна Горлова. Кінооператор – В’ячеслав Цвєтков (“Брама”, “Парфенон”, “Маріуполіс”, “Solitude”, “Земля блакитна, ніби апельсин” та ін.). Звукорежисер – Василь Явтушенко. Монтажери – Ольга Журба, Семен Мозговий, Аліна Горлова. Сценарісти – Аліна Горлова, Максим Наконечний. Продюсер – Максим Наконечний (TABOR Production). Лінійна продюсерка – Олена Яковицька (TABOR Production).

Нагадаємо, у травні проєкт документального фільму “Цей дощ ніколи не скінчиться” (“Поміж війн”) – проєкт з найбільшим міжнародним потенціалом – підтримав Український інститут і надав на промоцію за кордоном до 150 тис. грн.

Попередня стрічка Аліни Горлової “Явних проявів немає” про боротьбу ветеранки російсько-української війни з посттравматичним стресовим розладом після повернення додому здобула 4 нагороди на міжнародному фестивалі DocuDays UA у 2017 році, нагороду “за видатну східноєвропейську картину” міжнародного конкурсу фестивалю в Лейпцизі “DOK Leipzig” у 2018 році та була номінована на премію Української Кіноакадемії “Золота Дзиґа” за найкращий документальний фільм у 2019 році.

Не все буде добре / Народжені квітнем

Не все буде добре

Українсько-румунська документальна стрічка Адріана Пірву та Олени Максьом “Не все буде добре” (робоча назва “Народжені квітнем / Our special birthday”) – це драма про чорнобильське покоління, яке намагається осмислити своє місце в сучасному світі. 25-го квітня 1986 року молода румунська дівчина відправилась в Україну на екскурсію. Вона була на 6-му місяці вагітності. Наступного дня вибухнув 4-й реактор найбільшої в Європі атомної електростанції, викидаючи в небо хмари радіоактивного пилу. У кінці липня повністю сліпим народився Адріан Пірву, син цієї молодої румунки, яка подорожувала Україною і дізналася про Чорнобиль тільки після повернення додому. Лише в результаті фантастичної материнської жертовності й зусиль лікарів дитині частково повернули зір.

Режисерами та співавторами сценарію стрічки стали Адріан Пірву (Румунія) та Олена Максьом (Україна), продюсери Олена Єршова (Україна) та Адріана Соломон (Румунія). Виробництво TATO FILM (Україна), Hi Film (Румунія), Мікрофільмом (Румунія) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Румунського центру кінематографії, MEDIA-Creative Europe, Румунського телебачення (TVR). Українська прем’єра картини відбулась у Національній конкурсній програмі повного метру 11-го ОМКФ.

_____________

У позаконкурсній програмі “Best of fests” цьогорічного фестивалю документального кіно IDFA представлений ще один український фільм –  стрічка Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин / The Earth is Blue as an Orange”, яка в українському прокаті з’явиться вже 26 листопада цього року.

По темі: «Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми найбільшого фестивалю документального кіно у світі

Як повідомляє Українська Кіноакадемія, також на IDFA буде показаний новий монтажний фільм Сергія Лозниці “Ніч в опері / A Night at the Opera”. Монтажна стрічка складається з архівних кадрів подій в Паризькій опері. На архівних кадрах зафіксовані події в Паризькій опері, яку відвідали представники французької та світової еліти. Подивитися оперу «Севільський цирульник» у виконанні Марії Каллас збираються Шарль де Голль, королева Єлизавета та королева Нідерландів Юліана.

А у секції студентських документальних робіт за перемогу змагатиметься стрічка Станіслава Данилишина “Табір / Tábor про життя прикордонного міста Берегове на Закарпатті, де розташоване найбільше ромське поселення України. Коли на Сході України відбуваються військові дій, тут повсякденне життя йде своїм шляхом.

Загалом до конкурсних програм фестивалю цього року відібрано 258 фільмів із 72 країн світу. Амстердамський фестиваль документального кіно IDFA відбудеться з 19 листопада до 6 грудня включно в онлайн- та офлайн-форматах.

Читайте також –

Docudays UA оголосив учасників української делегації на фестиваль IDFA