fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Історії дерев'яного коника

Docudays UA оголосив учасників української делегації на фестиваль IDFA

436

«Залізні метелики», «Грози шепочуть», «Історії дерев’яного коника», «Перлина абсурду», «Закрий рота!» – українські фільми, які представлятимуть Україну на головному європейському фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі.

Як повідомляє Docudays UA, учасники та учасниці не тільки пропітчингують свої проєкти міжнародній професійній кіноспільноті, а ще й отримають індивідуальні консультації від експертів/ок.

“Присутність української делегації на головному форумі документального кіно в Європі поступово стає гарною традицією”, – йдеться в повідомленні.

Другий рік поспіль Docudays UA за підтримки Держкіно організовує українську делегацію на міжнародний фестиваль IDFA в Амстердамі – один з найпотужніших фестивалів документального кіно у світі. Цьогоріч до участі в делегації 33-ого IDFA було запрошено п’ять повнометражних проєктів в жанрі креативної документалістики, що перебувають на різних стадіях виробництва. До неї увійшли такі проєкти:

«Залізні метелики», режисер: Роман Любий;

«Грози шепочуть», режисерка: Оксана Карпович;

«Історії дерев’яного коника», режисер(к)и: Уляна Осовська, Денис Страшний;

«Перлина абсурду», режисерка: Олександра Чупріна;

«Закрий рота!», режисерка: Таїсія Кутузова.

Залізні метелики

Режисер: Роман Любий

Продюсер(к)и: Андрій Котляр, Володимир Тихий, Анна Зобніна

Виробництво: Вавилон13

Запланована дата релізу: червень, 2021

Шрапнель у формі метелика, знайдена у тілі пілота рейсу МН17 призводить до ідентифікації держави, військовий злочин якої залишається непокараним. «Залізні метелики» – документальний фільм-гібрид , який з різних точок досліджує події довкола збиття літака МН17 на Сході України у 2014 році.

Залізні метелики

Кадр з проєкту «Залізні метелики»

Грози шепочуть

Режисерка: Оксана Карпович

Запланована дата релізу: листопад, 2022

Витканий навколо реальної історії вбивства прабабусі режисерки, цей фільм є поліфонією інтимних голосів, що описують жіночий досвід і насилля на тлі бурхливої української дійсності та буднів провінції.

Грози шепочуть

Кадр з проєкту «Грози шепочуть»

Історії дерев’яного коника

Режисер(к)и: Уляна Осовська, Денис Страшний

Продюсер(к)и: Денис Страшний, Уляна Осовська

Виробництво: Докутолока (Україна); Юло Пікков, Сільмвібурлане (Естонія)

Запланована дата релізу: січень, 2021

Інтимний і поетичний фільм-спостереження з елементами анімації розкриває життєву філософію старого монаха і художника, який багато років дотримується обітниці знаходити щось добре в кожному дні. Поєднуючи духовне життя з соціальним активізмом, з 2014 року він постійно їздить на Донбас, щоб доставити гуманітарну допомогу, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».

Історії дерев'яного коника

Кадр з проєкту «Історії дерев’яного коника»

Перлина абсурду

Режисерка: Олександра Чупріна

Продюсер(к)и: Олександра Чупріна

Виробництво: СУК (Сучасне Українське Кіно)

Запланована дата релізу: 2021

Олександра любить рідну Одесу так само сильно, як і ненавидить. Її спроби врятувати стару Одесу від джентрифікації виводять на особистий квест — пошук слідів свого прапрадіда, репресованого у 1938 році. Архіви КДБ, які за планом ніхто не мав би побачити, вказують на поле. Там, під землею, в братській могилі, можливо, лежить її прапрадід. Тим часом старовинні будинки — єдині свідки тих подій — тануть.

Перлина абсурду

Кадр з проєкту «Перлина абсурду»

Закрий рота!

Режисерка: Таїсія Кутузова

Продюсер(к)и: Стефан Сіоан (East Roads SAS, Франція), Ольга Бесхмельниціна (DGTL RLGN LLC, Україна)

Запланована дата релізу: березень, 2022

Сергій – сором’язливий 16-річний підліток, який розслідує корупцію у рідному селі Гатне під Києвом. Після одного з його критичних дописів на Фейсбуці, на нього напав місцевий депутат. Тепер Сергію 19 і він бере реванш: балотується на виборах проти чоловіка, який намагався закрити йому рота.

Закрий рота!

Кадр з проєкту «Закрий рота!»

Нагадаємо, IDFA є головним місцем зустрічі для широкого кола професіоналів/-ок документального кіно з усього світу. 33-й IDFA відбудеться з 18 по 29 листопада 2020 року в гібридному форматі: кінопокази пройдуть у залах, а професійні секції повністю перенесено в онлайн.

Читайте також –

Два українські фільми відібрано до Міжнародного кінофестивалю в Котбусі